Laika ziņas
Šodien
Migla

FOTO: Svin Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā korpusa spāru svētkus

Trešdien, 19. decembrī, Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunajā korpusā notika spāru svētki – būvuzņēmējs SIA Monum pabeidzis dabaszinātņu un matemātikas mācību korpusa visu nesošo konstrukciju montāžu, turpinot fasādes apdares un inženierkomunikāciju izbūves darbus, portālu Diena.lv informēja Siguldas novada pašvaldībā.

"Siguldas novada pašvaldība ir gandarīta par spāru svētku tradicionālo vainagu, kas liecina par būvniecības progresu un vēsta acīmredzamo – Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunais korpuss top un būvniecības grafiks liecina par to, ka jau nākamajā mācību gadā šeit dabaszinības un matemātiku skolēni varēs apgūt augstākajā līmenī, mūsdienīgi aprīkotā vidē. Investīcijas vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā ir kā pierādījums izglītības nozares izaugsmei novadā, jo prognozējam, ka pretēji tendencei valstī Siguldas novadā turpmākajos gados skolēnu skaits varētu palielināties par aptuveni 500 audzēkņiem. Pašvaldība jau vairākus gadus mērķtiecīgi plāno izglītības iestāžu infrastruktūras attīstību, lai ilgtermiņā mūsu novada bērniem nodrošinātu kvalitatīvu un mūsdienīgu mācību vidi," spāru svētku pasākumā sacīja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa (Reģionu alianse, Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–TB/LNNK).

Ikdienā būvniecības darbos strādā teju 60 darbinieku, kuri rūpējas, lai jaunbūvējamās ēkas arhitektoniskie un konstruktīvie risinājumi – dažādu materiālu pielietošana un savienojamība, alumīnija stiklotās konstrukcijas un dubultā stiklotā fasāde – tiktu kvalitatīvi samontēta. Būvuzņēmējs informē, ka janvāra vidū tiks demontēts celtnis, jo paredzēts pabeigt ēkas karkasa norobežojošo konstrukciju montāžas darbus.

Plānots, ka nākamajā mācību gadā Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunajā korpusā mācības uzsāks aptuveni 450 skolēnu, kurus izglītos 45 pedagogi. Skolā varēs izmantot 11 mūsdienīgi aprīkotas mācību klases ar laboratorijām, sagataves telpām un palīgtelpām, kā arī mūsdienīgi aprīkotu multimediju auditoriju un informācijas centru, kurā novada un reģiona pedagogiem būs pieejama arī mūsdienīga digitālā bibliotēka, kas ļaus piekļūt dažādiem digitalizētiem metodiskajiem materiāliem un zinātniskās pētniecības darbiem.

Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā korpusa projekta autors ir Andris Kokins, autoruzraudzību veic SIA K Idea. Būvuzņēmējs, kurš uzvarēja publiskā iepirkumu procedūrā, ir SIA Monum, bet būvuzraudzību veic SIA Firma L4.

 

Top komentāri

BaronsXXL
B
Varētu jau priecāties, ja šī objekta sadārdzinājums nebūtu aptuveni 3 miljoni salīdzinājumā ar sākumā noteikto summu konkursam. Bet Sigulda jau ir bagāta pilsēta. Miljons šurp vai turp ir pilnīgs nieks. Interesenti par šo var interesēties pie Siguldas domes opozīcijas deputātiem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kārtējās amatpersonu maiņas Rīgā(8)

Vienā no nozīmīgākajiem pašvaldības uzņēmumiem – Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) – notikušas kārtējās izmaiņas valdē. Pagājušās nedēļas pēdējās darbadienas vēlā pēcpusdienā plašākai sabiedrīb...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas