Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kratīšana Centrāltirgū saistīta ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

Rīgas Centrāltirgus telpās otrdien Valsts policija (VP) veikusi kratīšanu kriminālprocesā saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim, aģentūrai LETA apstiprināja VP.

Rīgas Centrāltirgus Mārketinga un Komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins aģentūrai LETA apliecināja, ka policija izņēmusi vairākus dokumentus. Kratīšana esot papildus darbības jau esošam kriminālprocesam, ko Šuņins plašāk nekomentēja.

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska aģentūrai LETA pastāstīja, ka kratīšana veikta februārī sāktajā kriminālprocesā par valsts nozīmes kultūras pieminekļa - Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim, tehniski bīstamai ekspluatācijai. Kriminālprocess tiek izmeklēts pēc Krimināllikuma pantiem par krāpšanu, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonas bezdarbību.

Kratīšanas veiktas ne tikai Rīgas Centrāltirgū, kura pārraudzībā bija Āgenskalna tirgus, bet arī tirgus darbinieku dzīvesvietās, kā arī uzņēmumos, kuri, iespējams, bija saistīti ar šī objekta apsaimniekošanu. Uzņēmumu nosaukumus Sokolovska neminēja.

Saskaņā ar Sokolovskas teikto, kratīšanās pārsvarā "akcents likts uz dokumentāliem pierādījumiem". Aizdomās turēto kriminālprocesā patlaban nav. "Ja būs nepieciešams, tad šis jautājums tiks risināts nākotnē," piebilda Sokolovska.

"Ceram, ka ar kratīšanām iegūsim pierādījumus, kas apliecinās vai tieši otrādi neapliecinās, ka ir veikti remontdarbi vai arī notikusi mērķtiecīga novešana līdz tādam ēkas stāvoklim. Izmeklēšanā ceram noskaidrot vai tā bijusi mērķtiecīga rīcība vai nolaidība," norādīja ENAP pārstāve.

Jau vēstīts, ka ENAP pērn 23. decembrī uzsāka kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim. Kriminālprocess ierosināts pēc Rīgas domes deputāta Viestura Zepa (LA) iesnieguma.

No šī gada janvāra Āgenskalna tirgus ir slēgts ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. Tā apsaimniekotājs vairākus gadus bija Rīgas Centrāltirgus, taču kopš februāra to savā pārziņā atkārtoti pārņēmis Rīgas domes Īpašuma departaments, kas 18. maijā plāno rīkot jaunu nomas tiesību izsoli uz 30 gadiem.

Departamenta izstrādātais lēmums par Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsoles rīkošanu paredz, ka jaunajam investoram tirgus pilnībā būs jāatjauno trīs gadu un sešu mēnešu laikā.

Rīgas centrāltirgus jau agrāk nokļuvis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Tā bijušais vadītājs Anatolijs Abramovs maija sākumā pirmajā instancē saņēma naudas naudas sodu par kukuļņemšanu, kā arī viņš ir apsūdzētais vēl divās aktīvās tiesvedībās.

Vienā no tām viņš ir apsūdzēts par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, bet otrā viņam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļņemšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, vai ja kukulis pieņemts pēc tā izspiešanas.

Top komentāri

un...
u
Vai Ušakovs jau saukts pie atbildības ?!
Cik laicīgi:)))
C
Kratīšana vairāk neka puisgadu vēlāk no ta laika, kad kļuva zināms avārijas stāvoklis, vai pat gadu vēlā, ja skaitya otra stāva slēgsanu? Cik mūsu policija ir operatīva:)))
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 592

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atcelta pareizticīgo gremdēšanās Daugavā(7)

Sestdien tiek atcelta pareizticīgo gremdēšanās Daugavas ūdenī saistībā ar mainīgajiem laika apstākļiem, liecina Latvijas Pareizticīgās Baznīcas preses dienesta izplatītais paziņojums.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas