Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 18. februāris
Kintija, Kora

Černobiliešiem Stradiņa slimnīcā būs īpaša pacienta "ceļa karte"

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā veikti organizatoriski uzlabojumi, pārskatot iekšējos procesus un strādājot pie pacienta Černobiļas atomelektrostacijas (ČAES) avārijas seku likvidācijas darbos iesaistītajām personām paredzētas "ceļa kartes" pakalpojumu saņemšanai, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijā.

Līdz gada beigām paredzēts sagatavot metodiskos ieteikumus ģimenes ārstiem pacientu, kuri saņēmuši kaitīgo  starojumu, aprūpē un ārstniecībā. Sadarbībā ar ģimenes ārstiem plānots aktualizēt ČAES avārijas seku likvidācijā iesaistīto personu reģistru. Par to paziņots, Veselības ministrijas vadībai tiekoties ar ČAES katastrofas likvidācijā iesaistīto personu pārstāvjiem un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadību.

Veselības ministrija informē, ka ČAES avārijas seku likvidētāji esot atzinīgi novērtējuši izstrādāto plānu un aicināja nākotnē uzlabot arī valsts apmaksātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, kā arī sadarbībā ar Labklājības ministriju risināt jautājumus par invaliditātes ekspertīžu veikšanas kārtību. Atzīstot, ka šogad ir vērojami uzlabojumi pakalpojumu pieejamībā tika pausts viedoklis, ka nākamgad jāturpina vispārēja ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšana gan Rīgā, gan reģionos.

Jāatgādina - augusta sākumā telekanāls LNT ziņoja, ka valsts faktiski nepilda černobiliešiem dotos solījumus. "Ļoti daudzi izmeklējumi tiek atteikti vai tiek prasīta nauda, jo neesot kvotas," stāsta Ivars Kalada, kurš arī piedalījās avārijas seku likvidēšanas darbos un nu ir apņēmies nepadoties, kamēr nepanāks sev un biedriem veselības aprūpi un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus solītajā apmērā. Gan pacienti, gan slimnīcas pārstāvji augustā vērsās Veselības ministrijā, kur solīja viņus uzklausīt un meklēt risinājumus.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jāpalielina nodokļu ieņēmumi(70)

Nodokļu ieņēmumu palielināšana ir viens no svarīgākajiem kritērijiem nodokļu sistēmas uzlabošanai – ar šādu secinājumu klajā nākusi Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Š...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas