Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vecmīlgrāvī pēc pamatīga skandāla policija no ģimenes nošķir trīs bērnus

Rīgā, Vecmīlgrāvī, pēc pamatīga skandāla policija no ģimenes nošķīrusi trīs bērnus, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija.

2.septembra vakarā policisti devās uz izsaukumu Vecmīlgrāvī, kur norisinājās vardarbīgs ģimenes konflikts. Likumsargus pie norādītā daudzdzīvokļu nama ieejas sagaidīja izsaucēja. Sieviete parādīja lūpu, kura bija pārsista, kā arī pastāstīja, ka viņas vīrs ir satrakojies. Izsaucēja bija izskrējusi no mājokļa plānās virsdrēbēs un zeķēs. Jau pirmo sarunas minūšu laikā likumsargi no izsaucējas sajuta alkoholam raksturīgo smaku. Tāpat kundze neskaidri atbildēja uz jautājumiem par vakara notikumiem, vien noteica, ka mājoklī atrodas trīs mazgadīgi bērni.

Zvanot pie daudzdzīvokļu namu ieejas, nama ārdurvis atvēra sievietes agresīvi noskaņotais vīrs. Kungs sarunas laikā nepārtraukti sievieti saukāja dažādos rupjos vārdos, kā arī viņu dažādi mēģināja noniecināt par policijas iesaistīšanu vardarbīgā ģimenes konflikta risināšanā.

Jautājot agresīvi noskaņotajam vīrietim par konflikta cēloņiem, viņš turpināja pazemot savu dzīvesbiedri. Vīrietis apstiprināja, ka mīļotajai iesitis, bet savu rīcību turpināja dažādos veidos attaisnot. Abi vecāki bija tāda alkohola reibumā, ka nespēja atcerēties savu bērnu vecumus.

Noskaidrots, ka bērni ir 7, 6 un 3 gadus veci. Vecākajai meitenei nākamajā dienā bija gaidāma pirmā skolas diena.

Pārbaudot abu personu datus, vīrietis kādu laiku lūkojās uz likumsargu šaujamieročiem, kad pēkšņi noteica, ka izvilkšot ārā arī savu pistoli. Vīrietis aizgāja līdz sekcijas plauktam un no tā izņēma šaujamieroci, lai padižotos. Viens no likumsargiem izvilka dienesta šaujamieroci un nekavējoties lika pistoli nolikt atpakaļ vietā. Vīrietis policistu prasību izpildīja, bet vienlaikus par notikušo informēta arī Valsts policija.

Tāpat likumsargi sazinājās ar dežūrdaļu, lai uz notikuma vietu atved alkometru. Abiem vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās. Testu laikā bērnu mātei konstatēts 2,8 promiļu reibums, savukārt bērnu tēvam - 2,2 promiļu reibums.

Drīz vien mājoklī ieradās Valsts policijas darbinieki, kuri pārņēma darbu ar vīrieti un ieroci izņēma. Agresīvais izsaucējas dzīvesbiedrs aizturēts un nogādāts tuvākajā Valsts policijas iecirknī turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Sarunas laikā likumsargiem radās arī aizdomas, ka izsaucēja varētu būt ceturtā bērna gaidībās. Jautājot par grūtniecību, iereibusī sieviete apstiprināja kārtības sargu aizdomas. Tikmēr pārējās atvases šķirtas no ģimenes un nogādātas krīzes centrā.

Vēlāk Valsts policijā ieroča vicinātajam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par šaujamieroču aprites noteikumu pārkāpšanu, kā arī pieņemts lēmums ieroci konfiscēt un iznīcināt. Savukārt iereibušo māti policija aicināja rakstīt pieteikumu par varmākas nošķiršanu no ģimenes, kā arī vēl vienu pieteikumu par miesas bojājumu nodarīšanu.

Vienlaikus informācija nodota Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Līgo svinēšu:

Kopā nobalsojuši: 231

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas