Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Publikācijas

Vairākums ASV pedagogu nevēlas bruņotu personālu skolās © DIENA(6)

Atšķirīga reakcija sekojusi pēc ASV prezidenta Donalda Trampa piedāvājuma piešķirt šaujamieročus skolotājiem, lai nepieļautu jaunas masu apšaudes mācību iestādēs. Republikāņu partiju pārstāvošais Tramps, par kuru 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās aicināja balsot ietekmīgā Nacionālā šaujamieroču asociācija (NRA), sola pastiprināt šaujamieroču pircēju pārbaudes un apsvērt iespēju paaugstināt vecuma cenzu noteikta tipa šaujamieroču iegādei.

Atlikusi pēdējā cerību disciplīna: Četriniekos konkurence vēl lielāka © DIENA(4)

Vēsturiski Latvijas bobsleja līdzjutēju galvenās cerības allaž bijušas saistītas ar četrinieku ekipāžu startu, bet Phjončhanas spēlēs nav pārliecības, ka šoreiz būs tāpat. Vien dažas minūtes pēc Oskara Melbārža un Jāņa Strengas iegūtās bronzas godalgas divniekos mūsu izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, jautāts par situāciju četriniekos, uzreiz atbildēja – tur ir vēl trakāk, jo vairākiem konkurentiem treniņos klājies labāk. Trešdien un ceturtdien notikušie četrinieku treniņi šo skatu nav mainījuši, taču patieso gatavību redzēsim tikai sacensībās sestdien un svētdien.

Valdības izvērtējums banku problēmu ēnā © DIENA(32)

Pēdējās nedēļas notikumi banku nozarē likuši daudziem valstij svarīgiem jautājumiem ieslīdēt ēnā, taču tie tur nepaliks ilgi, atskaitoties par valdības paveikto, ceturtdien Saeimas deputātiem uzsvēra premjers Māris Kučinskis (ZZS). Arī no Saeimas tribīnes viņš atkārtoti norādīja – lai gan problēmas Latvijas finanšu sektorā negatīvi ietekmējušas valsts reputāciju, banku sistēmas stabilitāte nav apdraudēta. Kamēr sociālie partneri sadarbību ar valdību slavē, Saeimas opozīcija kritizē reformas un norāda uz arvien pieaugošo plaisu starp valdību un sabiedrību.

Pauž aizdomas par nomelnošanu © DIENA(3)

ABLV Bank valdes loceklis un atbilstības direktors Aleksandrs Pāže, kurš darbu bankā pēc paša iniciatīvas pametis 21. februārī, tajā strādājis vairāk nekā 15 gadu. Viņa pārziņā bija pārmaiņu vadība un dažādi kontroles procesi, tāpēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (FinCEN) ziņojums par bankas saistību ar naudas atmazgāšanu un korupciju šokējis viņu personīgi. Bankas vadība vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs par iespējamu bankas nomelnošanu.

Jauno mācību saturu uzlabos © DIENA

Februārī ir noslēgusies jaunā mācību satura sabiedriskā apspriešana, un tagad mēneša laikā eksperti plāno pilnveidot jaunā izglītības standarta vadlīnijas un aprīlī valdībai nodot vērtēšanai pamatizglītības standartu. Savukārt līdz augustam tiks pabeigts vispārējās vidējās izglītības standarts.

Par ko liecina klepus? © DIENA

Klepus ir viens no biežākajiem augšējo elpceļu slimību pavadoņiem, kad cilvēku skāris kāds vīruss, iesnas. Parasti tas pāriet līdz ar atveseļošanos, taču, ja klepus parādās bez cita redzama iemesla, ilgst vairāk nekā divas trīs nedēļas, pēc šķietamas atveseļošanās pastiprinās un paaugstinās arī ķermeņa temperatūra, tad tas var būt liecinieks nopietnākām saslimšanām, kam nepieciešama specifiska ārstēšana, skaidro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Tuberkulozes un plaušu slimību centrs galvenā ārste Andra Cīrule.

Lai netrūktu vitamīnu © DIENA

Kaut arī visiem nepieciešams uzņemt vecumam un dzīvesveidam, kā arī veselības stāvoklim atbilstošas uzturvielas, vajadzībā pēc vitamīniem ir atšķirības starp sievietēm un vīriešiem. Atšķiras arī dažādos dzīves posmos nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu daudzums.

Rostovskis: Latvijā tiek īstenots princips "pelnīt kaut mazliet vairāk par minimālo algu nav izdevīgi" © DIENA(24)

"Latvijā zemākā ienākumu summa, no kuras sākas progresivitāte un tiek piemērots augstāks ienākumu nodoklis, ir ļoti niecīga. Te nevar runāt par to, ka tiek īstenots princips "paņemt no turīgajiem, lai atdotu trūcīgajiem". Latvijā patlaban tiek īstenots princips – "pelnīt kaut mazliet vairāk par minimālo algu nav izdevīgi"," intervijā Magdai Riekstiņai pauž Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

Caurspīdīgums kļūs lielāks © DIENA(3)

Termins "patiesais labuma guvējs" ir diezgan neveiksmīgs, jo ne jau katra uzņēmējdarbība un jebkāda cita veida organizēta darbošanās nes augļus. Eiropas Savienības (ES) likumdevēja domu precīzāk izteiktu jēdziens "faktiskais īpašnieks". Jau drīzumā ikvienam uzņēmumam, zemnieku saimniecībai, biedrībai un pat reliģiskai organizācijai Uzņēmumu reģistrā (UR) jāatklāj, kā labā darbojas, – konkrētas fiziskās personas vārds.

Lazdiņš: OIK reforma ir ierēdņu brāķis © DIENA(23)

Ja netiks piedāvāts kvalitatīvs problēmas risinājums, zemnieku prasība par ekonomikas ministra demisiju paliks spēkā, sarunā ar Guntaru Gūti pauž biedrības Zemnieku saeima valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

No traģēdijas baseinā visi nemācās © DIENA(3)

Ir pagājis gandrīz pusgads, kopš Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas mācību nodarbības laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns. Nodarbības tur ir atsākušās, un līdz tam veikta virkne uzlabojumu, lai pastiprinātu drošību. Arī daļā citu pašvaldību traģiskais gadījums ir bijis iemesls pārmaiņām. Tomēr valsts mērogā pārmaiņu būtībā nav. Atbildīgie cits uz citu rāda ar pirkstu.

Asada režīms slaktē iedzīvotājus © DIENA(8)

Vienu no nežēlīgākajām bombardēšanām gandrīz septiņus gadus ilgajā Sīrijas karā šajās dienās izvērš diktatoram Bašāram el Asadam lojālie spēki. Viņu mērķis ir dumpinieku kontrolētā Damaskas priekšpilsēta Austrumguta, kur kopš svētdienas ir nogalināti vairāk nekā 300 civiliedzīvotāju, vēsta cilvēktiesību organizācija Syrian Observatory for Human Rights (SOHR). Artilērijas un aviācijas uzbrukumi Austrumgutai intensitātes ziņā pārspējot pat bēdīgi slaveno aplenkumu Alepo, kur četru gadu laikā nogalināti vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku.

Kalendārs

Februāris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.