Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas domes komisiju iepazīstinās ar Vidzemes tirgus atjaunošanas plānu

Šodien plkst.11 Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejā plānots prezentēt Rīgas Centrāltirgus (RCT) piedāvāto Vidzemes tirgus atjaunošanas plānu, liecina komitejas dienas kārtība.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka RCT vadība iecerējusi Vidzemes tirgus teritoriju un darbību pilnībā atjaunot līdz 2022.gada 31.decembrim.

Pēc RCT paustā, Vidzemes tirgus teritorijas sakārtošanai un turpmākai attīstībai, ir nepieciešams demontēt divas ēkas - tirdzniecības paviljonu tirgus laukumā un automazgātavu.

Lai to paveiktu, laika posmā no jūnija līdz septembrim RCT plāno veikt ēkas demontāžas projektēšanas iepirkumu, izstrādāt demontāžas projektus, kā arī saskaņot tos Rīgas pilsētas būvvaldē un veikt iepirkumu par būvdarbu veikšanu. Paredzēts, ka oktobrī ēkas jau būs nojauktas.

Ja Rīgas dome lems par Vidzemes tirgus ieguldīšanu RCT pamatkapitālā, tirgus vadība apņēmusies izstrādāt trīs iespējamos tirgus attīstības variantus, iekļaujot arī ekonomiskās izmaksas un risku izvērtējumu.

Patlaban RCT izcēlusi trīs iespējamos scenārijus - rīkot tirgus nomas tiesības izsoli uz 30 gadiem, paredzot, ka tirgu attīstīs investors par saviem līdzekļiem. Tāpat kā iespējamais variants tiek izskatīta iespēja tirgu attīstīt pašam RCT, bet tad šim mērķim būs nepieciešams ņemt kredītu. Kā trešo variantu RCT piedāvā uzņemties apsaimniekošanu, taču iznomāt objektus trešajām personām, kuras nodrošinātu attiecīgo objektu attīstīšanu.

Visos trīs variantos kā obligātas Vidzemes tirgus attīstībai tiks izvirzītas prasības saglabāt tirgu, kas tur bijis vēsturiski, taču ar mūsdienīgu infrastruktūru, saglabāt un atjaunot gaļas un piena paviljonus, atklātajā teritorijā nodrošināt tirdzniecības vietas zemniekiem, kuri ražo vai pārdod vietējo lauksaimniecības produkciju, kā arī nodrošināt tirdzniecību mājražotājiem, amatniekiem un mazumtirdzniecības dalībniekiem, kas nodarbojas ar ekoloģisko produktu tirdzniecību. Tāpat tiks aizliegts tirgus teritorijā ierīkot lielveikalu, tiks noteikts par pienākumu ierīkot bērnu rotaļu laukumu, autostāvvietu, kā arī īstenot kultūru un tūrismu veicinošas aktivitātes, kas veicinātu apkaimes attīstību un tās iedzīvotāju iesaisti.

Plānots, ka jūlijā tiks izstrādāta tehniskā specifikācija iepirkumam par Vidzemes tirgus attīstības koncepcijas scenāriju izstrādi un pats iepirkums notiks no šī gada augusta līdz septembra vidum.

Koncepciju ar trīs iespējamajiem variantiem, iekļaujot nepieciešamo naudas līdzekļu aprēķinus un risku izvērtējumu, plānots izstrādāt pusgada laikā - līdz 2019.gada 15.martam. Būvdarbu uzsākšana visos trīs attīstības scenārijos plānota 2020.gada 1.janvārī, bet pabeigšana - līdz 2022.gada 31.decembrim.

Jau vēstīts, ka RCT lūdz Rīgas domei iekļaut tā pamatkapitālā Vidzemes tirgu, lai varētu uzsākt tā atjaunošanu.

22.maijā komitejas deputāti sanāksmes laikā izstaigāja Vidzemes tirgus teritoriju, iekļūstot arī gaļas paviljonā, kurš sliktā tehniskā stāvokļa dēļ ir slēgts jau gandrīz desmit gadus. Apskates laikā Druvinieks informēja par īpašumu piederību un turpmākajiem plāniem to atjaunošanā, kā rezultātā RCT tika uzticēts izstrādāt konkrētu turpmākās darbības plānu.

Rezultātā klātesošie vienojās, ka 11.jūnijā gaidāmajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē RCT informēs par skaidru rīcības plānu - kad plānots izsludināt nomas tiesību izsoli, kādos termiņos tiks veikti teritorijas sakārtošanas darbi, kad būs gatavi tirgus attīstības scenāriji, kā tiks veikti citi darbi. Tikai pēc tam deputāti lems par Vidzemes tirgus iekļaušanu RCT pamatkapitālā.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Tā nebija tikai formalitāte(16)

Ilmāram Rimšēvičam celtās apsūdzības kukuļu pieprasīšanā par problēmu risināšanu ar banku uzraugiem Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) likušas no jauna skatu punkta palūkoties uz Lat...

Ar vāju izpratni par aizsardzību(51)

Startējot 13. Saeimas vēlēšanās, lielākajai daļai partiju attiecībā uz aizsardzības un drošības politiku izskan tikai aprobežotas un vispārējas frāzes. Dažas šai jomai pat nav atradušas vietu ne...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas