Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Advokāts: Feierābends kategoriski noliedz savu saistību ar noziegumu (papildināts 16:04)

Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends kategoriski noliedz savu saistību ar noziedzīgu nodarījumu, aģentūru LETA informēja viņa aizstāvis Ivars Puķītis.Advokāts atzina, ka kriminālprocess pret Feierābendu sākts saistībā ar kukuļņemšanu. Kā ziņots, šajā lietā figurē tūkstošiem eiro liels kukulis, un saistībā ar notikušo tiks vērtēta arī Feierābenda priekšnieka, Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Arta Velša, atbildība.

Tāpat tika aizturēts arī Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens.Puķītis arī paskaidroja, ka tikai šodien viņš saņēmis pilnu lēmumu par apcietinājumu savam aizstāvamajam un tas noteikti tiks pārsūdzēts. To advokāts var pārsūdzēt līdz 24.martam.Feierābends darbojas Licencēšanas un atļauju sistēmas birojā, kur viņš ir priekšsēdētājs. Birojs nodarbojas ar pirotehniķa, detektīva un apsardzes sertifikātu izsniegšanu, kā arī atsevišķa veida ieroču atļaujas caurlaides inkasācijas transportlīdzekļiem, organizē ieroču eksāmenus. Tāpat tas izsniedz speciālās atļaujas licencēm apsardzes darbībai, detektīvdarbībai, komercdarbībai ar ieročiem, munīciju, speciālajiem līdzekļiem, pirotehniskajiem izstrādājumiem, civilajām vajadzībām paredzētajām sprāgstvielām un spridzināšanas ietaisēm.Advokāts skaidroja, ka šajā gadījumā kriminālprocess it kā ir saistīts ar kādu no eksaminācijas komisijas atzinumiem, Puķītim gan uzsverot, ka Feierābends ir viena no četrām paraksta tiesīgajām personām. Tomēr advokāts uzsvēra, ka viņa klients nepazīst pārējās divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess par kukuļdošanu. Jautāts, par kādu kukuļa summu ir runa, advokāts izteicās, ka viņam ir informācija tikai par vienu epizodi un par 1000 eiro.

Savukārt Plētiena aizstāve Evita Spalvēna aģentūrai LETA skaidroja, ka viņas klients tiek turēts aizdomās par kukuļņemšanu. Advokāte uzsvēra, ka izmeklēšana patlaban ir pašā sākotnējā stadijā un situācija nebūt nav tik vienkārša, kāda tā tiek pasniegta. Tāpat Spalvēna norādīja, ka pagaidām vēl nav notikusi liecību sniegšana advokāta klātbūtnē.

Advokāte pastāstīja, ka pagaidām viņas klientam "tiek inkriminēts viens tūkstotis eiro kukulis", tomēr precīzāk par kriminālprocesu viņa vēl neizteicās. Arī Spalvēna norādīja, ka "lielākā daļa personu" savā starpā nav pazīstamas. Tāpat viņa uzsvēra, ka pašlaik vēl ir pāragri spriest par personu vainu.

Spalvēna arī teica, ka piemērotais drošības līdzeklis - apcietinājums - tiks pārsūdzēts.

Kā ziņots, Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks žurnālistiem pastāstīja, ka ir sākts kriminālprocess par kukuļošanu. Aizturēšana notikusi saistībā ar vienu no Galvenās kārtības policijas pārvaldes pārziņā esošajām licencēšanas jomām. Mūrnieks apstiprināja, ka visām četrām lietā iesaistītajām personām, tostarp abām policijas amatpersonām, kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums. LETA jau vēstīja, ka abas policijas amatpersonas ir Feierābends un Plētiens. Mūrnieks atteicās izpaust, kas ir abas pārējās personas. Likumpārkāpumi esot konstatēti nesen un "summa mērāma tūkstošos eiro", taču tie nav desmit tūkstoši, norādīja IDB priekšnieks.

Tikmēr iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība) preses brīfingā uzsvēra, ka atbildība sākas arī no tiešajiem priekšniekiem, tostarp no Feierābenda priekšnieka Velša, tāpēc tiks vērtēta arī viņa atbildība. Kādas sekas tiešajiem priekšniekiem iestāsies, ministrs nekonkretizēja. Tas būšot atkarīgs no kriminālprocesā veiktās izmeklēšanas.

VP priekšnieks Ints Ķuzis norādīja, ka aizturētās policijas amatpersonas noteikti neturpināšot darbu savā amatā. Viņš arī informēja, ka par notikušo ir sākta disciplinārlieta, lai izvērtētu tiešo vadītāju rīcību un konkrēto darbinieku rīcību.

papildināts ar Spalvēna advokātes teikto

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas