Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +25 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Pauž bažas, ka Ropažu domei draud Rēzeknes domes liktenis

Ropažu novada domei saistībā ar finanšu problēmām, iespējams, draudot Rēzeknes domes liktenis, uzskata Ropažu domes deputāte Renāte Gremze (JV).

Kā informēja deputāte, domei skatot jautājumu par bērnu un jauniešu vasaras nodarbinātību, konstatēts, ka pašvaldībai ir atteikts Nodarbinātības valsts aģentūras finansējums. Atteikums pamatots ar pašvaldības nodokļu parādiem, kas liedzot piesaistīt ārējo finansējumu projekta īstenošanai.

Deputātiem sniegta informācija, ka tā ir vienreizēja situācija nejaušas sagadīšanās pēc un ka pašvaldība regulāri veic visu nodokļu nomaksu. Kā uzsvēra deputāte, publiski pieejamā informācija Valsts ieņēmumu nodokļu sistēmā liecinot par pretējo - nodokļu parādi pašvaldībai esot sistemātiski kopš šī gada sākuma.

26.februārī pašvaldībai bijis 772 052 eiro nodokļu parāds, bet 3.aprīlī - 496 329 eiro nodokļu parāds.

Ropažu novada pašvaldība nav veikusi vairāku rēķinu apmaksu noteiktajos termiņos, tai skaitā, pašvaldību savstarpējos norēķinus. Piemēram, Rīgas valstspilsētas pašvaldībai līdz 17.maijam neesot apmaksāts rēķins par 650 000 eiro, kā rezultātā veidojās kavēta maksājuma soda procenti.

Veicot savstarpējo pašvaldību norēķinu apmaksu, tas tika izdarīts no Ropažu novada pašvaldības dabas resursu nodokļa konta, kas esot pretrunā ar Dabas resursa nodokļa likumu.

Vairāki domes deputāti esot rosinājuši 29.maija Ropažu domes sēdē iekļaut jautājumu par pašvaldības finansiālo situāciju, taču tas neesot izdarīts.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji informēja aģentūru LETA, ka Ropažu novada domei nav nodokļu parādu, kas arī redzams VID publiskojamo datu bāzē. Nodokļu maksātāji katru mēnesi iesniedz nodokļu deklarācijas, kurās aprēķina par konkrēto taksācijas periodu maksājamo nodokli, aprēķinātais nodoklis katru mēnesi jāsamaksā līdz 23.datumam.

Kā ziņots, Saeimā tiek skatīts Rēzeknes pilsētas domes atlaišanas likumprojekts, ņemot vērā, ka tā ir pieļāvusi "Likuma par budžetu un finanšu vadību", likuma "Par pašvaldību budžetiem" un Pašvaldību likuma pārkāpumus, nenodrošinot likumos noteikto funkciju izpildi un neievērojot valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses.

pievienota 8.rindkopa

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas