Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ārpus Rīgas esošo daudzprofila slimnīcu rezidentiem būs par 30% lielāka mēnešalga

Daudzprofilu slimnīcā, kas izveidojusi sadarbību ar reģionālo daudzprofilu slimnīcu, strādājošam rezidentam būs par 30% lielāka mēnešalga nekā zemākā mēnešalga, liecina otrdien valdībā atbalstītie grozījumi.

Veselības ministrija (VM) šādas izmaņas Rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumos ieviesusi, lai nodrošinātu reģionus ar nepieciešamajiem speciālistiem.

Vienlaikus, lai nodrošinātu, ka rezidentūras pretendenti vienādi konkurē un labākie tiktu uzņemti pieprasītākajās specialitātēs, ar grozījumiem tiek noteikts, ka rezidentūras pretendents var pieteikties pretendēšanai ne vairāk kā uz divām specialitātēm, nenosakot, kura no specialitātēm ir prioritāra. Tādā veidā rezidentūras pretendents var pretendēt uz abām specialitātēm pēc identiskiem kritērijiem, skaidro ministrijā.

Savukārt, lai sniegtu skaidrāku priekšstatu par finansējuma sadali augstskolu, ārstniecības iestāžu un apmācāmo rezidentu izpratnē, noteikumu projektā finansējuma procentuālais sadalījums tiek aizstāts ar absolūtajiem skaitļiem kalendārajā gadā.

Piemēram, piešķiramo finanšu līdzekļu apmērs rezidentu apmācībai nepārsniedz 21 941 eiro kalendāra gadā par vienu rezidentu, ja rezidentūra notiek reģionālajā daudzprofilu slimnīcā vai ģimenes ārsta praksē ārpus Rīgas. Un 17 772 eiro kalendāra gadā par vienu rezidentu, ja rezidentūra notiek citā ārstniecības iestādē.

VM informēja, ka no nākamā gada 1.janvāra darbu sāk vienotā rezidentu uzņemšanas komisija. Lai padarītu saprotamākas augstskolu vienotās rezidentūras uzņemšanas komisijas pamatfunkcijas, tiek veikti tehniski precizējumi, veidojot vienu punktu ar apakšpunktiem, kas nosaka rezidentūras pretendentu uzņemšanas organizēšanu.

Tā, piemēram, noteikumos pausts, ka augstskolas katru gadu līdz 8.jūlijam organizē rezidentūras pretendentu pieteikšanos. Ja līdz šim laikam netiek aizpildītas visas no valsts budžeta līdzekļiem finansētās rezidentūras vietas, rezidentūras pretendentu pieteikšanās termiņš tiek pagarināts līdz 22.jūlijam. 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 151

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Aptur Rigvir izplatīšanu Latvijā(6)

Biotehnoloģiju farmācijas uzņēmums Rigvir grupa pēc savas iniciatīvas pieņēmis stratēģisku lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu Rigvir izplatīšanu Lat...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas