Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Publikācijas

Francijā pastiprina drošību pēc terora akta © DIENA(4)

Francijas valdība ir izsludinājusi augstāko terorisma draudu līmeni un atjaunojusi robežkontroli pēc otrdien Strasbūrā notikušā terora akta, kurā dzīvību zaudēja vismaz divi cilvēki, bet vēl 14 guva ievainojumus. Drošības spēki trešdienas pievakarē vēl nebija notvēruši daudzkārt sodītu vīrieti, kuru tur aizdomās par uzbrukuma sarīkošanu. Dienas uzrunātie cilvēki no Latvijas, kas atrodas Strasbūrā, sacīja, ka trešdien ielās bijis manāmi daudz likumsargu, taču pilsētā valdīja mierīga atmosfēra. Darbu atsāka arī Eiropas Parlaments, kur norisinās pēdējā plenārsesija pirms ziemas brīvdienām.

Pirkumu grozi kļūst pilnāki © DIENA(8)

Neraugoties uz iedzīvotāju skaita sarukšanu, kas samazina arī patērētāju skaitu, mazumtirdzniecības apjoms Latvijā turpina pieaugt, ko ekonomisti skaidro ar iedzīvotāju ienākumu palielināšanos. Turklāt atsevišķās mazumtirdzniecības jomās lielāku apgrozījumu veicina arī uz Latviju atbraukušie tūristi. Septembrī kopējais mazumtirdzniecības apjoms, rēķinot salīdzināmajās cenās (tātad atrēķinot inflācijas ietekmi), pret iepriekšējā gada atbilstošu mēnesi pieauga par 3,5%, bet oktobrī – par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Korupcijas skandāls: Bemhens esot paudis izbrīnu par notikušo © DIENA(12)

Vairāk nekā 30 kratīšanu, aizturēti seši cilvēki Latvijā un divi Polijā, no amata atstādināts pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens – notikumi, kas saistās ar iespējamo korupcijas skandālu, seko viens otram. Nu šai virknē ierindojusies arī Rīgas domes opozīcijas prasība atstādināt visu RS valdi.

Tikt pie bankas konta ar selfiju © DIENA

"Biometrijas tehnoloģijas attīstās, arī sensoru daudzums, kas ir mums apkārt, turpinās palielināties – tas, ko varam izmantot pie identifikācijas un autentifikācijas. Ja mēs tagad izmantojam vienu metodi, piemēram, pirksta nospiedumu, nākotnē tā varētu apvienoties ar citām metodēm," autentifikācijas tendences Raivim Vilūnam atklāj bankas Citadele E-biznesa daļas vadītājs Mārtiņš Bērziņš.

Dzeltenās vestes dažādi vērtē Makrona solījumus © DIENA(6)

Atšķirīgu reakciju tā dēvēto dzelteno vestu protestu dalībnieku vidū ir izsaucis Francijas prezidenta Emanuela Makrona paziņojums par minimālās algas palielināšanu un nodokļu samazinājumu. Tādējādi prezidents mēģināja spert soli pretī simtiem tūkstošiem Francijas iedzīvotāju, kas jau četras nedēļas ir protestējuši pret dzīves dārdzību un Makrona iecerētajām reformām.

Lai palīdzētu daudziem © DIENA(6)

Labdarības organizācijas Ziedot.lv mājaslapā redzams, ka līdzcilvēku palīdzība iedzīvotājiem nepieciešama ne tikai veselības problēmu risināšanai, bet arī pavisam ikdienišķās un it kā pašsaprotamās lietās. Bez lūgumiem pēc naudas vēža ārstēšanai un rehabilitācijas pasākumiem ir arī aicinājumi ziedot līdzekļus malkas iegādei trūcīgiem sirmgalvjiem, bērnunama bērnu uzņemšanai ģimenēs un vēl daudz dažādām citām nepieciešamībām.

Tautsaimniecības izaugsmes ātrums var slēpt arī briesmas © DIENA(2)

Latvijas ekonomikai saglabājot izaugsmi jau apmēram astoņus gadus, rodas likumsakarīgs jautājums par to, cik ilgi kāpums varētu turpināties. Bēdīgā pieredze, kas saistīta ar tā dēvēto trekno gadu noslēgumu ap 2007.–2008. gadu, savukārt vedina jautāt, vai kādā no ekonomikas nozarēm neveidojas kārtējais burbulis un kura no tautsaimniecības sfērām var kļūt viegli ievainojama tad, kad agrāk vai vēlāk neizbēgami notiks sašūpošanās pasaules finanšu tirgos. Lai arī par ekonomikas burbuli Latvijā nevar runāt un izaugsmes tempi ir visai sabalansēti, tomēr atsevišķu nozaru griezumā pārkaršanu, kur pārāk straujš pieaugums rada negatīvus blakus efektus, gan nevar izslēgt.

Mediķu algas nākamgad pieaugšot © DIENA(5)

Veselības ministrija sola, ka no nākamā gada mediķiem 20% algu pieaugums būs. Vēl gan esot jāidentificē visi finansējuma avoti, lai tiktu nodrošināts vajadzīgais naudas apmērs.

Atliek britu parlamenta balsojumu par Brexit līgumu © DIENA

Apvienotās Karalistes premjerministre Terēza Meja atlika otrdien ieplānoto parlamenta balsojumu par viņas valdības un Eiropas Savienības (ES) panākto šķiršanās vienošanos, kas ir izraisījusi lielu neapmierinātību gan izstāšanās no ES atbalstītājos, gan Brexit pretiniekos. Viss liecināja, ka vairākums parlamentāriešu būtu balsojuši pret Brexit vienošanos, kas faktiski nozīmētu neuzticības izteikšanu Mejai. Šķiršanās vienošanās neapstiprināšana britu parlamentā palielina iespējamību, ka Apvienotā Karaliste nākamā gada 29. martā pametīs ES bez nekādas vienošanās.

Biedē ar ārkārtas vēlēšanām © DIENA(51)

Iepriekš neatklājot, ko stāstīs Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, viņa nominētais KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems pirmdien devās uz Rīgas pili, pie kuras viņu sagaidīja arī daži desmiti atbalstītāju. Pēc apmēram pusstundas saruna bija beigusies, un, iznākot pie žurnālistiem, Vējonis paziņoja: "Vairākuma atbalsta Gobzema kunga kandidatūrai nav (..), tāpēc informēju, ka sagatavošu rīkojumu par Alda Gobzema kandidatūras atsaukšanu." Lēmums pirms divām nedēļām viņam uzticēt valdības veidošanu neesot bijusi kļūda, jo "ar to es vadījos pēc sabiedrības dotā mandāta konkrētajai politiskajai partijai un konkrētajam Ministru prezidenta kandidātam. Katrā ziņā gribu teikt viņam paldies," pauda prezidents.

Svarīgākā aktualitāte šobrīd ir mākslīgā intelekta attīstība © DIENA(6)

"Latvijā tradicionāli ir spēcīga zinātniskā pētniecība mākslīgā intelekta jomā. Izmantosim to! Parādīsim, ko esam sasnieguši un kā varam pozitīvā aspektā izcelties uz citu valstu fona," intervijā Magdai Riekstiņai uzsver globālās informācijas tehnoloģiju kompānijas Microsoft vadītāja Baltijas valstīs Renāte Strazdiņa.

Kalendārs

Decembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.