Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rucavā turpina rotēt priekšsēdētāji

Rucavas novada domes vadībā iepriekšējā sasaukumā pabija četri priekšsēdētāji. Pēc 2013. gada pašvaldību vēlēšanām Rucavas novada līdera amatu atstājusi jau otrā tā vadītāja. Līga Stendze to izdarīja pēc pašas vēlēšanās, taču pēc viņas ievēlētajai Irēnai Šustai jūnija sākumā domes vairākums izteica neuzticību, par ko balsoja septiņi deputāti.

Ir pagājušas vairākas nedēļas, bet jaunu priekšsēdi Rucavas novada deviņi domnieki, kas pārstāv sešus sarakstus, nav spējuši izraudzīties, trešdien vēsta laikraksts _Diena_Novada priekšsēža vietnieks Romārs Timbra (ZZS), kurš pilda vadītāja pienākumus, nevarēja pateikt, kad deputāti varētu ievēlēt Šustas pēcteci un vai tas varētu būt arī viņš pats. Kārtējā domes sēde plānota 30. jūnijā, taču tās darba kārtībā nav šāda jautājuma. Timbra vēlas, lai šo svarīgo lēmumu dome pieņemtu sēdē, kurā piedalās visi deputāti. Uz vaicāto, kāpēc tik grūti vienoties, Timbra Dienai atbildēja: "Mums trūkst izteikta un stipra līdera. Lielākā daļa spējīgo cilvēku ir aizbraukuši no Rucavas. Katrs deputāts ir ar savu "es", un grūti ir pieņemt cita viedokli."Rucavas novadā ir ap 1800 iedzīvotāju. No tiem 878 balsstiesīgie pilsoņi 2013. gadā jūnijā piedalījās novada domes vēlēšanās, kurās trīs saraksti ieguva pa diviem mandātiem un trīs - pa vienai deputāta vietai. Pēc 2009. gada vietējām vēlēšanām domes vadība nomainījās četras reizes - sākumā to vadīja Viktors Čamans, kurš atkāpās pats. Tad bija Andris Brīvkalns, kura ievēlēšanā pēc laika atklāja procedūras pārkāpumus. Pēc viņa amatā nāca Andis Rolis, taču viņam uzmanību bija pievērsis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, jo politiķa dāvinājums it kā draugam vārdadienā ticis uztverts kā iespējamais kukuļa došanas mēģinājums. Lieta gan tika izbeigta, bet amatu Rolim neizdevās saglabāt, un viņa krēslā ievēlēja Līgu Stendzi. Viņa bija arī pirmā Rucavas priekšsēde pēc 2013. gada vēlēšanām, bet tad izlēma posteni atstāt. Pēc tam 2014. gada martā domnieki par priekšsēdētāju ievēlēja Šustu, kura arī krēslu ir zaudējusi.Portālā Rekurzeme.lv vēstīts, ka 6. jūnijā domes sēde ilgusi vien kādas 15 minūtes, taču pēc Šustas atbrīvošanas pie viņas sastājusies gara rinda ar sveicējiem, kuri bija atnesuši ziedus. Šusta Dienai stāsta, ka tie bijuši domes darbinieki. Tas nedaudz nonāk pretrunā ar neuzticības izteikšanas pamatojumu - priekšsēdētājas darba stila dēļ pašvaldību pametuši vairāki darbinieki.Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 22.jūnija, numurā!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sestdien pūtīs stiprs vējš

Sestdien Latvijā dienvidu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 13-18 metru sekundē, vietām Kurzemē - 21 metru sekundē, prognozē sinoptiķi.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas