Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Ziņas

Latvijas Institūtu vadīs Vita Timermane-Moora(4)

Ceturtdien, 27. jūnijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ar šī gada 1. jūliju Latvijas Institūta (LI) vadītājas amatā uz laiku ir iecēlis karjeras diplomāti Vitu Timermani-Mooru. Ārlietu ministra pārraudzībā esošās iestādes vadība uzticēta ilggadējai diplomātei, lai nodrošinātu pārmaiņu vadību un sagatavotu institūta pārveidošanu par publisku nodibinājumu. LI statusa maiņa ļaus nostiprināt organizācijas autonomiju, paātrināt lēmumu pieņemšanu un efektīvi piesaistīt finansējumu, portālu Diena.lv informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Uz festivālu Lampa norīko papildu vilcienus(3)

Sarunu festivāls Lampa šogad Cēsu pils parkā norisināsies piekto reizi, un šī pasākuma viesu ērtībām nu jau tradicionāli tiek norīkoti papildu vilcieni gan no rīta uz Cēsīm, gan naktī atpakaļ uz Rīgu, portālu Diena informē AS Pasažieru vilciens pārstāvji.

Ar piekrišanu vien nepietiek © DIENA(1)

Sabiedrībā joprojām valda maldīgs uzskats, ka jebkuras personas datus, piemēram, dzīvesvietas adresi, personas kodu un citus datus, var apstrādāt tikai ar cilvēka piekrišanu, norāda Datu valsts inspekcijas (DVI) direktores vietniece Lāsma Dilba. Vairākums arī vēl aizvien nezina, ka no attiecīgās iestādes vai pakalpojuma sniedzēja var pieprasīt paskaidrojumu, kādiem nolūkiem personas dati tiek uzglabāti. Pagājušajā gadā DVI saņēmusi 1206 sūdzības un iesniegumus par iespējamiem personas datu apstrādes pārkāpumiem. Sūdzības iesniegušas gan privātpersonas, gan tiesībsargājošās iestādes, kā arī publiskas organizācijas. Vienlaikus DVI pārstāve atzīst – personu apliecinoša dokumenta kopijas pieprasīšana, lai pārliecinātos par cilvēka pilngadību, ir pārmērīga prasība. Viens no iespējamiem risinājumiem būtu, ka pēc vecuma pārbaudes klienta pases vai ID kartes kopija tiek dzēsta.

Interešu konfliktu nesaskata © DIENA(19)

Publisku protesta vēstuli saistībā ar a/s Latvenergo padomes atlaišanu parakstījušo labas pārvaldības ekspertu vidū ir bijis vismaz viens eksperts, kura labklājība ir tieši atkarīga no Latvenergo vadības labvēlības iepirkumu jomā. "Mūsuprāt, nav pieļaujama situācija, kad bez saprotama pamatojuma pirms termiņa tiek atlaista konkursa kārtībā atlasīta neatkarīga uzņēmuma padome," bija teikts Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA) un valdības vadītājam Krišjānim Kariņam (JV) adresētajā atklātajā vēstulē, ko Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vārdā līdz ar tā vadītāju Latvijā Andri Grafu parakstījuši vēl četrpadsmit citi labas pārvaldības eksperti.

Mazinot turpmākos zaudējumus, ABLV banka Luksemburgā atbalsta likvidācijas uzsākšanu(4)

Aizsargājot klientu un akcionāru intereses, kā arī ņemot vērā ievērojamos finansiālos zaudējumus ilgstošā periodā, ABLV Bank Luxembourg pieņēmusi lēmumu par atbalstu likvidācijas uzsākšanai. Atbilstoši vietējam regulējumam, Luksemburgas finanšu uzraudzības iestāde Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF) iesniegusi lūgumu Luksemburgas komerctiesai par bankas likvidācijas procesa sākšanu.

LLKC: Pagaidām vasarāji aug labi

Ja vien neturpināsies karsts un sauss laiks, vasarāju raža šogad solās būs krietni vien labāka nekā pērn, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) veiktā oficiālā vasarāju ražas prognozēšana.

Valstij un sabiedrībai šos cilvēkus vajag © DIENA(16)

"Kopš Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā (ES), esam daļa no lielā, kopējā darba tirgus. Katra valsts cīnās par cilvēkiem. Un cīnīsies. Mums ir jācīnās par saviem cilvēkiem emigrācijā, tiem, kuri apsver reemigrācijas iespēju," uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits.

Neatklāj airBaltic rezultātus © DIENA(24)

Līdz pat 30 miljoniem eiro – šādus neoficiālos datus par nacionālās aviokompānijas airBaltic šā gada pirmā ceturkšņa operatīvajiem zaudējumiem Dienai min avoti Satiksmes ministrijā. Vai šī informācija atbilst patiesībai, pagaidām nav iespējams noskaidrot, jo lielā vienprātībā gan par šīm, gan par citām satraucošām ziņām saistībā ar airBaltic darbību klusē ne tikai aviokompānijas valde, bet arī tās padome un valsts kā lielākā akcionāra pārstāvis – Satiksmes ministrija.

Pagaidu padome diskusiju ugunīs © DIENA(17)

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) lēmums neilgi pirms svētkiem atbrīvot iepriekšējo akciju sabiedrības Latvenergo padomi un pagaidu padomes iecelšana kļuvusi par karstu diskusiju objektu koalīcijas partiju lokā un izpelnījusies premjera Krišjāņa Kariņa (JV) rezolūciju ministram līdz piektdienai sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem. Šim jautājumam bijusi veltīta arī koalīcijas partneru otrdienas sanāksme.

Trešdien Latvijā dažviet atkal +30 grādu karstums

Agrā trešdienas rītā Latvijā ir visai mākoņainas debesis, bet, sākot no valsts rietumiem, mākoņu kļūst mazāk, liecina meteoroloģiskā informācija. Dažviet - galvenokārt Ziemeļvidzemē - iespējams neliels īslaicīgs lietus. Pūš lēns vējš vai saglabājas bezvējš. Gaisa temperatūra saullēktā bija +11..+18 grādi, un jau astoņos rītā termometra stabiņš vietām pakāpsies virs +20 grādiem.