Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Pirms atbrīvojieties no viedtālruņa neaizmirstiet to iztīrīt: Tele2 iesaka, kā neatstāt "pēdas"

Ja esat nolēmis savu viedtelefonu mainīt pret jaunu vai jūsu mājās ir viedtelefons, kas ilgāku laiku vairs nepilda savu funkciju un tikai krāj putekļus atvilktnē, derētu atcerēties, ka tas var noderēt arī kādam citam. Kad izlemjat atdot, pārdot vai ziedot savu veco ierīci, nevajadzētu aizmirst par telefonā esošo personisko informāciju un veikt dažas vienkāršas darbības, lai šo informāciju sev saglabātu un nenodotu citām personām. Saglabāt savu personisko informāciju un dzēst visus datus no vecā telefona var šķist sarežģīti, taču tā nebūs, ja sekosiet Tele2 ieteiktajiem piecu punktu principam.

"Viedtelefonā glabājam tikpat vai dažreiz pat nozīmīgāku informāciju nekā savā datorā, tāpēc pirms atvadīties no telefona jāpārliecinās ne tikai par to, vai visa svarīgā informācija ir pārnesta uz jauno telefonu, bet arī vai tā ir izdzēsta un persona, kas saņem ierīci, nevarētu piekļūt jūsu kontiem, parolēm un citiem svarīgiem personiskajiem datiem. Kad tas ir paveikts, var pieņemt lēmumu par ierīces tālāko dzīvi – to atdot, pārdot vai ziedot. Labā ziņa visiem, kam rūp apkārtējā vide – ir iespēja atnest veco ierīci uz kādu no Tele2 centriem un saņemt atlīdzību, kuru var atvēlēt, piemēram, Zero Waste kustībai Latvijā. Tāpat atpirkumu summu par veco ierīci iespējams arī tērēt jaunam pirkumam,” stāsta Tele2 tehniskā servisa vadītājs Gints Peičs.

1. Izņemiet SIM un atmiņas kartes

Šīs kartes var saturēt kontaktpersonas vai citu jums svarīgu informāciju, piemēram, fotogrāfijas vai dokumentus, kas jaunajam tālruņa īpašniekam var būt nenozīmīgi, taču jums būtu nepatīkami, ja šāda informācija nonāktu citu personu rokās. Šī iemesla dēļ, atvadoties no vecās ierīces, no tās jāizņem gan SIM, gan atmiņas kartes.

2. Dublējiet

Jūs, visticamāk, nevēlaties zaudēt telefonā esošos datus. Lai gan iPhone un Android telefonos ir iebūvēti dublēšanas pakalpojumi, kas lielāko daļu darba paveic jūsu vietā, joprojām ir ieteicams pārskatīt savas galvenās lietotnes un pārliecināties, vai viss ir saglabāts mākonī vai citā krātuvē. Jāpadomā arī par ierīcē saglabātajiem video un fotoattēliem – Apple Photos, Google Photos vai Dropbox var par tiem parūpēties.

Lai dublētu savu Android telefona saturu, nospiediet taustiņu Settings (Lietotāja iestatījumi), izvēlieties System (Lietotāja vispārējā pārvaldība), Backup (Lietotāja dublējums) un atzīmējiet Back Up to Google Drive (Izveidojiet dublējumkopiju Google Drive serverī) un izvēlieties opciju On (Ieslēgt).

iPhone telefonā to varat izdarīt, dodoties uz Settings (Lietotāja iestatījumi) un noklikšķinot uz sava vārda, izvēloties iCloud un iCloud Backup (Lietotāja iCloud dublējums). Aktivizējiet kopēšanu, izvēloties opciju On (Ieslēgt). Turpat nospiediet taustiņu Back Up Now (Izveidot dublējumu tūlīt).

3. Pārsūtiet divlīmeņa autentifikācijas kodus

Šī papildu aizsardzība apgrūtina citu personu piekļuvi jūsu kontiem. Telefons bieži vien ir kļuvis par atslēgu, kas ļauj izveidot savienojumu ar kontiem, un tas var radīt problēmas, to mainot. Ja izmantojat programmu, lai ģenerētu divlīmeņa kodus, tā ir jāiestata jaunajā tālrunī, lai jūs varētu kā ierasti pierakstīties savos kontos.

4. Izrakstieties no saviem kontiem

Dažām mobilajām lietotnēm tas nav nepieciešams, taču ieteicams atteikties no vairuma lietotņu savā vecajā telefonā. Dažām mobilajām lietotnēm ir ierobežojumi ierīču skaitam, kurās tās var izmantot, savukārt dažām maksas lietotnēm ir ierobežojumi to instalēšanas reižu skaitam. Šī iemesla dēļ pirms lietotnes lejupielādes jaunajā ierīcē ir ieteicams izrakstīties no lietotnes vai to izdzēst vecajā telefonā. Pirms izrakstāties, pārliecinieties, ka zināt visas savas paroles — tās būs nepieciešamas, ja vēlaties pierakstīties no citas ierīces.

Android ierīcēs dodieties uz iestatījumiem, izvēlieties Accounts (Konti), pēc tam izvēlieties savus kontus un nospiediet Remove Account (Dzēst kontu). Atcerieties arī izdzēst saglabātās paroles savās pārlūkprogrammās. Google Chrome pārlūkprogrammā to paveiksiet, dodoties uz iestatījumiem, atlasot Passwords (Paroles) un nospiežot Off (Atspējot) funkciju pie Save Passwords (Saglabāt paroles).

Ir svarīgi izrakstīties no sava Apple ID konta iPhone telefonā. Iestatījumos noklikšķiniet uz sava vārda, atlasiet Sign Out (Izrakstīties), ievadiet savu paroli un nospiediet Turn Off (Atspējot).

Tāpat noteikti izrakstieties no Find My Phone funkcijas – būtiski, ka izrakstoties no šīs funkcijas, telefons ir pieslēgts internetam.

5. Izdzēsiet visus datus no tālruņa

Lai veiktu šo darbību, ierīci ir jāatiestata uz sākotnējiem iestatījumiem, dzēšot visu tās iekšējo atmiņu. Tas nozīmē, ka no ierīces tiks izdzēsts viss, sākot no jūsu mājas Wi-Fi tīkla datiem, ierīces pārlūkošanas vēstures un beidzot ar lejupielādētajiem attēliem. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai jūs veiktu šo darbību tikai pēc tam, kad esat pabeidzis iepriekšējās darbības.

Android ierīcē dodieties uz iestatījumiem, izvēlieties System (Vispārīgā pārvaldība), Reset Options (Atjaunošanas opcijas) un Factory Data Reset (Ražotāja datu atjaunošana). Nospiediet Reset Phone (Tālruņa atjaunošana) un ievadiet savu telefona PIN. Telefons restartēties un tā iekšējā atmiņā vairāk nebūs nekādas personiskas informācijas.

Savā iPhone tālrunī atveriet sadaļu General (Iestatījumi), nospiediet Reset (Atjaunot), pēc tam Erase All Content and Settings (Dzēst visu saturu un iestatījumus) un Erase Now (Dzēst tūlīt). Ierīce lūgs jums ievadīt paroli un pēc procedūras pabeigšanas tālruņa saturs tiks izdzēst un gatavs jaunajam īpašniekam.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VIDEO: Ielūdz strübergs un Horens: MAMA DŽAGA MAMA RAGA!

Sestdien, 20. aprīlī, ar jaunu dziesmu “MAMA DŽAGA MAMA RAGA!” klajā nākuši strübergs un Horens, kuri līdz ar šo dziesmu vēlas vairot mieru un mīlestību ikvienā cilvēkā atsevišķi un visos kopumā. Sing...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko