Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Publikācijas

Zviedrijā pagaidām bez burbuļa © DIENA

Ekonomikas stimulēšanas pasākumi, ko pēc iepriekšējās finanšu krīzes realizējušas dažādu valstu centrālās bankas, daudzviet noveduši pie visai iespaidīga mājokļu cenu kāpuma, līdz ar to – arī pie bažām par jaunu krīzi nekustamā īpašuma tirgū, ar kuru saistītā viļņošanās varētu būt jūtama arī Latvijā.

Bailēs no tiesas nepietika drosmes iebilst © DIENA

Bīstamo atkritumu poligonā Dūmiņi Brocēnu pilsētas tuvumā plāno ievest un apstrādāt ar naftu piesārņotu grunti. Pašlaik poligonā glabājas azbests, teritorija nav sakārtota. Pret Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (VAAO) ieceri savākti vairāk nekā 500 iedzīvotāju parakstu.

Partiju piedāvājums izglītībā: Ideju trūkums un utopija © DIENA(18)

Uz 13. Saeimu startējošo partiju īsajās programmās izglītības jautājumiem atvēlēta samērā plaša vieta, taču nozarē strādājošie norāda uz svaigu ideju trūkumu. Tāpat daudzi priekšlikumi ir utopiski un bieži sastopamas tukšas frāzes vai jau vecas idejas un iesāktie procesi ietērpti citos vārdos.

Tā nebija tikai formalitāte © DIENA(16)

Ilmāram Rimšēvičam celtās apsūdzības kukuļu pieprasīšanā par problēmu risināšanu ar banku uzraugiem Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) likušas no jauna skatu punkta palūkoties uz Latvijas Bankas (LB) prezidenta lēmumiem un publiski ieņemtajām pozīcijām, meklējot sistēmiskas kļūdas un cilvēciskos faktorus, kas noveda pie korupcijas skandāla. Diena vienā shēmā centās sazīmēt Rimšēviča reālās ietekmes sviras uz Latvijas banku sistēmu, meklējot arī saskarsmes punktus, kuros LB prezidenta darbība pārklājusies ar viņa kukuļņemšanas atbalstītāju, uzņēmēju Māri Martinsonu.

Skrējiens apkārt Fudzi kalnam piecu gadu garumā © DIENA

Biju cilvēkiem devis solījumu, kuru sākotnēji nespēju izpildīt, un man bija jādara viss, lai notīrītu savu vārdu – sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Mārtiņš Zvīdriņš – pirmais latvietis, kurš apskrējis apkārt Fudzi vulkānam.

Nākas startēt ar krietni paretinātu sarakstu © DIENA(2)

Paši pēdējie uz Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) ar sarakstiem devās apvienības Par alternatīvu pārstāvji, ierodoties 15 minūtes pirms CVK darba laika beigām, un šāda nogaidīšana viņiem izrādījās liktenīga – neparakstītu anketu dēļ no sākumā plānotajiem 75 kandidātiem tika atstāti tikai 37, tātad mazāk par pusi. Pie vēlās iesniegšanas vainīgas esot bijušas ilgās pārrunas ar potenciālajiem partneriem par kopīgu startu.

Ar vāju izpratni par aizsardzību © DIENA(51)

Startējot 13. Saeimas vēlēšanās, lielākajai daļai partiju attiecībā uz aizsardzības un drošības politiku izskan tikai aprobežotas un vispārējas frāzes. Dažas šai jomai pat nav atradušas vietu ne saīsinātajā, ne paplašinātajā programmā. Savukārt koalīciju veidojošie politiskie spēki pieturas pie pašreizējiem plāniem.

Laiks garīgajai mūzikai © DIENA(3)

Valsts akadēmiskā kora Latvija un diriģenta Māra Sirmā rīkotajam Starptautiskajam Garīgās mūzikas festivālam aprit 21. gadskārta. Tas izskanēs no 18. augusta līdz 8. septembrim ne tikai Rīgas dievnamos, bet arī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un īpašā simtgades sumināšanas koncertā Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā.

Sākums bez iespējas kļūdīties © DIENA

Labākais iespējamais sastāvs, kvalitatīvs gatavošanās posms un sevi līdzīgā situācijā jau apliecinājis treneris ir faktori, kas ļauj ar cerībām gaidīt Latvijas vīriešu volejbola valstsvienības kārtējo mēģinājumu pirmo reizi kopš 1995. gada kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram. Avo Kēla vadītie Latvijas vilki šonedēļ spēlēs pret Izraēlu un Igauniju. Pirmā spēle Raananā sāksies trešdien pulksten 19.30 (tiešraide LTV7).

Rumānijā izmeklē protestu izdzenāšanu © DIENA

Rumānijas tiesībsargājošās iestādes izmeklē iespējamu policijas pārmērīga spēka lietošanu pret protestētājiem, kas aizvadītajā nedēļā izgāja galvaspilsētas Bukarestes ielās. Pēc notikušā kārtējo reizi ar kritikas šautrām apmainījās valsts prezidents Klauss Johanniss un valdošā Sociāldemokrātiskā partija (PSD). Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī jau mēnešiem notiek protesti, kuru dalībnieki apsūdz PSD korupcijā un tieslietu sistēmas graušanā. Arī starptautiskās institūcijas ir norādījušas uz demokrātijas stāvokļa pasliktināšanos Rumānijā.

Metālu cenām ir iespēja lēkt augšup © DIENA

Neraugoties uz to, ka pasaules ekonomiskās izaugsmes apjomi turpina saglabāties visai dinamiski, kam vienlaikus vajadzētu veicināt arī korporatīvā sektora finanšu rādītāju uzlabošanos un nodrošināt labvēlīgu ieguldījumu mikroklimatu, investoru pirkšanas aktivitātes akciju biržās ir ievērojami piesardzīgākas nekā iepriekšējos gados. Tas likumsakarīgi investīcijām prasa ievērojami selektīvāku pieeju un lielāku finanšu aktīvu šķetināšanu, lai ieguldītā nauda nenestu zaudējumus.

Paveras iespēja apgūt Kaspijas jūras resursus © DIENA(7)

Piecas valstis, kuras apskalo Kaspijas jūra, beidzot ir vienojušās par pasaulē lielākās iekškontinentālās beznotekūdenstilpes juridisko statusu. Vienošanās nosaka principus, pēc kuriem vadoties Kazahstāna, Irāna, Krievija, Turkmenistāna un Azerbaidžāna sadalīs Kaspijas jūru un izmantos tās potenciāli iespaidīgos naftas un dabasgāzes krājumus. Valstu panāktais kompromiss var pavērt iespēju īstenot ambiciozo Transkaspijas gāzes cauruļvada projektu, kas palīdzētu mazināt Eiropas enerģētisko atkarību no Krievijas.

Kalendārs

Augusts, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.