Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Svētdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Ziņas

VID sācis aptuveni 150 kriminālprocesus par sankciju pārkāpumiem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir sācis ap 150 kriminālprocesiem par pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju pārkāpumiem, piektdien mediju pasākumā sacīja VID ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

CFLA: finanšu korekcija Latvijas Universitātei piemērota atbilstoši KP lēmumā konstatētajam © DIENA

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) finanšu korekciju 25% Latvijas Universitātes (LU) īstenotajam projektam Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs Torņakalnā piemērojusi, ņemot vērā, ka šis projekts ir pieminēts Konkurences padomes (KP) 2021. gada 30. jūlija lēmumā Par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, ar kuru tika sodīti 10 Latvijas būvniecības uzņēmumi par, KP ieskatā, konstatētu šo uzņēmumu konkurences normu pārkāpšanu jeb dalību "kartelī".

Latvijas Banka palielinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 0,5%

Latvijas Banka palielinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš prognozētā krituma par 0,3% līdz pieaugumam 0,5% apmērā, piektdien preses konferencē informēja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Noslēdzies profesora Kārļa Krēsliņa rektora pilnvaru termiņš Ventspils Augtskolā

Šā gada 30. martā tika atzīmēts Kārļa Krēsliņa rektora pilnvaru termiņa noslēgums. Šo gadu laikā viņš ir bijis Ventspils Augstskolas rektors, profesors un vadošais pētnieks, kas sniedzis nozīmīgu ieguldījumu augstākās izglītības īstenošanā un zinātniskajā darbībā Ventspils Augstskolas attīstībai un starptautiskās sadarbības veicināšanā, informē augstskola.

Marta pēdējā dienā gaidāms lietus

Piektdienas rītā Latvijā ir apmācies laiks, daudzviet līst, Vidzemē iespējams arī slapjš sniegs, liecina meteoroloģiskā informācija. Piektdien, 31.martā, Latvijā gaidāms apmācies laiks un palaikam līs, prognozē sinoptiķi.

Kodolšantāža kā Krievijas stratēģiskās spēles elements © DIENA

Vai Vladimira Putina paziņojums par plāniem drīzumā Baltkrievijā izvietot Krievijas taktiskos kodolieročus palielina Latvijas draudu līmeni un iespēju, ka Baltkrievija pilnā apmērā iesaistīsies karā pret Ukrainu, intervijā Agnesei Margēvičai skaidro Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks

FOTO: Rīgas centrā būvlaukumā sagruvusi neapdzīvota piecstāvu ēka

Rīgas centrā ceturtdien būvlaukumā sagruvusi neapdzīvota piecstāvu ēka, un zem konstrukcijām atrodas vismaz trīs vieglās automašīnas, taču informācija par cietušajiem nav, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Kā vislabāk cīnīties ar smēķēšanu?

Cigarešu smēķēšana visā pasaulē ir galvenais novēršamais priekšlaicīgas nāves un saslimstības cēlonis. Vairāk nekā 7 miljoni cilvēku ik gadu mirst no smēķēšanas izraisītām slimībām. Tostarp arī Eiropā smēķēšana ir galvenais priekšlaicīgas nāves cēlonis un katrs piektais nāves gadījums ir saistīts ar cigarešu smēķēšanu. Tāpēc politiķi, nozares eksperti un zinātnieki jau ilgstoši lauza galvas, kā vislabāk cīnīties ar šo kaitīgo iedzīvotāju ieradumu, vēsta portāls la.lv