Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

DAP paplašina mākslīgo zivju nārsta vietu Raķupē un uzlabo ūdens kontroles

Lai veicinātu dabisku zivju resursu atjaunošanos un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Kurzemes reģionālā administrācija (Kurzemes RA) dabas lieguma Raķupes ieleja teritorijā, Raķupē, paplašinājusi iepriekš mākslīgi ierīkoto nārsta vietu lašveidīgajām zivīm un nēģiem. Savukārt, lai sekmīgāk kontrolētu gan šo, gan citas Kurzemes RA teritorijā esošās ūdenstilpnes, iegādātas vairākas jaunas laivas un kameras, portāls Diena.lv uzzināja DAP.

Raķupe zivju daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām upēm Kurzemē, taču upē līdz pat 2015. gadam bija maz oļainu straujteču, kas zivju, it īpaši – taimiņu (Salmo trutta), strauta foreļu (Salmo trutta fario) un upes nēģu (Lampetra fluviatilis) – nārstam un mazuļu attīstībai ir vispiemērotākās, norāda DAP. Līdz tam nēģi un lašveidīgās zivis izmantoja oļainas vietas upē, kas izveidojušās pie tiltiem, pārbrauktuvēm, taču šādu vietu upē bija maz, tādēļ papildus dabiskajām nārsta vietām 2015. un 2016. gadā Pārvalde ierīkoja mākslīgo nārsta vietu, izveidojot oļainu straujteci aptuveni 30 metru garā upes posmā.

Patlaban, balstoties uz līdzšinējo pozitīvo pieredzi, šī nārsta vieta paplašināta vēl par aptuveni 30 metriem. Tās paplašināšanai izmantota rupja grants-oļi, akmeņi (225 m3) un 25 atsevišķi akmeņi (0,5-1 m3), kas izvietoti upes gultnē. "Divu gadu laikā redzamas ievērojamas pārmaiņas lašveidīgo un upes nēģu populācijā. 2016. gadā upē novērojām intensīvu upes nēģu nārstošanu, kas vedināja domāt, ka konkrētās nārsta vietas izvēle bijusi pareiza un to nepieciešams ievērojami paplašināt, lai nākotnē sekmētu šo zivju resursu atjaunošanu," uzsver DAP Kurzemes RA Administratīvās daļas vadītājs Dzintars Ozols.

Savukārt, lai palielinātu DAP darbinieku operativitāti un efektivitāti reidos uz ūdeņiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, fiksētu nelikumīgas darbības un nodrošinātu sugu un biotopu aizsardzības režīma ievērošanu, tostarp dabas liegumā Raķupes ieleja, iegādātas divas gumijas laivas, viena airu laiva un divas meža kameras.

 

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli


Jaunumi

Vairāk Jaunumi