Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

airBaltic piedāvās pasažieriem jaunus biļešu veidus

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic jūlijā piedāvās jaunus biļešu veidus. Pasažieri varēs izvēlēties starp Green, Green Plus, Green Classic vai Biznesa klases biļetēm, kas labāk pielāgotas katra ceļotāja vajadzībām, portālu Diena.lv informē uzņēmuma pārstāvji.

Gads bezdarba kāpuma ēnā © DIENA

Šopavasar Covid-19 izplatība negatīvi ietekmējusi visu Latvijas ekonomiku, un darba tirgus nav izņēmums, tāpēc nodarbināto iedzīvotāju skaits samazinās, tāpat kā sarūk brīvo vakanču skaits.

Jauns likums ātrai reaģēšanai © DIENA(4)

Pašlaik valstī spēkā esošo ārkārtējo situāciju pēc 9. jūnija nav plānots turpināt. Tā kā Covid-19 izplatība nav prognozējama, valdība pieņēma Tieslietu ministrijas (TM) izstrādāto likumprojektu, kas ļautu Ministru kabinetam operatīvi pieņemt dažādus ar slimības ierobežošanu saistītus lēmumus arī pēc ārkārtējās situācijas beigām. Tāpat likumā būs noteikti valsts institūciju darbības pamatprincipi pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Valdība vēlas mazināt atklātību © DIENA(4)

Nedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), nedz Sabiedrība par atklātību Delna neatbalsta valdības atbalstītos grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, kas paredz būtiski ierobežot augstskolu padomju locekļu amatpersonu deklarāciju publiskojamo daļu. Turklāt satraucoši ir arī tas, ka valdība uzdevusi KNAB izvērtēt, vai šī norma varētu attiekties arī uz citu valsts kapitālsabiedrību padomju locekļu deklarācijām.

Administratīvā atbildība par ierobežojumu pārkāpšanu būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām(1)

Ceturtdien, 28. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (Likumprojekts), kas paredz, ka par ierobežojumu pārkāpšanu, kas saistīti ar Covid-19 izplatību, tiek noteikta administratīvā atbildība tādā pašā apmērā kā līdz šim arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, portāls Diena.lv uzzināja ministrijā.

UR atteiksies no klātienes pakalpojumu sniegšanas

Ministru kabinets (MK) šodien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātos grozījumus likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru", ar kuriem noteikts, ka Uzņēmumu reģistrs (UR) turpmāk atteiksies no klātienes pakalpojumu sniegšanas.

Miera nebūs arī pēc reformas novadu jaunajās robežās © DIENA(4)

Turpinās Administratīvi teritoriālās reformas likuma izskatīšana Saeimā 3. lasījumā, sēde turpināsies arī šodien, bet, kad visi priekšlikumi tiks izskatīti, prognozēt ir grūti. Vienlaikus ik pa brīdim kādā pašvaldībā notiek varas maiņa – pēdējie gadījumi ir Babītē, kur priekšsēdētāju Andreju Enci (LRA) gāza viņa saraksta biedrs Aivars Osītis, savukārt Talsos process vēl nav beidzies – Dainis Karols (LZS) ir atcelts, bet viņa vietā jauns mērs nav ievēlēts, un to nedarīs arī šīsdienas domes sēdē.