Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Publikācijas

Ostapenko un Sevastova Hantimansijskā izaicinās Krieviju © DIENA

Cīņā par vietu komandu sacensību elitē Latvijas tenisistes ar pasaules līmeņa zvaigznēm Aļonu Ostapenko un Anastasiju Sevastovu priekšgalā nedēļas nogalē izaicinās spēcīgo Krievijas izlasi. Lai gan pretiniecēm Hantimansijskā nepalīdzēs valsts pirmā rakete, arī sastāvā esošās mājinieču līderes ir stabilas pasaules ranga piecdesmitnieka spēlētājas. Spēles sāksies sestdien pusdienlaikā un svētdien pulksten 11, to tiešraide Best4Sport TV kanālā.

Grib labāk aizsargāt kokus un ēkas © DIENA(3)

Rīgas domes rīkotajās publiskajās apspriešanās Rīgas iedzīvotāji ir pauduši bažas par koku skaita strauju samazinājumu Rīgas centrā, teikts likumprojekta anotācijā, kuru Saeima vakar nodeva izskatīšanai Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā. Grozot Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumu, iecerēts uzdot par pienākumu Rīgas vēsturiskajā centrā zemes īpašniekiem nokaltušu, noindētu vai patvaļīgi nocirstu koku vietā iestādīt jaunus.

Salcevičs tuvu kārotajam © DIENA(3)

Pirms nepilnām divām nedēļām no Jēkabpils pienāca ziņa, ka bijušā pilsētas vadītāja Leonīda Salceviča vadīto Jēkabpils reģionālo partiju (JRP) atstājis deputāts Edgars Lamba. Tobrīd šķita, ka bijušā mēra centieni atgūt varu un opozīcijas spēkošanās ar jauno vadību būs galā. Taču nedēļu vēlāk viss bija sagriezies kājām gaisā. Salcevičs nekad vēl pēc vēlēšanām nav bijis tik tuvu kārotajai iespējai atgūt ietekmi pašvaldībā. Tajā viņš valdīja 20 gadu – līdz 2017. gada vēlēšanām. Varas atkarošanai gan varētu būt augsta cena, iespējams, domes priekšsēža amats, kurā Salcevičs pats varbūt neatgrieztos.

Būvvaldē jāsaskaņo arī bēniņu pārbūvēšana © DIENA

Neatkarīgi no tā, vai par dzīvojamo telpu vēlamies pārbūvēt savā īpašumā esošus daudzdzīvokļu nama bēniņus vai iegūt papildu platību privātmājā, renovācijas darbi ir jāsaskaņo konkrētās pilsētas vai reģionālajā būvvaldē, pretējā gadījumā veiktie darbi uzskatāmi par nelegāliem, kā arī riskējat ar savu drošību un telpas kvalitāti, skaidro Rīgas pilsētas būvvaldes Arhitektūras pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja vietnieka pienākumu izpildītāja Kristīne Zīverte.

Uzņēmējdarbības eksperte: Latvijas iedzīvotājiem būs grūti sastrādāties ar viesstrādniekiem © DIENA(26)

"Lielākā problēma nav tā, ka no Latvijas uz ārzemēm aizbraukuši tādi cilvēki, kuri pēc sava rakstura ir tendēti doties pasaulē laimi meklēt, tādi cilvēki, kuri aizbrauc strādāt mazkvalificētu darbu uz kādu turīgāku valsti, tad brauc uz nākamo valsti un tad vēl uz citu valsti. Lielākā problēma ir, ka gudri, mērķtiecīgi Latvijas iedzīvotāji aizbrauc uz ārzemēm, piemēram, studēt augstskolā citā valstī vai strādāt starptautiskos projektos, un vairs neatgriežas Latvijā. Šādus cilvēkus mūsu valstij nevajadzētu pazaudēt," intervijā Magdai Riekstiņai saka uzņēmējdarbības eksperte Zane Driņķe.

Kad klusēšana nav zelts © DIENA(2)

Noziegumos cietušo skaits Latvijā ir teju nemainīgs un svārstās ap 15–17%. Tomēr teju 40% iedzīvotāju izvēlas par nodarījumiem nevērsties tiesībsargājošajās iestādēs. Visbiežāk tiek noklusēts par sabiedriskās kārtības traucējumiem un huligānismu, kā arī vardarbību ģimenē. Iemesli, kādēļ cilvēki nevēršas policijā, ir dažādi, sākot no viedokļa, ka notikums ir maznozīmīgs un tā tikai lieki tērētu laiku, līdz pat bažām, ka policija vainos par līdzdalību.

Riskantais lētā piedāvājuma ceļš © DIENA(3)

Daugavpils tramvaju piegādes konkursa uzvarētāja paziņošana raisījusi diskusijas par to, vai Latvijā būtu jāsadarbojas ar Krievijas ieroču ražotāju, tomēr bez politiskā aspekta tiek uzsvērts arī ekonomiskais – Krievijā ražotie tramvaji ir daudz lētāki. Šobrīd tiek gaidīti Liepājas tramvaja konkursa rezultāti, kur viens no potenciālajiem piegādātājiem ir Daugavpils konkursa uzvarētājs.

Savelk jostu līdz rudenim © DIENA

Padrūmos toņos situāciju pašmāju BMX riteņbraukšanā raksturo Latvijas izlases treneris Ivo Lakučs. Ierasti optimistikais speciālists atzina, ka bez pasaules līmeņa trases pēdējos gados nav izdevies sasniegt cerētos rezultātus, un tas atsaucies uz sporta veida finansiālo nodrošinājumu. "Diezgan bēdīgi, jo esam zaudējuši pozīcijas elitē, tāpēc atbalsts ievērojami sarucis. Nelutina arī garās Latvijas ziemas, kas liedz pienācīgi sagatavoties sezonai," treneris atklāj, ka šosezon gatavošanās pakārtota tā, lai labāko rezultātu sasniegtu rudenī paredzētajā olimpiskās kvalifikācijas startā.

Reformā viss jāskata kompleksi © DIENA(1)

Par to, kāpēc līdz ar izglītības reformu jāpieaug rūpēm par lauku ceļu uzturēšanu, ar Valkas novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli sarunājas Romāns Meļņiks.

Gerhardam jābūt stingrākam © DIENA(15)

Saeimas Vienotības frakcijas deputāti pēc tikšanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (Nacionālā apvienība) trešdien neslēpa savu vilšanos. Ministrs neesot devis cerības sagaidīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu labējās opozīcijas ieilgušajā cīņā ar Rīgas domes vadību par demokrātijas principu ievērošanu. "Ministra rīcība ir ļoti mērena. Nav nekāda asuma. Mēs uzskatām, ka viņam ir jābūt stingrākam," sacīja Vienotības frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri.

Daļa armēņu nevēlas, ka Sargsjans saglabā varu © DIENA(4)

Armēnijas opozīcija aicinājusi savus sekotājus uz "samta revolūciju" pēc tam, kad, par spīti plašajiem protestiem galvaspilsētā Erevānā, parlaments šonedēļ apstiprināja premjerministra amatā bijušo valsts prezidentu Seržu Sargsjanu. Viņš tikai šomēnes atstāja prezidenta krēslu, kuru bija ieņēmis desmit gadu. Turpmāk Armēnijas prezidentam būs lielākoties ceremoniāla nozīme, bet palielināsies premjera pilnvaras. Panākot savu iecelšanu valdības vadītāja amatā, Sargsjans saglabās varu. Opozīcija to uzskata par nedemokrātisku rīcību.

Būtisks izaicinājums – finansējums ceļiem pēc 2020. gada © DIENA

2018. gadā grants ceļu remontiem plānots novirzīt vēsturiski lielākās investīcijas – 35 miljonus eiro –, kas tādējādi ļaus sakārtot vietējās nozīmes autoceļus 400 kilometru kopgarumā. "Šis gads būs rekordists finansējuma grants autoceļiem ziņā – ir paredzētas vēsturiski vislielākās investīcijas vietējos autoceļos, kas līdz šim ir bijuši pabērna lomā," ikgadējā ceļinieku konferencē Valsts ceļu tīkla nākotne: iespējas un izaicinājumi pauda satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Ķersies pie Sēnītes posma © DIENA(10)

Jau aprīlī varētu izsludināt iepirkumu rekonstrukcijas darbiem Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Inčukalnam jeb tā saucamajā Sēnītes posmā. Kopš 1964. gada, kad šis ceļš tika uzbūvēts, tā segums nav pārbūvēts, bet tikai veikta seguma atjaunošana. Vai darbus varēs sākt šā gada beigās vai tikai nākamgad, valsts AS Latvijas Valsts ceļi (LVC) vēl precīzi pateikt nevar – daudz kas atkarīgs no iepirkuma gaitas.

Kapteinis meklē kuģi © DIENA(6)

Ilggadējais Latvijas futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs ir viens no trim kandidātiem nākamo piektdien, 27. aprīlī, gaidāmajās Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta vēlēšanās. Kamēr viņa konkurenti sola balsstiesīgajiem LFF biedriem piena upes ķīseļu krastos, Gorkša galvenais sauklis pirmsvēlēšanu kampaņā ir futbola sabiedrības tikumu un domāšanas maiņa.

NMPD direktore: Jābeidz nepamatoti dedzināt resursus © DIENA(13)

Par to, ka vairs nedrīkst turpināt doties sekundāros izsaukumos un pildīt liekas funkcijas, kā arī par rēķinu izrakstīšanu pacientiem un sabiedrības attieksmes maiņu Annai Strapcānei stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Kalendārs

Aprīlis, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.