Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Bordāns: Zolitūdes traģēdijas krimināllieta kalpos par pamatu pārmaiņām tieslietu sistēmā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
patiesībā
p
JEBKURĀ normālā valstī LIKUMS ir absolūti primārs un ekskluzīvi prioritārs. Protams, ar VISĀM no tā izrietošajām konsekvencēm jeb elementāri likumsakarīgajām un absolūti neizbēgamajām SEKĀM. Un, PATIESĪBĀ - viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no tā, vai attiecīgajā valstī valda LIKUMS (NEVIS pat demonstratīvi NElikumīgas "konteksta sapratnes" n-tās versijas, atbilstoši ikreizējām visbiežāk apzināti noziedzīgi sashēmotām "īpašajām vajadzībām" un mafiozi koruptīviem "pasūtījumiem"), un vai LIKUMS tiek konsekventi respektēts un pildīts attiecībā uz VISU un VISIEM vienādi obligāti saistoši un pašsaprotami likumpaklausīgi, sevišķi kategoriskā "kontekstā" - attiecībā uz 100% VISIEM tā dēvētajā "tiesībsargājošajā" SISTĒMĀ funkcionējošajiem "LIKUMĪGI ATBILDĪGAJIEM" personāžiem. Ir sacīts: "Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!" Savukārt, kā zināms: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
homo a computer sedan
h
Bordānam vajadzētu vispirms uzzināt, kā tajā lietā patiesībā notika pirmstiesas izmeklēšana un kriminālvajāšana. Ka daži prokurori uzreiz teica, ka vainīgs ir tikai viens, un viņiem par to atņēma prēmijas un piemaksas, lika apsūdzēt arī Rīgas domes un Maxima amatpersonas. Šī lieta ir arī mācība visiem, ka Latvijā ir neatkarīga un godīga tiesa, kas nepilda pasūtījumus.
Par konstucijām atbildīgi bija divi
P
Būvinženieris par slodžu aprēķiniem un izgatavotājs - par konstrukciju atbilstību būvineženiera izvirzītajām prasībām. Un tieši šajā virzienā prokuroriem bija jāstrādā. Prokuratūras nekompetences un sodītkāres iesvedības laikā tiesai vajadzēja nodarboties ar ļoti daudzām blakus lietām, par kurām jau iepriekš bija skaidrs, ka tām nav tiešas cēloniskas sakarības ar konstrukciju neatbilstību. Tajā pašā laikā izgatavotājs, kam bija cieša saikne ar konstrukciju atbilstību būvineženiera izvirzītajām prasībām, palika ārpus prokuroru darbības tvēruma. Un tas bija stulbi, jo tur liela daļa vainas ir tieši izgatavotāja pusē. Pārveidojot konstrukcijas no monolītām uz dalītām, viņi neņēma vērā, ka šāda tipa dalītās konstrukcijās liecē visu slodzi uzņem tikai savienojuma apakšējās skrūves. Bet viņi tās rēķināja it kā konstrukcijas tiktu vienmērīgi slogotas stiepē.
Sodītkāri mazohisti
S
Latvijās prokuratūra, galvenokārt, sastāv no diezgan aprobežotiem, sodītkāriem mazohistioem, kas izsitušies ar lielu centību. jebkurā sarežģītākā lietā viņi netver laukumu. Viņiem ka tik kādu sodīt, ka tik noprotestēt kādu tiesas spriedumu kaut līdz trešajai instancei. Un, ja būtu vēl kāda instatnce, tad arī tajā.
Spriedums ir ļoti precīzs
S
Katram ir jāatbild par savu darbu. Būvkonstruciju slodzes rēķina būvinženieris nevis veikala vadītājs, arhitekts vai vēl kāds cits.
VC
V
Visas sistēmas, šķiet, ir aizpuvušas. Mēs dzīvojam sistēmā. 54 cilvēku bojāeju nav pat centušies pienācīgi izmeklēt.
prokurors Vioriks
p
Es a gribu pārmaiņas. Mož uztaisīšu pīrsingu
prokurors Vioriks
p
Ble tik otrdiena a garīgo jau visi ņergas sačakareejushi, nu neka rii mazā piekdiena biki manējais atslābināsies
Jānis
J
Krimināllieta kalpos par pamatu pārmaiņām tieslietu sistēmā? Vai šo izmainīs - Latvijas Republikā līdzās likumdošanas un izpildu varai pastāv neatkarīga tiesu vara. Tiesu vara Latvijas Republikā pieder rajonu (pilsētu) tiesām, apgabaltiesām, Augstākajai tiesai un Satversmes tiesai. Latvijā tiesu spriež tikai tiesa.
ekharts
e
Pārmaiņas ,droši,ka vajag,bet ne pustraka ministra izpildījumā...
apastulis
a
Pielieciet cenrādi pie tiesu nama durvīm ministr! Nečakarējiet tautai prātu. Vai tiesa, ka vajadzīgais spriedums Rīgas apgabaltiesā maksā 3000 tūkstošs? Tiesnesi spriedumā ierakstis da jebko... Augstākajā tāpat! Cik ilgi būs tiesu patvaļa? Pareizi viens teica - tikai linča tiesa!
buks
b
Pārmaiņas tieslietu sistēmā pareģoju sekojošas- arvien vairāk cilvēki sapratīs, ka Linča tiesa ir labāka par Bordāna (vai jebkura cita līdzīga iznireļa) tiesām. Linča tiesa šo lietu iztiesātu 6 dienās 6 gadu vietā. Cilvēkiem vajadzētu saprast, ka slīcēju glābšana joprojām ir pašu slīcēju rokās. Nekādu bordānu solījumi tur neko nemainīs.
Nja
N
Dievs, sargi Latviju no stulbiem komentētājiem un vēlētājiem.
  • 1
  • 1
Laima Ozola
Tādi lemumu ir 2/3 no visa kopējā tiesu prakses. Adminstratīvas tiesas tiesnesis A. Dreimanis spriedumā apgalvo ka nav svarīgi kad un kādu saturu ieraksta zemesgrāmata ar domājamas daļas īpasnieka atļauju vai bez. Tā pilna nopietnībā apgalvo tiesnesis sava 2019 gada spriedumā.. Atbalstam Bordanu, tiesu sistēma ir piedzīvojusi krahu, abažraļis
ļuļa
ļ
tukša diršana. kā mēs redzam no piemēra, ministrus u.c. neinteresē lietas kā zolitūde. interesantas ir misānes lietas, kur uz lēti uzbūvētas PR akcijas var uzlekt, noslaukt savu populisma krējumu, un atkal nolekt. bet tauta aplaudē, un pieprasa krāpnieci un dokumentu viltotāju izdot latvijai. nākamais solis, protams, ievēlēt viņu saeimā. banāni tikai vēl jānopērk, bet par to jau bordāns un ekonomikas ministrija parūpēsies.
URRRĀĀĀ
U
Lai nebūtu nekādu reālu pārmaiņu Latvijas mērkaķiem tika piedāvāts savēlēt dirsnīgos jampampiņus.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas