Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Publikācijas

E-veselības sistēma lietotājiem joprojām ir neērta © DIENA(12)

Kaut arī e-veselības sistēmai aizvien esot vairāk trūkumu nekā ieguvumu, ārsti pauž satraukumu, ka viņu viedokli šajā jautājumā atbildīgās valsts institūcijas pietiekami neuzklausa. Tikmēr sistēmas uzlabotāji uzsver, ka nepilnības tiek novērstas pakāpeniski, tomēr par to, kad e-veselība varēs darboties pilnvērtīgi, izsakās izvairīgi.

Galīgais lēmums par olšūnu ziedošanas aizliegumu © DIENA(11)

Šodien Saeima trešajā lasījumā izskata likumprojektu par grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz virkni izmaiņu, tajā skaitā aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas. Šis jautājums izraisījis plašas diskusijas, un vakar veselības ministre Anda Čakša (ZZS) aģentūrai LETA izteicās, ka lēmums par olšūnu ziedošanu ir sievietes izvēle, kuru nedrīkst kontrolēt valsts, vienlaikus gan norādot, ka Veselības ministrijas (VM) rekomendācija ir sievietei vecumā no 18 līdz 35 tomēr neziedot olšūnas. Šorīt notiks arī jau trešā protesta akcija pie Saeimas, un tieši sabiedrības aktivitātes dēļ jautājuma izskatīšana ir vairākkārt pārcelta.

Kanādiešiem būs ļautas marihuānas izklaides © DIENA(5)

Kanādas iedzīvotāji jau rudenī varēs likumīgi audzēt, iegādāties un lietot marihuānu, jo federālais parlaments šonedēļ legalizēja narkotisko vielu, kuras līdz šim nelikumīgā tirdzniecība ik gadu ienesa septiņus miljardus dolāru (4,5 miljardi eiro). Līdz ar to Kanāda kļūs tikai par otro valsti pasaulē, kurā marihuānas kultivēšana un lietošana būs atļauta nacionālā līmenī. Daudzās valstīs marihuāna ir pilnībā aizliegta un par tās pārdošanu un lietošanu draud sods.

Rinkēvičs: Krievijas rīcību paredzējām © DIENA(52)

"Ne jau balsotāji par Magņitska sarakstu ir Krievijas nupat atsūtītajā melnajā sarakstā. Drīzāk meklējiet loģiku tajā, kādas amatpersonas bija Magņitska sarakstā un kā spoguļatbilde tiek piemērota," intervijā norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Nebijusi aizturēšana Saeimas namā © DIENA(25)

Artuss Kaimiņš ir pirmais Saeimas deputāts, kurš ir aizturēts Saeimas namā. Tas notika trešdien uzreiz pēc tam, kad Saeima ārkārtas sēdē bija piekritusi Ģenerālprokuratūras lūgumam un devusi atļauju sākt kriminālprocesuālas darbības pret Saeimas deputātu Kaimiņu. Tās ietver ne tikai aizturēšanu, bet arī kratīšanu, kratīšanas sākšanu un tās rezultātā izņemto mantu apskati. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu par, iespējams, nelikumīgu partijas [KPV LV] finansēšanu, kā arī iespējamo starpniecību nelikumīgā partijas finansēšanā, finansējuma pieņemšanā un izspiešanā.

Ar līderiem līgos treniņos © DIENA

Ducis Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības spēlētāju kopš pirmdienas lej sviedrus treniņos, gatavojoties izšķirošajām Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas pirmās kārtas spēlēm Stokholmā un Kijevā. "Prieks, ka šoreiz sastāvā būs visi labākie, izņemot savainoto Kristapu Porziņģi. Spēļu likme ir ļoti augsta, tāpēc jābūt tām gataviem, " kaujinieciski ir noskaņots komandas kapteinis Jānis Blūms.

Migrācija draud izjaukt Merkeles valdību © DIENA(6)

Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien Berlīnē uzņēma Francijas prezidentu Emanuelu Makronu. Eiropas ietekmīgāko politiķu tikšanās iemesls bija Eiropas Savienības (ES) reformu plāns, kas tiks apspriests arī nākamajā nedēļā gaidāmajā bloka dalībvalstu vadītāju sanāksmē Briselē. Tajā nozīmīga vieta atvēlēta migrācijai, kas pēdējos gados ir izraisījusi nopietnas domstarpības ES dalībvalstu vidū.

Nepārsteidz un pagodina © DIENA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (Vienotība) un viņa biedrs Rihards Kols (NA), Nacionālās drošības komisijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere (Vienotība), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība), Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri un frakcijas deputāts Andrejs Judins, NA deputāti Imants Parādnieks, Gaidis Bērziņš, Ilmārs Latkovskis, Jānis Dombrava un Andris Buiķis, kā arī Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Kārlis Seržants, opozīcijas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) un žurnālists Pauls Raudseps. Tā ir vairāk nekā puse Krievijas melnajā sarakstā iekļauto cilvēku, kurus Dienai izdevās noskaidrot. Kopumā tajā ir gandrīz 30 Latvijas pilsoņu, un līdzīgus atbildes soļus jau saņēmušas abas pārējās Baltijas valstis.

Cenšas pieradināt pie citas Saskaņas © DIENA(35)

Sociāldemokrātiskā partija Saskaņa Vidzemes vēlēšanu apgabalā kā saraksta līderi piedāvās bijušo Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskapu Pēteri Sproģi, kurš būs arī Valsts prezidenta amata kandidāts. Savukārt Rīgas vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru startēs premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis, kurš ienāca politikā pirms septiņiem gadiem kā viens no prezidenta Valda Zatlera izveidotās Reformu partijas biedriem.

Melānija Trampa kritizē migrantu bērnu nošķiršanu © DIENA(3)

ASV pirmā lēdija Melānija Trampa un viņas priekštece Lora Buša paudušas sašutumu par varasiestāžu rīcību, nošķirot no ģimenēm nepilngadīgos, kuri kopā ar vecākiem nelikumīgi šķērsojuši robežu ar Meksiku. Trampas dzīvesbiedrs – ASV prezidents Donalds Tramps – notiekošajā vaino Demokrātu partiju un apgalvo, ka pretrunīgo politiku var izbeigt tikai Kongress, īstenojot imigrācijas reformu. Savukārt kritiķi norāda, ka migrantu ģimeņu izšķiršanas prakse sākās pēc tam, kad prezidenta administrācija nolēma bez žēlastības vērsties pret migrantiem, kas ASV dienvidu robežu šķērsojuši nelikumīgi.

Likmes aizvien būs zemas © DIENA(2)

Eiropas Centrālās bankas (ECB) pagājušajā nedēļā pieņemtie lēmumi sevišķu pārsteigumu nesagādā un vērtējami kā atbilstoši pašreizējai ekonomikas situācijai valūtas zonas dalībvalstīs. Tiesa, šī situācija dažādu valstu starpā visai kardināli atšķiras – piemēram, Vācija turpina doties savas tautsaimniecības pārkaršanas virzienā, un Itālijai var draudēt visai lielas finansiālas nepatikšanas, par ko liecina pēdējo pāris mēnešu laikā vērojamais valsts obligāciju cenu kritums. Tā kā situācija ir diametrāli pretēja, tad arī Centrālajai bankai jāveltī daudz enerģijas manevrēšanai, lai nonāktu pie kompromisa lēmumiem, kas kaut puslīdz pieņemami visām iesaistītajām pusēm, līdz ar to monetārie lēmumi ir visai piesardzīgi.

Peldbaseini pašvaldībās "aug" kā sēnes pēc lietus © DIENA(8)

Pašvaldībās atzīst – peldbaseinu būvniecība finansiāli neatmaksājas, taču tam ir citi naudā neizmērāmi labumi. Šobrīd būtībā novērojams pat baseinu celtniecības bums – vairākās vietās nesen grieztas atklāšanas lentītes, citur norit būvdarbi vai apstiprinātas vismaz ieceres. Turklāt visur tam redz pamatojumu, lai gan, skatoties no malas, grūti saprast, vai būs iedzīvotāji, kuri šo pakalpojumu izmantos. Atsevišķu pašvaldību vēlmi pēc peldbaseina min kā piemēru naudas izšķērdēšanai.

Kalendārs

Jūnijs, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.