Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas atkal pieejamas apskatei

No šodienas Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas atkal pieejamas apskatei arī no iekšpuses, aģentūru LETA informēja Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

Ventspils brīvostas pārvaldes apsaimniekotās Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas uz laiku nebija pieejamas apmeklētājiem, reaģējot uz valstī noteikto ārkārtējo situāciju vīrusa Covid-19 izplatības dēļ. 

Lai rūpētos par apmeklētāju drošību, bākā vienlaikus drīkstēs atrasties tikai tie apmeklētāji, kas ieradušies kopā ar vienu transportu. Bāku teritorijā apmeklētājiem lūgums ievērot divu metru distanci. Ārkārtas situācijas laikā Ovišu bākās ekspozīcijas zālē apmeklētāji tiks lūgti neaiztikt ar rokām arī interaktīvos ekspozīcijas priekšmetus, uzsvēra Ieviņa. 

Ventspils brīvostas pārvalde ir atbildīga par Latvijas vecākās - Ovišu bākas, romantiskās Užavas bākas un no apdzīvotām vietām visattālākās Akmeņraga bākas saglabāšanu un uzturēšanu kārtībā. Novērtējot industriālā kultūras mantojuma vērtību un cilvēku interesi, Ventspils brīvostas pārvalde tās ir padarījusi pieejamas publiskai apskatei. Ovišu bākā izveidota arī hidrogrāfijas vēstures ekspozīcija. 

Apmeklētājiem bākas ir atvērtas katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst.10 līdz 16. Užavas bāka apmeklētājiem nav atvērta arī otrdienās.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kājām pāri Krievijas robežai(4)

''Labas ziņas! Atsākam regulāro autobusu satiksmi ar Krieviju!'' Šādu paziņojumu savos e-pastos nesen saņēma iedzīvotāji, kuri kādreiz ir izmantojuši starptautiskā autobusu pasažieru pārvadātāja Ec...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas