Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Par Rucavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēta Līga Stendze

Rucavas novada domes ārkārtas sēdē piektdien par jauno pašvaldības vadītāju ievēlēta Līga Stendze (Novadnieki), pastāstīja Rucavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks saimnieciskajos jautājumos Andris Brīvkalns.

Stendze ir jau ceturtā pašvaldības vadītāja šajā Rucavas novada domes sasaukumā.

Novada domes priekšsēdētāja vēlēšanām bija izvirzīti divi kandidāti – Stendze, kura līdz šim bija Rucavas novada domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja, un Viktors Čamans (Novada attīstībai), kurš 2009. gada oktobrī veselības problēmu dēļ no novada domes vadītāja amata atkāpās.

Par Stendzes kandidatūru nobalsojuši astoņi novada deputāti, savukārt par Čamani – pieci.

Kopš 2009.gada vasaras, kad ievēlēta pašreizējā Rucavas novada dome, nomainījušies jau vairāki šā novada pašvaldības vadītāji.

Pēc pēdējām pašvaldības vēlēšanām Rucavas novada domes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Čamans, taču, kad viņš atkāpās, 2009.gada 28.oktobrī par pašvaldības vadītāju kļuva Andris Brīvkalns (Novada attīstībai). Šo amatu viņš pildīja tikai nedaudz vairāk par četriem mēnešiem. 2010.gada martā novada deputāti nobalsoja par Brīvkalna atcelšanu no amata, jo viņa ievēlēšanā 2009.gada rudenī piedalījās arī Jānis Bārdulis (Latvijas Zemnieku savienība), kurš, kā tikai pērn februārī atklājās, tolaik domes deputāta un priekšsēdētāja vietnieka pienākumus pildīja nelikumīgi.

Bārdulim 2009.gada 22.oktobrī bija stājies spēkā tiesas spriedums, kurā viņš atzīts par vainīgu valsts amatpersonas bezdarbībā saistībā ar pašvaldības ieguldījumu uzņēmuma Papes osta izveidē.

Neraugoties uz tiesas spriedumu, Bārdulis vairākus mēnešus turpināja pildīt savus pienākumus, līdz iejaucās Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija.

Brīvkalnu pērn martā Rucavas novada domes priekšsēdētāja amatā nomainīja Andis Rolis (Vienoti novadam). Taču viņu no amata atstādināja, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušogad pret viņu sāka izmeklēšanu par kukuļdošanu Valsts darba inspekcijas amatpersonai.

Šogad 19.maijā Liepājas prokuratūra nolēma izbeigt pret viņu kriminālprocesu, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

30.maijā Rolis atgriezās darbā, bet jau nākamās dienas domes sēdē deputāti viņam izteica neuzticību.

Savukārt KNAB vērsās Liepājas prokuratūrā, vēlāk arī pie Kurzemes tiesu apgabala virsprokurora ar lūgumu izvērtēt kriminālprocesa izbeigšanas pamatotību. Patlaban izmeklēšana šajā lietā ir atjaunota.

KNAB iepriekš informēja, ka pašvaldības vadītājs 2010.gada oktobrī nodeva kukuli 50 latu apmērā Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, attiecīgajā novada pašvaldībā neveiktu pienācīgu pārbaudi darba aizsardzības jomā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jauni pieraksti vien rudenī(3)

No šīs piektdienas, 29. maija, slimnīcas paplašina savu dienas stacionārā sniegto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, savukārt no 3. jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpoj...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas