Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Noderīgi fakti par naudas aizņemšanos internetā

Neplānota vizīte pie ārsta, pēkšņs auto remonts, sadzīves tehnikas sabojāšanās – tikai dažas no situācijām, kurās var nonākt katrs no mums. Cilvēku dzīve ir neprognozējama, tāpēc ir svarīgi veidot uzkrājumus katru mēnesi, lai, piemēram, negaidītais auto remonts nesagādātu liekas galvassāpes. Bet ko darīt, ja uzkrājumu nav? Šādā situācijā viens no labākajiem risinājumiem var būt kredīts, ja to spēj pareizi izmantot.

Kredītu veidi un to atšķirības

Cilvēku vēlmes un vajadzības ir dažādas, tāpēc ir svarīgi izvēlēties katrai situācijai atbilstošu aizdevumu.

Ātros kredītus internetā parasti cilvēki aizņemas, ja ir nepieciešama nauda rēķinu apmaksai, pārtikas iegādei vai citu neplānotu vajadzību gadījumā. Lai saņemtu ātro kredītu, nav nepieciešama ne ķīla, ne galvotājs, ko parasti pieprasa, noformējot patēriņa vai hipotekāro kredītu. Ātrie kredīti tiek izsniegti uz samērā īsu atmaksas termiņu, tāpēc tos mēdz dēvēt arī par īstermiņa kredītiem. Neraugoties uz ātro kredītu popularitāti, valsts cenšas ierobežot to izsniegšanu, jo gribētos teikt, ka cilvēki nav līdz galam izpratuši ātro kredītu galveno būtību un aizņemas tos nepiemērotās situācijās, nonākot lielos parādos. Lai to nepieļautu, valsts ierobežo to izsniegšanas un saņemšanas iespējas. Šī iemesla dēļ arvien populārāki kļūst citu kredītu veidi, piemēram, patēriņa kredīti vai kredītlīnijas.

Patēriņa kredīts ļauj saņemt lielākas naudas summas ar garāku atmaksas termiņu, salīdzinot ar ātrajiem kredītiem. Šis kredīta veids palīdz sasniegt vēlmes uzreiz, bet norēķināties par tām pakāpeniski. Patēriņa kredītus pārsvarā noformē ar mērķi uzlabot dzīves kvalitāti un iegādāties kādu lielāku pirkumu, tāpēc šis kredīts nebūs labs risinājums, ja, piemēram, vēlēsies nomaksāt parādus, kas radušies saistībā ar ātro kredītu nemaksāšanu. Šādā gadījumā vislabāk noderēs kredītu apvienošana vai refinansēšana. Kredītu apvienošana (saukta arī par pārkreditāciju) ir izdevīga tiem, kuriem ir vairāki aizdevumi dažādās kompānijās, tādā veidā iegūstot jaunu kredītu ar izdevīgākiem noteikumiem un vienu ikmēneša maksājumu.

Arvien lielāku popularitāti sabiedrībā iegūst kredītlīnijas, un ar katru gadu tās popularitāte Latvijā pieaug. Kredītlīnija ir viens no elastīgākajiem kredīta veidiem, kuras ietvaros klientam tiek piešķirts kredītlimits, ko klients var izmantot pēc nepieciešamības. Ko tas nozīmē? Kredītlīnija sniedz iespēju aizņemties naudu tādā apmērā, kāda nepieciešama piešķirtā kredītlimita ietvaros. Tātad kredītlīnijas summa nav jāiztērē pilnībā, un procenti jāmaksā tikai par izmantoto naudas summu. Tās darbības princips ir ļoti līdzīgs banku piedāvātajām kredītkartēm. Kredītlīnija ir piemērota jebkurai dzīves situācijai - gan neplānotiem izdevumiem, gan arī lielākiem pirkumiem. Gribētos teikt, ka kredītlīnija ir viens no labākajiem kredītu veidiem, jo tā ietver sevī vairākas ātro un patēriņa kredītu pozitīvās īpašības.

Lielākā daļa cilvēku savu dzīvi nevar iedomāties bez auto. Dzīve ar automašīnu ir daudz vienkāršāka un ērtāka, bet reti kurš var nopirkt sev tīkamu auto no sevis veidotiem uzkrājumiem, tāpēc bieži vien, iegādājoties automašīnu, cilvēki izdara savu izvēli par labu auto kredītam. Auto kredīts ļauj iegādāties mašīnu nekavējoties, bet norēķināties par to pakāpeniski.

Kā izvēlēties pareizāko kredīta veidu?

Vispirms ir jāsaprot, kāda naudas summas nepieciešama un kādam mērķim tā tiks tērēta. Ja vajadzīgā summa sasniedz aptuveni 200 eiro, kas vajadzīga neplānotam auto remontam, tad labs risinājums varētu būt ātrais kredīts vai kredītlīnija. Ja nepieciešamā summa ir lielāka, piemēram, 2000 eiro, un tā vajadzīga jaunu mēbeļu iegādei, tad piemērotākais variants būs patēriņa kredīts.

Būtisks aspekts, izvēloties aizdevumu, ir tā termiņš un kopējās izmaksas - jo garāks kredīta atmaksas termiņš, jo lielāka pārmaksa, tāpēc būtu vēlams izvēlēties pēc iespējas īsāku atmaksas termiņu, taču jāatceras, ka ikmēneša ienākumiem un kredītmaksājumiem ir jābūt samērīgiem, t.i., kredītmaksājums mēnesī nedrīkst pārsniegt 30-40% no kopējiem ienākumiem.

Mūsdienās aizņemšanās ir viena no cilvēku dzīves sastāvdaļām, jo ne visu ir iespējams realizēt ar saviem spēkiem. Kredīti, dažādi līzingi un citi aizdevumi - viss iepriekš minētais ļauj īsā laika posmā uzlabot dzīves līmeni un iegādāties sev nepieciešamo. Kredīts patiesībā var būt ļoti labs risinājums, ja to spēj pareizi izmantot, taču atceries, ka kredītam ir jābūt atbildīgam lēmumam!

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli


Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti