Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ždanokas partija pagaidām netiek pie valsts naudas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis neizmaksāt Tatjanas Ždanokas vadītajai Latvijas Krievu savienībai (LKS) paredzēto valsts budžeta finansējumu. KNAB pieņēma lēmumu neizmaksāt LKS piešķirto valsts budžeta finansējumu uz šīs partijas norādīto kontu, jo tas nav atvērts Latvijā reģistrētā kredītiestādē. Ja partija atvērs kontu Latvijā reģistrētā iestādē, tad finansējums tiks pārskaitīts, aģentūru LETA informēja KNAB.

Ždanoka aģentūrai LETA pastāstīja, ka īsi pēc vēlēšanām partija vērsusies 15 Latvijā reģistrētās kredītiestādēs ar lūgumu atvērt valsts finansējuma saņemšanai nepieciešamo bankas kontu. Lai gan atbilde par konta atvēršanu līdz šim nav saņemta no vairuma banku, trīs uzņēmumi - bankas Swedbank, Citadele un Luminor - partijai konta atvēršanu jau atteikuši, sacīja Ždanoka, piebilstot, ka atteikuma iemesli neesot tikuši paskaidroti.

Ždanoka sola pārsūdzēt KNAB lēmumu. Viņa uzsvēra, ka attiecīgajā likumā patlaban esot kolīzija, jo pienākums politiskajām organizācijām atvērt kontu Latvijā reģistrētās kredītiestādēs pašām bankām neesot saistošs.

Partijas līdere atgādināja, ka vēl pavasarī LKS mēģināja atvērt kontu kādā no Latvijā reģistrētajām kredītiestādēm, taču "visas lielās bankas atteica". Partija jau tad bija vērsusies gan KNAB, gan arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijā un Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Neredzot risinājumu, konts atvērts Lietuvā reģistrētā kredītiestādē Paysera.

Atbilstoši likumam, lai saņemtu valsts budžeta finansējumu, partijai jāatver atsevišķu kontu Latvijā reģistrētā kredītiestādē.

KNAB lēmumu LKS var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

LKS gadā bija paredzēti 19 179 eiro, bet kopumā četros gados - 76 716 eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Saskaņā ar likumu, valsts budžeta finansējumu piešķir partijai, par kuru iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2%. Partijām piešķir 71 centu kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi. Valsts budžeta finansējumu piešķir uz četriem gadiem un izmaksā, sākot ar nākamo kalendāro gadu pēc Saeimas vēlēšanām. Divu procentu barjeru 13. Saeimas vēlēšanās pārvarēja desmit partijas un partiju apvienības.

Šonedēļ KNAB pieņēma lēmumus par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu. Valsts budžeta finansējumu piešķir uz četriem gadiem, izmaksājot Latvijā reģistrētas kredītiestādes kontā, veicot maksājumus četras reizes gadā - līdz 15. janvārim, līdz 15. aprīlim, līdz 15. jūlijam, līdz 15. oktobrim. Izmaksas sāk veikt ar nākamo kalendāro gadu pēc Saeimas vēlēšanām.

Top komentāri

NONSENS!!!!
N
Valsts dos naudu tiem, kuri cīnās PRET šo valsti, grib iznīcināt to. Kur vēl trakāk? Valsts maksā par tās iznīcināšanu!
TrollisJT
T
Es nevaru saprast, kā pēc t.s. "partijām" ir jādod valsts nauda? Ja partijas idejas ir vēlētājiem interesantas, tad vēlētāji - ieinteresētas personas lai arī samet savai partijai naudu. Ja "partija" sastāv no pāris dučiem lūzeru, tad kas man daļas gar to?
noriebies
n
Labi, ka tā pretīgākā Latvijas žīdene netiek pie valsts pabalsta.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas