Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pasaulē lielākais dinozauru šovs rudenī atgriežas Rīgā

Pastaiga ar dinozauriem – arēnas šovs, kas veidots, balstoties uz pasaules slavu iemantojušā televīzijas BBC dokumentālo seriālu Walking with Dinosaurs -, rudenī atgriežas Latvijā. Šovs, ko jau redzējuši vairāk nekā deviņi miljoni cilvēku visā pasaulē, 1. un 2. oktobrī norisināsies Arēnā Rīga. Biļešu tirdzniecība uz šovu sāksies 9. martā Biļešu servisā, portālu Diena.lv informēja organizatoru pārstāvji.

Dinozauri vēlreiz staigās pa zemi brīdī, kad šovs Pastaiga ar dinozauriem atgriezīsies 2018. gadā. Šovs, kas paspējis apceļot visu pasauli, viesojoties vairāk nekā 250 pilsētās, sniedzot vairāk nekā 2000 šovus, iepriecinot vairāk nekā deviņus miljonus cilvēku, 2018. gada jūlijā uzsāks pasaules tūri Lielbritānijā un pēc tam dosies ceļojumā, viesojoties daudzās Eiropas arēnās, arī Latvijā. Arēnas šovs Pastaiga ar dinozauriem ir mūsdienīgs, aprīkots ar jaunākajām tehnoloģijām, ieguldot tajās vairāk nekā 20 miljonus dolāru, lai kļūtu vēl lielāks un labāks – labākais dinozauru šovs pasaulē.

Uzlabotais šovs demonstrēs iespaidīgus un krāsainus dinozaurus, kas veidoti, balstoties uz jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem, tostarp dažu sugu spalvām. Šovu veidojuši Global Creatures.

Stundu un četrdesmit minūtes garais šovs atspoguļo dinozauru evolūciju ar gandrīz kinogrāfisku reālismu. Arēnas izrādē ir ainas, kur ir redzama dinozauru mijiedarbība, kā attīstījās plēsīgie dinozauri, lai varētu pārvietoties uz divām kājām, kā zirnekļi atvairījās no daudzveidīgajiem plēsējiem. Šova galvenie varoņi ir reāla izmēra dinozauri savā reālajā vidē, kur redzami cīņas skati, kustības, emocijas un dzirdamas skaņas.

 

Kopš 200 miljonu gadu dinozauru valdīšanas ir pārstāvētas deviņas sugas. Izrādē piedalās senās pasaules briesmonis Tyrannosaurus Rex, kā arī Plateosaurus un Liliensternus no Triasa perioda, Stegosaurus un Allosaurus no Juras perioda un Torosaurus un Utahraptors no Krīta perioda. Lielākais no tiem ir Brachiosaurus. Lai izveidotu šos dinozaurus, bija nepieciešams gads un 50 cilvēku komanda, kas iekļāva inženierus, ādas izstrādātājus, māksliniekus, gleznotājus, animatorus.

Šovs Pastaiga ar dinozauriem ir pasakains, vēsturisks un izglītojošs ceļojums atpakaļ laikā, kas iepazīstina skatītājus ar evolūciju, tā laikmeta klimatu, kontinentu un okeānu veidošanos. Izrādē kā specefekti izmantoti vulkānu izvirdumi, tāpat skatītājiem ir iespēja redzēt arī lielo komētu, kas ietriecās zemē, un sekas, kā rezultātā šie unikālie dzīvnieki negaidīti izmira pirms 65 miljoniem gadu.

Šovs radīts Austrālijā, kur pēc gadiem ilgas plānošanas un darba arēnas izrāde Pastaiga ar dinozauriem skatītājus sasniedza 2007. gada janvārī. Drīz pēc tam šovs tika izrādīts visā pasaulē. Pastaiga ar dinozauriem pirms deviņiem gadiem – 2009. gada decembrī - pasaules tūres laikā viesojās arī Latvijā, kad apmeklētājiem bija pieejami pieci šovi.

Biļetes uz Latvijas izrādēm būs iespēja iegādāties no 2018. gada 9. marta Biļešu servisa interneta vietnē, bet tiem, kuri iegādājās biļetes uz šovu pirms deviņiem gadiem, tās būs pieejamas no 5. marta. Biļešu cenas būs sākot no 22 eiro. Bērniem vecumā līdz diviem gadiem (ieskaitot) ieeja būs bez maksas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko - 15.03.2019.(1)

Plakanās Zemes nevalstiskā organizācija apgalvo, ka tai ir atbalsts visās Zemeslodes malās.

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko