Laika ziņas
Šodien
Migla

ĀM un Drošības un aizsardzības industriju federācija paraksta saprašanās memorandu

Šodien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība) un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle parakstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) un federācijas saprašanās memorandu par sadarbību ilgtspējīgas Latvijas ārējās ekonomiskās politikas un drošības un aizsardzības politikas veidošanā, aģentūru LETA informēja ĀM.

Saprašanās memorands paredz abu pušu regulāras konsultācijas un informācijas apmaiņu par Eiropas Savienības (ES), NATO un citos starptautiskos sadarbības formātos īstenotām iniciatīvām drošības un aizsardzības, ekonomiskās sadarbības un tirdzniecības jomās, kā arī par Latvijas drošības un aizsardzības uzņēmumu un zinātnisko institūciju piedāvājumu eksporta tirgu apgūšanā.

Parakstot saprašanās memorandu, puses pozitīvi novērtēja līdzšinējo savstarpējo sadarbību gan Drošības un aizsardzības industriju federācijas Konsultatīvās padomes ietvaros, gan attiecībā uz eksporta veicināšanas pasākumiem. Vienlaikus tika atzīts, ka sadarbības attīstīšanai un padziļināšanai vēl ir potenciāls.

Rinkēvičs pauda pārliecību, ka saprašanās memoranda noslēgšana sekmēs intensīvāku un efektīvāku abpusējo sadarbību, viedokļu apmaiņu un Latvijas interešu apzināšanu attiecībā uz Eiropas Aizsardzības fonda aktualitātēm, kā arī sarunās par ES daudzgadu budžetu pēc 2020.gada, kur paredzama plašāka un niansētāka nozīme drošības un aizsardzības jomai.

Tikšanās laikā Drošības un aizsardzības industriju federācijas pārstāvji arī informēja par federācijas plānotajiem pasākumiem, aktuālajiem starptautiskajiem projektiem un sadarbības iecerēm. Sarunas noslēgumā Rinkēvičs aicināja Latvijas uzņēmējus turpināt aktīvi izmantot ES, NATO un ANO piedāvātās iespējas pārrobežu projektu īstenošanā un finansējuma piesaistē.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai jūsu spēkrats ir cietis bedraino Rīgas ielu dēļ?

Kopā nobalsojuši: 11

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijā sāk atgriezties pirmie gājputni(2)

Sestdien, 16.februārī, Latvijā fiksēti pirmie atlidojušie gājputni - Skrundas un Saldus novados manīti lauku cīruļi, liecina "Latvijasputni.lv" publiskotā informācija.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas