Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Augusta lietavās cietušajiem trīs novadiem izmaksās vairāk nekā 7000 eiro

Valdība šodien atbalstīja 7494 eiro piešķiršanu Kārsavas, Ludzas un Rēzeknes novadiem, lai segtu tos pašvaldību zaudējumus, kuri radās sniedzot atbalstu iedzīvotājiem privāto mājokļu atjaunošanai pēc augusta lietavu laikā radītajiem postījumiem.

Šī gada augusta lietavas un plūdi radīja ievērojamus un būtiskus bojājumus kā pašvaldību infrastruktūras objektiem, tā arī iedzīvotāju mājokļiem, apdraudot cilvēku drošību un veselību.

Kopumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) saņēma iesniegumus no trim pašvaldībām, kuras pieprasīja līdzekļu atmaksu par iedzīvotājiem sniegto atbalstu, cietušo mājokļu atjaunošanai.

Valsts zaudējumus segs 50% apmērā no pašvaldību kopējās izmaksātās summas.

Kārsavas novada pašvaldība finansējumu mājokļu atjaunošanai ir izmaksājusi piecpadsmit cietušajiem par kopējo summu 3  200 eiro.

Ludzas novada pašvaldība - septiņiem cietušajiem par kopējo summu 1 050 eiro, bet Rēzeknes pilsētas pašvaldība - divdesmit septiņiem cietušajiem par kopējo summu 10 718 eiro.

Pamatojoties uz pašvaldību iesniegto informāciju, pabalstos lietavu un plūdu laikā cietušajiem iedzīvotājiem kopā tika izmaksāti finanšu līdzekļi 14  968 eiro apmērā, bet tā kā valsts segs 50% no kopējās summas, novadiem kopumā no valsts budžeta plānots piešķirt 7  484 eiro.

Kārsavas novada pašvaldībai pienāksies 1  600 eiro, Ludza 525 eiro, bet Rēzeknes 5 359 eiro.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas