Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

ZZ Dats: Gada laikā par 18% audzis portālā epakalpojumi.lv veikto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu skaits

Par portālā epakalpojumi.lv pieejamajiem integrētajiem e-pakalpojumiem, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām, 2023. gadā iedzīvotāji veikuši 285 tūkstošus maksājumus 23,2 miljonu eiro vērtībā – par 900 tūkstošiem eiro vairāk nekā vēl pirms gada un visstraujāk portālā augusi apmaksa par Nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), informē SIA ZZ Dats direktors un portāla izstrādātājs Edžus Žeiris.

“Laikā, kad strauji attīstās digitālā vide un pieaug iedzīvotāju IT prasmes, pozitīvi vērtējams, ka arī valsts, pašvaldību, kā arī komercsabiedrību sniegto pakalpojumu apmaksa pamazām aizvien vairāk notiek elektroniski, tā saudzējot gan vidi, gan ietaupot finanšu resursus. Viens no populārākajiem pakalpojumiem, ko iedzīvotāji izmanto www.epakalpojumi.lv, ir iespēja pieteikties un apmaksāt nekustamā īpašuma nodokli (NĪN). Aktīvi sadarbojamies ar pašvaldībām, lai tās par šo pakalpojumu vairāk informētu iedzīvotājus, tādējādi ietaupot arī pašvaldību līdzekļus, kas būtu jāiegulda NĪN paziņojumus sagatavojot drukātā veidā un nosūtot īpašniekiem pa pastu Latvijā un ārzemēs. Ja 2022. gadā veikti NĪN maksājumi 18,6 miljonu eiro vērtībā, tad pērn iedzīvotāji elektroniski samaksājuši 21,5 miljonus eiro – veikti 256 tūkstoši maksājumi 2022.gadā veikto 217 tūkstošu maksājumu vietā,” norāda SIA “ZZ Dats” direktors un www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.

Portālā www.epakalpojumi.lv visi nekustamo īpašumu īpašnieki var apskatīt pašvaldību viņiem sagatavotos NĪN maksāšanas paziņojumus. Edžus Žeiris uzsver, ka pašvaldības sākušas izsūtīt maksāšanas paziņojumus par nekustamo īpašuma nodokli 2024. gadā, un līdz ar to SIA “ZZ Dats” aicina iedzīvotājus portālā reģistrēties maksāšanas paziņojumu saņemšanai elektroniski: “Aicinām iedzīvotājus maksājumus par NĪN un citiem pašvaldību rēķiniem veikt portālā www.epakalpojumi.lv, jo maksātājiem ir iespējams redzēt precīzu maksājamo summu ieskaitot aprēķināto nokavējuma naudu. Veicot maksājumus portālā, iedzīvotājiem papildu komisija par portāla izmantošanu nav jāmaksā.”

Kā citus populārākos portāla pakalpojumus var minēt pieteikumus bērnu uzņemšanai pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs, kas 2023. gadā 18 pašvaldībās izmantots 142 tūkstošus reižu. Savukārt, iedzīvotāju noslēgto līgumu apskates un rēķinu apmaksas pakalpojums portālā pērn veikts 23 tūkstošus reižu. Daļā pašvaldību un atsevišķiem komercuzņēmumiem – komunālo pakalpojumu sniedzējiem portālā tiek nodrošināta iespēja apskatīt apsaimniekošanas dokumentus, apskatīt un apmaksāt izrakstītos rēķinus un iesniegt skaitītāju rādījumus. Portālā ir pieejami arī citi pašvaldību pakalpojumi, piemēram, pašvaldību iznomājamo zemju apskatei, zemes nomas rēķinu apmaksai.

Portālā www.epakalpojumi.lv ir pieejami vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām. SIA "ZZ Dats" ir izstrādājis vienotu e-pakalpojumu portālu www.epakalpojumi.lv, kur sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām tiek sniegti dažāda līmeņa e-pakalpojumi.

"ZZ Dats" ir 100% Latvijas uzņēmums, kas dibināts 1995. gadā, un kopš darbības sākuma tā galvenie darbības virzieni ir Vienotā pašvaldības sistēma, mākoņskaitļošana un oriģinālprogrammatūras izstrāde, ieviešana un uzturēšana, sniedzot pakalpojumus Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercuzņēmumiem.

"ZZ Dats" aktīvi darbojas tīmekļa risinājumu un elektronisko pakalpojumu izpētes un izstrādes jomā, īpašu uzmanību veltot biznesa procesu elektronizācijai, sistēmu drošībai, kvalitātei un lietotāju apmierinātībai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tā valsts ir korumpēta no augšas līdz apakšai

Ko nozīmē Putina sāktās tīrīšanas Krievijas armijā – tiešām cīņa ar zagšanu vai bailes no "ģenerāļu dumpja", kādreizējam Nacionālo bruņoto spēku komandierim, ģenerālim Jurim Maklako...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas