Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +2 °C
Smidzinošs lietus
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Divu Cēsu pilsētas avotu ūdens ir bīstams lietošanai

Cēsu novada pašvaldība, veicot regulārās ūdens kvalitātes kontroles analīzes pilsētas avotos, secinājusi, ka avotā Raiņa ielā un Dzidravotā konstatētas koliformas, tādejādi šo avotu ūdens ir bakterioloģiski piesārņots un bīstams lietošanai uzturā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Paaugstināts nitrātu slāpekļa apjoms, kas gan iekļaujas pieļaujamajās normās, konstatēts Avotu un Pētera ielas avotā. Taču šāds rezultāts liecina par dārzniecībā izmantoto minerālmēslu un pesticīdu, kā arī sadzīves kanalizācijas ūdeņu nokļūšanu gruntsūdeņos.

Savukārt Pārgaujas novada pašvaldība informē, ka cēsnieku iecienītā Rūcamavota ūdens analīzes ir pieļaujamo normu robežās.

Avotu ūdeņiem analīzes veiktas novembrī, un to rezultāti dažādos laika periodos ņemtiem ūdens paraugiem var būt atšķirīgi. Avotu ūdeni ietekmē gan lietus, gan avotam pieplūstošo pazemes ūdeņu kvalitāte, kā arī apkārtējās vides piesārņojums.

Top komentāri

Apčidrinskis
A
Tie nav vienīgie šādi avoti. Fiška ir tā, ka Cēsis atrodas uz dolomīta, kurš ūdeni nefiltrē, bet tas pa dolomīta spraugām netraucēti tek. Savulaik redzēju, caur ko tek avotiņš, kas iztek pie bijušās naftas bāzes Birzes ielā- un tas iztek caur izgāztuvi, kura kādreiz bija (un ir!) garāžu teritorijā. Līdzīga situācija ir ar avotiņu, kas atrodas gravā iepretim zemessargu daļai Valmieras ielā. Tur tek kanalizācijas ūdeņi, kurus cēsnieki dzer ar gardu muti. Dukuru avotiņā nav tik daudz fekāliju, toties ir lauku mēslojums un pesticīdi.
Nezinu, kur savulaik tika
N
pildīts SVĒTAVOTS, bet zinu pavisam droši - SVĒTS tas nebija, vai arī bija tikai reizēm.
mg
m
Piebildīšu, tas viss "labums" tiek tecināts un uzglabāts vecās plastmasas pudelēs, kas sāk jau sadalīties. Nu, ļoti veselīgi!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas