Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Publikācijas

Sliktāk, kā sākotnēji lēsts © DIENA(5)

Aizvien vairāk sāk šķist, ka mūsu valsts ekonomiskās augšupejas slāpējošo faktoru ir vairāk, nekā domāts iepriekš. Pagājušajā piektdienā iznākušie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati par valsts iekšzemes kopprodukta (IKP) izmaiņām gada otrajā ceturksnī, lai arī daudz neatšķiras no sākotnējā aprēķina, kas bija visai pieticīgs, bet nelika domāt par kādas ekonomikas katastrofas tuvošanos, tomēr detalizētāks izklāts par sniegumu konkrētās ekonomikas nozarēs ne vienam vien var likt nepatikā saraukt degunu.

Mēģinās pārliecināt, ka viss būs labi © DIENA(2)

Jaungulbenes pagastā atrodas mežs 142 hektāru platībā, kas oficiālajos dokumentos tiek saukts par nekustamo īpašumu Sils. Gulbenes novada dome sarīkojusi izsoli, pircējs ir atrasts un pat nauda pārskaitīta, tomēr pēdējā domes sēdē deputātu vairākuma balsu tomēr pietrūka, lai izsoles rezultātus apstiprinātu. Iemesls ir iebildumi, ka mežs, kas vietējiem iedzīvotājiem ir ne tikai ogu un sēņu avots, bet tiek uzskatīts par nozīmīgu visa novada vērtību, nonāks privātīpašumā, turklāt patiesā labuma guvēji ir zviedri. Mežs nosolīts par 888 000 eiro.

Šķirojot ir jāmaksā mazāk © DIENA

Atkritumu šķirošanas un pārstrādes jautājuma risināšana un veids, kā motivēt iedzīvotājus šķirot atkritumus, pēdējās desmitgades laikā ir kļuvuši par būtiskākajiem instrumentiem cīņā ar atkritumu radīto kaitējumu videi, Dienai stāsta Clean R valdes loceklis Guntars Levics.

Bezvienošanās Brexit pretinieki sāk cīņu parlamentā © DIENA

Pēc vasaras pārtraukuma šodien darbu atsākušie Apvienotās Karalistes parlamenta pārstāvju palātas opozīcijas deputāti plāno jau ar pirmo darba dienu aktīvi rīkoties, lai panāktu tāda likumdošanas akta pieņemšanu, kas aizliegtu valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās.

Strīdas par brīvo līdzekļu sadali © DIENA(17)

Veidojot nākamā gada valsts budžetu, ministriju prioritārajiem pasākumiem papildu bāzes finansējumam pieejamie līdzekļi ir ap 100 miljoniem eiro, un par to sadali dažādu jomu vajadzībām valdību veidojošo partiju sadarbības padomē turpinās grūtas diskusijas. Ministrijas saviem prioritārajiem pasākumiem prasījušas kopumā 953,5 miljonus eiro, atzinusi Finanšu ministrija. Lēmumi par līdzekļu konkrētu sadali vēl nav pieņemti vai arī netiek paziņoti publiski. Pašlaik gan ir skaidrs, ka solītais atalgojuma pieaugums par 20% veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, ko pērn lielā vienprātībā ar grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā atbalstīja 13. Saeimas deputāti, īstenots netiks, jo tam vajadzīgi 120,2 miljoni eiro, kas ir vairāk par šā gada valsts budžeta iespējām, atzinusi veselības ministre Ilze Viņķele (A/P).

Kalendārs

Septembris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.