Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +2 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Augustā Latvijā reģistrēti 74 meža ugunsgrēki

Valsts meža dienests šogad augustā Latvijā reģistrējis 74 meža ugunsgrēkus ar kopējo platību 16,68 hektāri, liecina dienesta operatīvā informācija.

Tostarp ugunsgrēki augustā skāruši arī mežu jaunaudzes, kas degušas 0,66 hektāru platībā.

Augustā visvairāk meža ugunsgrēku bija Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā - šajā teritorijā augustā reģistrēti 30 mežu ugunsgrēki, kopējai uguns skartajai platībai veidojot 5,95 hektārus.

Vienlaikus neviens meža ugunsgrēks augustā nav reģistrēts Ziemeļaustrumu un Centrālvidzemes virsmežniecību teritorijās.

Pēc Valsts meža dienesta operatīvās informācijas, šogad kopumā Latvijā reģistrēti 1003 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību 559,44 hektāri.

Dienestā arī atgādina, ka, ņemot vērā ogu un sēņu laika turpināšanos, meža ugunsnedrošajā periodā, it īpaši ilgstoša sausuma laikā, uzturoties mežā, jābūt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem ar uguni. Būtiski ir izvairīties no jebkādas atklātas uguns liesmas lietošanas mežā vai tiešā tā tuvumā.

VMD arī atgādina, ka visiem iedzīvotājiem meža ugunsnedrošajā laikposmā, kas ir noteikts kopš šā gada 19.aprīļa, uzturoties mežā, ir jāievēro ugunsdrošības prasības. Tostarp, uzturoties mežos un purvos ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem un veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

LETA jau ziņoja, ka šogad jūlijā tika reģistrēts 51 meža ugunsgrēks ar kopējo platību 60,61 hektārs.

Valsts meža dienests ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšanai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neatstāt bez atbalsta svarīgu nozari(21)

Parlamentārās izmeklēšanas komisija, kas pētīja obligātās iepirkumu komponentes (OIK) ieviešanas gaitu un atbildīgos par pieņemtajiem lēmumiem, savā ziņojumā rekomendē Ekonomikas ministrijai izst...

Sāk diskusiju par sporta skolu nākotni(2)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izsūtītais paziņojums sporta veidu federācijām un sporta skolām par sporta skolu finansēšanas modeļa pārskatīšanu ir raisījis diskusijas. Jaunais priekšli...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas