Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Piektdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Prezentē pirmo latviešu – baltkrievu vārdnīcu

Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mihails Popkovs trešdien prezentēja pirmo latviešu – baltkrievu un baltkrievu - latviešu vārdnīcu. Prezentācija notika Minskā izstādes Masu informācijas līdzekļi Baltkrievijā ietvaros. Pasākumā piedalījās Baltkrievijas Informācijas ministrijas un Zinātņu Akadēmijas pārstāvji, Latvijas Baltkrievu savienības vadītāji un aktīvisti, kā arī citi interesenti.

Savā uzrunā vēstnieks uzsvēra, ka vārdnīcas izdošana ir zīmīgs un apsveicams notikums un vienlaicīgi labs abu valstu dažādu institūciju un komercstruktūru veiksmīgas sadarbības piemērs. Pie lasītājiem un lietotājiem ir nonācis filoloģijas zinātņu doktores Mirdzas Ābolas (1923 – 2007) sāktais darbs. Viņas rokrakstu apstrāde, grāmatas pabeigšana un sagatavošana iespiešanai notika Baltkrievijas Zinātņu Akadēmijas Valodas un literatūras institūtā. Savukārt vārdnīca izdošana tika veikta Latvijā.Pirmajā latviešu – baltkrievu un baltkrievu - latviešu vārdnīcā iekļauti aptuveni 40 tūkstoši pamatvārdu, kas atspoguļo mūsdienu latviešu un baltkrievu literārās valodas tradicionālo, sabiedriski politisko, populārzinātnisko leksiku, nedaudz arī zinātniski tehnisko terminoloģiju. Vārdnīca pieder pie tā saucamā autora vārdnīcu tipa. Tā atšķiras no parastām divvalodu tulkošanas vārdnīcām ar autoru specifisku pieeju, piemēram, leksikas atlasei. Vārdnīca būs noderīga ne tikai tulkotājiem un tiem, kam ir interese par baltkrievu valodu. Tā palīdzēs ikvienam, kas lieto un kam nav zudusi interese par latgaļu valodu, jo vārdnīca var kļūt par lielisku izziņas avotu, lai saprastu gan baltkrievu valodas ietekmi uz Latgales dialektiem un izloksnēm, ka arī, lai saprastu to latgaļu vietvārdu nozīmi, kuri ir palikuši ārpus oficiālajām vārdnīcām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Grib vakcinēties kolektīvi

Sabiedrībā pieaug izpratne par vakcinācijas nozīmi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību un līdz ar to arī virkni ierobežojumu ierastajā dzīves ritmā. Īpaši liela ir darba devēju vēlēšanās nodro...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas