Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +8 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Positivus & FBI koncertu klubs

The 1975

Alternatīvā britu rokgrupu The 1975 atpazīstamību izpelnijās 2013. gadā izdodot savu pirmo debijas albumu “The 1975”, kas ar tās hitiem “Chocolate” un “Sex” iekaroja Lielbritānijas albumu top virsotni. Turpinot komerciāli veiksmīgus panākumus arī grupas nākamais albums “I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It” ar hitiem “Somebody Else” un “The Sound” iekaroja ne tikai Lielbritānijas albumu top, bet pieteica sevi arī ASV pārdodot tur vairāk kā 350 000 albumu kopiju, kā arī tika nominēti prestižajai Mercury mūzikas balvai. Grupa ir uzvarējusi arī “Brit Awards” un tikuši nominēti kā labākā Lielbritānijas gupa.

Disclosure DJ set

Disclosure ir elektronikas duets no Lielbritānijas, kas popmūzikā apvieno house, garage, dubstep un bass muzikālos stilus. Grupas globālā ietekme ir tik nozīmīga un visaptveroša, ka mūsdienās ir teju neiespējami iedomāties starptautisko mūzikas skatuvi bez viņu dalības. Disclosure albums “Settle” (2013) nocietnināja grupas pozīciju jaunas elektroniskās ēras priekšgalā – “Settle” ne tikai gozējās pasaules mūzikas topu virsotnēs un saņēma neskaitāmas balvas, bet arī ieskandināja jaunu laikmetu, atverot deju mūzikas durvis jaunajai paaudzei, vienlaicīgi atsvaidzinot to priekš pārējiem cienītājiem.

Underworld

Underworld ir patiesi unikāla grupa – savā darbības laikā Velsas elektroniķi ir uzstājušies kā galvenie mākslinieki gan pasaules lielākajos mūzikas festivālos, gan underground tehno klubos un noliktavās, komponējot teātru uzvedumu skaņojumus, kā arī veidojot radošus projektus mākslas galerijās, pamestās apavu darbnīcās un Japāņu lielveikalos. Grupas viennozīmīgā zvaigžņu stunda pienāca 1996. gadā, kad viņu mūžzaļā himna ‘Born Slippy (Nuxx)’ kļuva par 90. gadu paaudzes skaņu celiņu, kad tā tika iekļauta kulta filmā “Trainspotting”. Veiksmīgais singls atklāja grupas daiļradi plašākai auditorijai, katapultējot mūziķus zvaigžņu statusā. Divi turpmākie divi gadu desmiti tika pavadīti būvējot vienu no iespaidīgākajiem tehno veiksmes stāstiem, bez kompromisiem saglabājot grupas muzikālo stilu un identitāti.

Royal Blood

Royal Blood ir Angļu roka duets, kurā muzicē divi draugi – bundzinieks Bens Tačers (Ben Thatcher) un basists/vokālists Maiks Kerrs (Mike Kerr). Lai arī mūziķi savus skaņdarbus veido tikai ar divu instrumentu palīdzību, rezultāts ir iespaidīgs – rībošās bungu skaņas un dārdošie ģitāru rifi tiek pasniegti ar dziļi melodisku piesātinātību. Royal Blood izpilda dinamisku blūzroku, kura intensitāte pielīdzināma tādiem žanra meistariem kā the White Stripes, the Black Keys un Two Gallants. 2014. gadā grupa izcīnīja prestižo NME balvu par Labākais “dzīvais izpildījums” un “Labāko jauno apvienību”, kā arī Brit Awards apbalvojumu kā “Labākā Britu grupa” un Kerrang! balvu kā “Labākie Britu jaunpienācēji”. Tāpat Royal Blood saņēmuši Q Awards apbalvojumu par “Labāko koncertu”, GMA balvu kā “Labākie jaunpienācēji” ne-metāla grupu kategorijā, kā arī tikuši nominēti godpilnajai Mercury Prize balvai “Gada albuma” kategorijā. BBC iekļāva Royal Blood savā ikgadējā mūzikas apskatā “Sound of 2014”, savukārt Arctic Monkeys bundzinieks Mets Helders (Matt Helders) bija uzvilcis grupas kreklu savā 2013. gada Glastonburijas konceta laikā, vēlāk uzaicinot duetu iesildīt pārpildītos Arctic Monkeys Finsbury Park šovus. Apvienības panākumiem sekoja koncertturnejas ar mūzikas leģendām Iggy Pop un Foo Fighters, kā arī balva par “Labāko Britu grupu” Brit Awards, kuru viņiem pasniedza viņu fans – neviens cits kā ikoniskais Led Zeppelin ģitārists Džimijs Peidžš (Jimmy Page).

Cut Copy

Austrālijas grupa Cut Copy pielīdzināma tādiem pasaulē zināmiem mūziķiem kā Air, Daft Punk un LCD Soundsystem. Grupa sevi pieteica 2008. gadā ar otro izdoto studijas albumu “In Ghost Colours” un iekaroja klausītāju uzmanību ar tās labi zināmajiem hitiem “Lights & Music”, “Hearts on Fire” un “Take Me Over”, kuru atskaņošanas skaits mūzikas vietnēs Spotify un Youtube pārsniedz miljonus. Nedaudz no disko, nedaudz no sintipopa, nedaudz no indīmūzikas – grupas dziesmu ritmi festivālā iekustinās ikvienu!

Elderbrook

Elderbrook ir britu mūziķis, multi-instrumentālists, dziesmu autors un producents, kas izceļas ar apburoši eklektisku dažādību. Apvienojot country, soul, rokmūzikas un gospel stilu ietekmes, Elderbrook ir arī klasiski trenēts klavieru un ģitāras meistars. Viņa producēšanas tehnikas seko vienkāršam principam – “radīt kaut ko līdz šim nedzirdētu”. Mūziķu aprindās Elderbrook skaņdarbi pazīstami ar izteikti unikālu skaņu veidošanu, piemēram saplīstot lasīšanas brillēm vai sašķeļoties siltas kafijas ledus kārtai. Viņa mūzikas karjera sākās 2015. gadā ar sava pirmā EP izdošanu, kurā bija iekļauts skaņdarbs “How Many Times”, kas, pēc vācu dueta Andhim remiksēšanas kļuva par vienu no Lielbritānijas eletronikas un deju mūzikas izdevuma Mixmag labākajām 2015. gada dziesmām.

Superorganism

Superorganism ir starptautiska apvienība – tās astoņi dalībnieki, kas šobrīd muzicē Londonā, ir sanākuši kopā no Autrālijas, Jaunzēlandes, Apvienotās Karalistes un Japānas, kas ir grupas solistes dzimtene. Pasaule apvienību tuvāk iepazina 2017. gadā ar viņu daudzšķautņaino popmūzikas debijas skaņdarbu “Something For Your M.I.N.D”. Kolorītais singls izraisīja veselu vētru pasaules mūzikas aprindās – to faniem savos radio šovos atskaņoja tādi mūziķi kā Frank Ocean un Vampire Weekend. Superorganism nākamie skaņdarbi “It’s All Good” un “Nobody Cares” nostiprināja apvienības strauji augošo statusu. Kopš tā laika Superorganism ir bijuši neapstādināmi, izpārdodot koncertus apkārt pasaulei, muzicējot leģendārajā Jools Holland šovā, kā arī gozējoties BBC Sound of 2018 un VEVO DSCVR labākās jaunās mūzikas apkopojumos. 2018. gadā apvienība izdeva savu pārliecinošo debijas albumu “Superorganism”.

Ivan Dorn

Ivans Dorns nenoliedzami ir eksplozīvs mākslinieks un kā nu ne – ja vienkopus tiek sajaukti džezs, hiphops, reiva elementi, kā arī nedaudz inteliģentās deju mūzikas, neko citu nemaz nevar gaidīt. Pēc straujas popularitātes iemantošanas Austrumeiropā, nu mūziķis regulāri uzstājas arī ASV un Lielbritānijā un nav pazaudējis sev tik raksturīgo balansu starp underground attieksmi un popmūziku. Pagājušā vasarā Positivus festivālā mākslinieka uzstāšanās viennozīmīgi palika kā viena no spilgtākajām festivāla vēsturē.

Daddy Was A Milkman

Atmosfēriskas melodijas, emocionāla un gudra popmūzika, pēc kuras noklausīšanās ikvienam rodas vēlēšanās kļūt par vēl labāku cilvēku. Lietuviešu mūziķa un dziesmu autora Ignas Pociūnas projekts Daddy Was A Milkman ir viens no spožākajiem Baltijas valstīs. Viņa koncerti ir kļuvuši par īstu triumfu un bijuši pilnībā izpārdoti Latvijā uzstājoties gan koncertzālē Palladium, gan 2018. gada rudenī Arēnā Rīga. Positivus festivālā jau iepriekš mākslinieks Daddy Was A Milkman ir nodrošinājis apmeklētājiem fenomenālas uzstāšanos, ko noteikti varam sagaidīt arī šovasar kopā ar dziesmām no viņa jaunākā albumu “Intimate Us”.

Ansis

ansis ir reperis un producents, kurš pazīstams arī kā Latvijas hip-hopa skatuves patrons un mūsdienu krusttēvs. Pastāvīgi attīstoties un pilnveidojoties vairāk nekā 15 gadus, laika gaitā ansis ir ieguvis slavu kā viens no latviešu pagrīdes repa dīvaiņiem un vienlaicīgi žanra svarīgākajiem pārstāvjiem ar vislielāko potenciālu. anša mūzikas kritiķu atzītais albums “Balzams” kļuva par straumētāko latviešu mūzikas ierakstu, kā arī ieguva labākā hip-hopa mūzikas albuma titulu mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta Mikrofons”.

Adam Naas

Kopš veiksmīgā skaņdarba “Fading away” izdošanas Adam Naas ir neatgriezeniski mainījis mūzikas pasauli, iepazīstinot to ar savu apburošo soulmūzikas tembru. Jaunais Franču dziedātājs sevi jau paspējis pierādīt ne tikai ierakstu studijā, bet arī uz skatuves, pārliecinot pat vislielākos mūzikas kritiķus par savu unikālo spēju apburt un pārsteigt. Savā daiļradē, Adam Naas pārvērš savus personiskos pārdzīvojumus universālās emocijās – mīlestībā, bailēs un cerībā. Savas neilgās karjeras laikā Adam Naas jau ir skaidri definējis savu skanējumu ar nostaļģiskiem, melanholiskiem un emocionāli piesātinātiem skaņdarbiem, kas veido intīmu un sirsnīgu popmūziku. Viņa debijas EP “Adam Naas” tika izdots 2016. gadā, kam sekoja mākslinieka debijas albums – vēl teiksmaināks tīras mīlestības iemiesojums ar nosaukumu “The Love”.

Husky Loops

Lai arī Husky Loops tiek dēvēti par vienu no Londonas jaunās paaudzes rokmūzikas grupām, viņu skanējumu ir grūti iekļaut kādā konkrētā kategorijā vai skaidri definēt – jaunie mūziķi apvieno asus, turbulentus ģitāru skanējumus ar neierastiem aranžējumiem, kas tiek spēlēti netradicionālā izpildījumā. Viņu debijas singls “Dead” interneta vietnēs parādījās 2016. gadā un uzreiz piesaistīja teju visu ietekmīgāko jaunās mūzikas apskatnieku ausis.

Ewert and The Two Dragons

Ewert and The Two Dragons ir viena no aizvadīto gadu veiksmīgākajām Igaunijas muzikālajām apvienībām. Grupas otrais studijas albums “Good Man Down” (2011) divus gadus pēc kārtas bija Igaunijas pārdotākais albums un atnesa mūziķiem visas iespējamās Igaunijas mūzikas balvas. 2013. gada Eurosonic Festivālā grupa saņēma balvu “European Border Breakers Award”. Pērn rudenī mūziķi izdeva arī savu ceturto studijas albumu ”Hands Around the Moon” (2018) kas apvienībai atnesa trīs Igaunijas mūzikas balvas – par gada labāko grupu, rokmūzikas albumu, kā arī gada labāko albumu. Mūziķi šo gadu iesāka ar Baltijas un Somijas koncerttūri. Aprīlī Ewert and The Two Dragons uzsāks arī Eiropas tūri, atskaņojot jaunāko materiālu Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Ungārijā, un Čehijā. Neskatoties uz plašo tūri, Positivus Festivāls mūziķu sirdīs vienmēr ir ieņēmis īpašu vietu.

Emma Jean Thackray

Emma-Jean Thackray ir godalgota dziedātāja, komponiste, producente, mūzikas aranžējumu veidotāja un instrumentāliste no Lielbritānijas. Red Bull Music Academy, kuru Emma-Jean nesen absolvēja, raksturoja viņu kā “vienu no Lielbritānijas satraucošakajām jaunajām džeza māksliniecēm”. Sounds Of The Universe mūziķi godāja kā “ārkārtīgi talantīgu jauno Londonas balsi”.

Very Cool People

Very Cool People izpilda džezu, fanku un soul mūziku mūsdienīgā aranžējumā savā daiļradē iekļaujot surf, klezmer, rokmūzikas un hip-hop stilu elementus. Cenšoties diezgan sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu ikvienam Very Cool People ir radījuši modernu džezfanka skanējumu.

Deniss Pashkevich Funk Therapy Collective

Viens no vadošajiem Baltijas džeza mūziķiem Deniss Paškevičs, kurš ir saksofonists, flautists, komponists, producents, mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikas skolotājs dibinājis arī grupu “Funk Therapy Collective”. Grupa šogad svin 10 gadu jubileju un tā internacionālajā sastāvā līdzās latviešiem Denisam Paškevičam, Staņislavam Judinam, Marekam Loginam un Uldim Cīrulim jeb DJ Monstam, dzirdēsim arī brīnišķīgo instrumentu būvētāju Bernd Schille, bundzinieku Migel Hernandez Girald no Čīles un ģitāristu Neff Irizarry amerikāņu-puertorikāņu mūziķi. Fanks, džezs un mīlestiba pret mūziku – grupa klausītājiem sniegs enerģijas pilnu koncertu.

Makree Live

Makree ir elektroniskās mūzikas producents un dīdžejs no Ventspils. Viņa mūziku augstu novērtējuši lieli vārdi deju mūzikā – Annie Mac, Disclosure, Oliver Heldens, Sandy Rivera, u.c. Latvijā Makree sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Dons, Māra Upmane – Holšteine, Dvīnes, Edvards Grieze jeb Ed Rallidae, u.c. 2018. gada sākumā Makree pārstāvēja Latviju lielākajā Eiropas jaunās mūzikas gadatirgū Eurosonic. “Never Been in Love” ir Mārtiņa sadarbība ar panākumiem bagāto britu producentu un dīdžeju Secondcity. Abu kopdziesmu 2018. gada marta sākumā izdeva viena no trim lielākajām ierakstu kompānijām pasaulē – Sony Music.

THE COCO'NUTS

The Coco’nuts sastāvā muzicē septiņas radošas un spilgtas personības, kuras vieno draudzība un mīlestība pret mūziku. Grupas daiļradē tiek variēts ar fanka, indī, blūzroka un alternatīvā džeza mūzikas žanriem. The Coco’nuts piedēvē gan psihedēliskā džezroka, gan nepiemērota formāta apzīmējumus, jo grupai raksturīgo skanējumu nav iespējams ielikt ierastajos mūzikas žanru rāmjos un tieši tāpēc tas ir tik unikāls. Muzikālās gaitas grupa The Coco’nuts uzsāka 2012. gadā, un līdz šim izdots minialbums Appetizer 2014. Gadā, studijas debijas albums Amid Opposites 2016. Gadā un otrais studijas albums No Other Way Out 2018. gadā. Līdzšinējā grupas darbībā muzicēts ne mazums vietējos, kā arī ārvalstu festivālos un pasākumos, bet grupas īstā maģija slēpjas dzīvajos koncertos, kas ir radošu eksploziju un improvizācijas pārpildīti, padarot katru uzstāšanos atšķirīgu no iepriekšējās.

Kautkaili

“kautkaili” aizsācies satiekoties ar skaņu tekstūru piesātinātām ģitāras partijām, liriskām melodijām un ķermeni kustinošiem ritmiem. Sākotnēji, dziesminieces Kristīnes Pāžes solo projekts, kuram velāk pievienojās Didzis Bordo un ģitārists Kaspars Vizulis, lai kopā radītu savu vīziju par mūziku, kura nepakļaujas žanriskām formulām.

BEZGALĪBIEŠI

“Bezgalībiešu” konceptuālā ideja, apvienības līdera, dīdžeja AG vārdiem runājot, ir: “savienot tautas mūzikas dziļāko slāņu rituālo ‘sajūtu’ un etno instrumentu arhaiski akustisko viļņojumu ar mūsdienu globālo elektro karuseļa ‘smeķi’ un ‘akmens džungļu’ ritmiem , jeb – pārlaicīgais šeit & tagad – gan tautasdziesmu, gan saviem vārdiem – lūkojot noaust labdabīgus un augšupceļošus skaņurakstus, kas ar ‘savu pagalīti’ arīdzan līdzētu mūsu ‘saknēs’ mītošajam Gaismas Spēkam, lai tad jau kopīgi spētu transformēt pamalē draudīgi briestošos Mell’Mākoņus cerīgā & saskanīgā nākotnes ainā – vienvārdsakot – kā jau tas vēlēts Dainās – tikai ‘attiecīgajos vēsturiskajos apstākļos.

Edavārdi

Joprojām jauns cilvēks un latviešu repa izpildītājs, kurš ir tikai sava ceļa sākumā. Šajā gadā paspējis izdot nu jau sešus singlus un nākamajā gadā saviem klausītājiem sola izdot arī albumu!

Rick Feds

Multiinstrumentālists un producents Rihards Fedotovs, zināms kā Rick Feds, ir atzīts kā top 5 pasaules finger drumming parstāvjiem pasaulē. Interaktīvās audio/vizuālās performances ir pārsteigušas cilvēkus savā novatūrismā un ieguvušas atzinību dažādos mūzikas un video mākslas forumos (Ableton, Gamma Music Institute, Loft Music Academy u.c. ). Rihards ir iedvesmojis bundziniekus visā pasaulē.

Sūdi

Viena no krāšņākajām un magnētiskākajām parādībām uz Latvijas pagrīdes skatuves, grupa Sūdi arī šovasar atgriezīsies Positivus festivālā un priecēs apmeklētājus ar smeldzīgu postroku, kura galvenā iezīme – sevišķa pietāte pret Latvijas zemi. Grupa Sūdi jau kopš 2004. gada turas pie nemainīgām vērtībām. Un viņu solījums ir gana spēcīgs: Sūdi visus mūsu dzīves sūdus pārvērš skaistā un plaukstošā ceriņu krūmā.

Viņa

Jaunā latviešu hiphopa mūziķe, EP “Elpo” autore, publikai pazīstama arī kā projektu AUTOGRAPHIC un Bandmastersoliste, Radio Pieci repa batla fināliste un Zelta Mikrofona ieguvēja nominācijā “Gada debija” un “Labākais elektroniskās mūzikas albums”.

Nastaševs/Lubennikov

Astoņas jaunas dziesmas ar manu mīļāko krievu dzejnieku tekstiem sintipopa pavadījumā.

Múr

MÚR ir 19 gadus jauna un daudzsološa indīpopa un softroka māksliniece, kura aizrauj ar īpašo tembru un jutekliskumu. Múr debijas albums “Under Allure” šogad tika nominēts Mūzikas Gada Balvai “Zelta Mikrofons”, taču jaunākais minialbums latviešu valodā “Nekas Vairs Nav Skaisti” ar singlu “Ķiršu Koki” nu jau kļuvis par klasiku Múr klausītāju vidū. Māksliniece uzstājas kopā ar grupu – Kristu Krūskopu (elektriskā ģitāra, bekvokāls) un Alfrēdu Sebri (bungas).

The Bad Tones

The Bad Tones ir dabas un blūza iedvesmots psihedēliskā roka kvartets no Rīgas, ko raksturo sapņaiņas ģitāras un viļņainas balsis. Šī gada jūlija sākumā grupa iepazīstina klausītājus ar savu debijas albumu “Is It Good Enough?” – sajūtu albumu, ko veido 13 kompozīcijas, kuras saista atmosfēriskas pārejas, tādējādi vienojot škietami atšķirīgās emocijas un skaņdarbu faktūras.

Kapelmeistars Group

Trīs klases biedri satiekas un izbauda viens otra klātbūtni, dodas eksperimentālā ceļojumā, pārvarot apziņas robežas un meklējot jaunas eksistences formas.

Gribam būt dīdžejas

Jau gandrīz desmit gadu šis dīdžeju duo pierāda, ka paļaujoties tikai un vienīgi uz nejaušībām nav iespējams izveidot karjeru šovbiznesā. Bet laimīgā kārtā (protams, sagadīšanās) šīs meitenes nav karjeristes. Šīs meitenes grib dejot pie dziesmām, kurām visi zina vārdus no galvas. Un iesaka citiem darīt to pašu! Ir bijuši arī daži zvaigznīšu brīži. 2015. gadā Gribam būt dīdžejas iesildīja Prāta Vētras iesildītājus Latvijas tūrē. Pašas tūrējušas pa Rīgas naktsklubiem, bet vienmēr bijušas īpašās attiecībās ar Pienu – spēlējušas visos viņu Jaungada pasākumos. Un šis ir otrais gads uz Piena svētku skatuves Positivus.

Riga Reggae

Apvienība Riga Reggae sevi uz mūzikas skatuves pieteikusi tikai 2014. gadā, taču kopš šī brīža ir arī vienīgā aktīvā sava žanra pārstāve Latvijā. Grupa parasti muzicē 6 vīru sastāvā, izpildot gan savas gan citu autoru kompozīcijas. Nereti projekta līderi Horens un Speiss sniedz akustiskos koncertus divatā, kā arī abi ir aktīvi dīdžeji, kuri atskaņo regeju dažādos festivālos, pasākumos un klubos. Horens labi zināms kā radio, tv balss un pasākumu vadītājs. Tas viss kopā arī ir apvienība Riga Reggae jeb latviski – pozitīvas vibrācijas Jamaikā dzimušos ritmos.

Kristīne Prauliņa & The Soul Crew

Kristīnes Prauliņas & The Soulful Crew koncertprogramma sastāv no oriģinālkompozīcijām angļu valodā (ar vienu latvisku izņēmumu) soul mūzikas skanējumā. Šī mūzika ir intīma, tās pamats ir dziesmu teksti un tembru dinamiska, izjusta izpausme. Programmu caurvij virtuozi ģitāras, klavieru, basģitāras un bungu solo brīži, piepilda Kristīnes teksti, balss dzidrums un ekspresija. Programma iekļautas gan melodiskas, liriskas dziesmas mazākā instrumentalizācijā, gan pilnskanīga grūva mūzika.

Brīvrunu Projekts

“Brīvrunu Projekts” ir pirmā repa improvizācijas apvienība Latvijā. Skatītāju ieteikumus pārvēršam komiskās etidēs, dziesmās un stāstos, kas folklorizējas tautā. BP sastāvā ir divi Ghetto Games brīvrunu batla “Štuka par bazaru” uzvarētāji Abra un Zirnis, kustības “Kreisais Krasts” vecbiedrs JeeKaa, uzlēcošā repa zvaigzne E.V., repa tehnikas lielmeistars Bergs un sencis Sniegs.

Carousel

Grupa “Carousel” izveidojās 2018. gadā, apvienojoties četriem pieredzes bagātiem un talantīgiem mūziķiem. Grupas sastāvā ir dziedātāja Sabīne Žuga, ģitārists Mārcis Vasiļevskis, kontrabasists Staņislavs Judins un bundzinieks Mareks Logins. Pavisam nesen, sadarbojoties ar Universal Music Group, Carousel ir laiduši klajā savu debijas minialbumu “Sketches of Sleepless Nights”, kas stilistiski sapludina džeza, indie, folka un pop žanrus. Carousel ar dziesmu “That Night”, pārstāvēja Latviju 64. Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Comedy Latvia

Comedy Latvia ir vietējā komiķu apvienība, kas regulāri priecē ar humora šoviem visā Latvijā. Kā ierasts, arī šogad varam gaidīt melnu humoru, asprātīgus jokus un negaidītus pavērsienus. Šoreiz Comedy Latvia sastāvā uz Positivus skatuves kāps Maksims Trivaškevičs, Aleksandrs Guzenko, Denis Tulpe, Deniss Lugovskojs, Rūdolfs Kugrēns, Edgars Bāliņš, Jānis Kreičmanis, Kalvis Troska un Daniels Purviņš.

Diski Pļaski

Duets “Diski Pļaski” sastāvā ir Ieva (DJ BELINDA) un Anete (DJ Anete Ķestere), kuras vieno īpaša – pop mūzika – labākais no sliktākā. Dziesmas, pie kurām pirmo reizi iemīlējies, pie kurām pirmi reizi Tev salūza sirds, pie kurām Tu skolā dejoji popielā, dziesmas, kas Tev neliek justies vienam un dziesmas, kurām Tu pat neatceries, ka zini vārdus no galvas. “Diski Pļaski” ir profesionāles savā jomā. Viņu kontā ir vairāki simti uzstāšanās gan Rīgas nakts izklaides lokālos (Piens, KKC, Autentika, Golden, One One u.c.) gan arī deju grīdu karsēšana ārpus Latvijas robežām Berlīnē, Spānijā un Venēcijas Biennālē. Duets izcels pērles no pēdējo gadu latviešu un ārzemju mūzikas. Viņu atskaņotā mūzika būs visu kopīgais, vienojošais elements šajā vakarā.

ART i ŠOK

Komandā ART i ŠOK apvienojušies rūdīti improvizācijas dūži, kas jau 7. gadu pēc kārtas liek nekontrolēti uzrauties pat skeptiskāko POSITIVUS apmeklētāju lūpu kaktiņiem. Prasmīgi sintezējot, kondensējot un transformējot starp skatītājiem norisošos bioķīmiskos un astrālos procesus, ART i ŠOK uzbur ainas, kas nereti kalpo par noderīgu POSITIVUS apmeklējuma ilustrēto manuāli. Tas, protams, nenozīmē, ka netiks izspēlēta arī kāzu aina Tadžikistānas augstienēs, pāvesta inaugurācija vai ražas svētki Ainažos. Visu nosaka mirklis.

MADARA

Čelliste, dziedātāja, dziesmu rakstniece Madara Fogelmane, plašāk pazīstama ar skatuves vārdu MADARA, rada oriģinālmūziku, kurā kombinēts mākslinieces gaišais, trauslais, dvēseliskais balss tonis un burvīgas uz čella izspēlētas melodijas. Izmantojot savu akadēmisko pieredzi un agrīno tieksmi pēc dažādu žanru izpētes, viņa savai mūzikai ir atradusi unikālu skanējumu. Madara izceļas ar saviem dzejas tipa, filozofiska rakstura dziesmu tekstiem par dzīves atziņām, dabu, mīlestību, dzīves patiesajām vērtībām. Dziedātājai tuvi ir daudzi mūzikas žanri, savās dziesmās viņa iekļauj tautas, folka, roka un pop mūzikas tendences. Dziesmu rakstniece ar dvēseli mūzikā – MADARA.

Neon Saturdays

“Neon Saturdays” ir viena no šī brīža skaļākajām pašmāju rokgrupām, kas izskanējusi arī ārpus Latvijas robežām. Grupa ir pazīstama ar singliem “Get Up”, “Phoenix” un savu jaunāko veikumu “Tik Skaļi”, kas šajā vasarā ir ierindojies topu virsotnēs lielākajās radiostacijās Latvijā. Koncerttūrēs grupa vairākkārt apceļojusi Baltijas valstis un Lielbritāniju, kur 2015. gadā grupā kā vieni no pirmajiem Latvijas pārstāvjiem spēlēja prestižajā Eiropas jauno mūziķu festivālā “The Great Escape”. Pagājušā gada vasarā “Neon Saturdays” iesildīja ASV dziedātāju LP (Laura Pergolizzi) koncertā Siguldas pilsdrupās, savukārt novembrī grupas otrais albums “Freaks In The Ocean” iekļuva ASV koledžu radio TOP 200.

Chilayz

Chi Chi Chilayz – nakts projekta Deeplomacy dibinātājs un lokomotīve pie atskaņotājiem – darbojas jau vairāk kā 15 gadus. Vienmēr cenšas būt maksimāli eklektisks savā skanējumā. Viņš noteikti zina, kā pārņemt pūli un likt cilvēkiem dejot. Vadot Rīgā tik iecienītos “Deeplomacy International” pasākumus ir uzstājies plecu pie pleca ar tādiem komentārus neprasošiem māksliniekiem kā Claptone, Adana Twins, Catz n’ Dogz, Purple Disco Machine, Monkey Safari, Super Flu, Robosonic, Doctor Dru, Kyodai, Boris Dlugosch un daudziem citiem. Esat gatavi karstam grūvam – no melodic deep līdz afro house vibrācijām.

Barseghian

Karen Barseghian ir DJ / producents / promoteris ar lielu pieredzi elektroniskās mūzikas jomā. Ieguvis plašu pieredzi un zināšanas daudzās valstīs, tai skaitā desmit gadus Londonas labākajos nakts klubos. Šobrīd atgriezies savā dzimtajā pilsētā Rīgā, kur vada ekskluzīvāko “afterparty” klubu – Teritorija.

Aldee

Ir maz mākslinieku, kas ir gājuši līdzi laikam, attīstījušies paaudžu un gadu desmitu laikā kopš dzelzs priekškara krišanas! Piedaloties daudzos leģendāros pasākumos un festivālos, rezidējot Latvijas galvenajās dejugrīdās un arī ārpus Latvijas, Aldee ir viens no aizrautīgākajiem talantiem, vairāku žanru mūzikas kolekcionāriem un noskaņu burvjiem!

Uppfade

Uppfade (Jānis Jēkabsons) ir ceļotājs laikā, kurš savā dvēselē un prātā kolekcionē skaņu viļņus. Savas muzikālās gaitas aizsāka kā dīdžejs un producents ap 2000. gada vidu. Kopš tā laika viņa muzikālā kapsula tiek piepildīta ar vislabākajām sastāvdaļām, kuras var atrast deju mūzikā. Liela deva grūva un disko, liela daļa elektroniskā dziļuma, bungu prieka un enerģijas, jēgpilni vokāli. Viņa galvenais mērķis ir pilnībā izzināt brīnišķīgo mūzikas valodu un kominikāciju starp to un cilvēkiem. Sānu pie sāna, augstākajā līmenī.

Alisher Sherali

Alisher Sherali ir DJ, dizainers un producents, kurš dzimis Dušanbē (Tadžikistāna). Mūzika saistīja viņu jau no agras bērnības, kad ar lielu azartu klausījās AM radio setus, pētot pasaules eksotiskāko nostūru viļņus. Gadiem ejot mākslinieks sāka ceļot un kolekcionēt mūziku. Viņš ir spēlējis Latvijas etnomūziku festivālā “Burning Man”, Āzijas “oriental tunes” Helsinku “Decompression”, Dienvidāfrikas “Gqom” Rīgas andergraundā un “Kirtan” Oregonas ziemeļu tuksnesī, kā arī bijis biežs viesis Rīgas tusiņos. “Mūzika priekš manis ir kā neredzams vads, ar kura palīdzību es savienoju dažādus pasaules nostūrus, vietas, stāstus, emocijas un dvēseles. Tas ir man digitālais šamanisms.”

Misha

Misha (īstajā vārdā Kaspars Lācis) ir dīdžejs, mūzikas producents un ierakstu kolekcionārs no Rīgas. Galvenais muzikālais virziens un iedvesma ir deep tech house ritmi, bet mākslinieka setos var saklausīt dažādu elektroniskās mūzikas sub-žanru miksli, kas viņu padara par labu un neparastu dīdžeju. Mākslinieks rada un arī izdod savus oriģināldarbus, relīzes ir bijušas uz tādiem leibliem kā Incepto Deep un Spring Tube.

Tony

Tony ir jaunākais biežais viesis dažādos pasākumos visā Latvijā, veidojot savu īpašo izvēli un mūzikas sajūtu. Draiva, rafinēta un melodiskuma kombinācija padara viņu par unikālu mākslinieku Latvijas underground-mūzikas kulturā. Viņš jau ir spēlējis slavenākajās galvaspilsētas partijās, piemēram, Amber Muse, Underground Station un Daba, tādējādi saņemot atbalstu no slavenākajiem Latvijas pazemes dīdžejiem. Sākot ar nelielu bāru, viņam izdevās augt līdz lielākajiem pazemes pasākumiem Latvijā, piemēram, Under Festival un Komēta.

Max Merola

Max Merola apvieno afro un deep motīvus, radot savu personīgo miksēšanas/spēlēšanas stilu, kurš neaprobežojas tikai starp minētajiem žanriem. Mākslinieks arī producē mūziku un aktīvi piedalās pilsētas “underground” dzīvē. Pēdējo producenta relīzi izlaida Rumāņu izdevniecība OuiOui (buyaka). Savas īsās DJ karjeras laikā Max jau ir uzstātiejies uz vienas skatuves ar tādiem māksliniekiem kā H.O.S.H, Kollektiv Turmstrasse un Alex Zed.

Adroit

Adroit ir rezidents Rīgas klubā OneOne un apvienībā Pencilhaus. Pēdējo gadu laikā Adroit spēlē galvenokārt uz vinila platēm ar lielisku muzikālo gaumi. Viņš dod priekšroku deep, house, techno un minimal skaņām.