Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Eirobarometrs: Kritusies Latvijas iedzīvotāju uzticība politiskajām partijām

Kopš rudens uzticība politiskajām partijām Latvijas iedzīvotāju vidū ir sarukusi par četriem procentpunktiem, un patlaban politiskajām partijām kopumā uzticas vien 5% Eirobarometra aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, liecina 89.Eirobarometra aptaujas dati.

Tikmēr 89% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju politiskajām partijām neuzticas. Vidējais uzticības līmenis politiskajām partijām Eiropas Savienībā (ES) ir augstāks nekā Latvijā, tomēr salīdzinoši zems - 19%. Vēl skeptiskāki par latviešiem ir tikai Grieķijas iedzīvotāji, kur 4% šīs valsts iedzīvotāju uzticas politiskajām partijām.

Aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vidū kritusies uzticība arī nacionālajam parlamentam. Aptauja secinājusi, ka Latvijas parlamentam uzticas 19% aptaujāto, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā pērn rudenī. Bet par diviem procentpunktiem pieaudzis to cilvēku skaits, kas uzticas parlamentam, sasniedzot 75%. Vidēji ES savas valsts nacionālajam parlamentam uzticas vien 34% aptaujāto.

Savukārt par vienu procentpunktu kopš 2017.gada rudens pieaudzis to Latvijas iedzīvotāju skaits, kas uzticas valsts valdībai, sasniedzot 28%. Par diviem procentpunktiem samazinājies to respondentu skaits, kas netic Latvijas valdībai, sasniedzot 64%. Vidēji ES savas valsts valdībai netic 61% respondentu.

Par vienu procentpunktu kopš pērnā gada rudens pieaudzis arī to Latvijas iedzīvotāju skaits, kas uzticas publiskajai administrācijai, sasniedzot 31%, savukārt reģionālajām vai vietējām valsts iestādēm uzticas 51% Latvijā aptaujāto iedzīvotāju, kas arī ir pieaugums par vienu procentpunktu.

Pieaugusi arī Latvijas iedzīvotāju uzticība armijai, policijai un medijiem. Gan armijai, gan policijai uzticība kopš rudens pieaugusi par trīs procentpunktiem, sasniedzot attiecīgi 69% un 63%. Savukārt medijiem uzticas 48% Latvijas respondenti, kas ir par septiņiem procentpunktiem vairāk nekā pērn rudenī.

Aptaujā arī secināts, ka par diviem procentpunktiem kopš 2017.gada rudens pieaugusi neuzticība Latvijas tiesu sistēmai. Tiesu sistēmai neuzticas 54% Latvijā aptaujāto, bet uzticas 36%. 10% nespēja atbildēt vai tiesu sistēmai uzticas vai nē.

89.Eirobarometra aptauja tika veikta laikā no 17.marta līdz 28.martam 34 valstīs vai teritorijās, tajā skaitā 28 ES dalībvalstīs.

 

Top komentāri

kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Uzticība partijām nav kritusies, tā vienkārši nekad nav bijusi. Tas nav tā kā mūsu laikos - mēs savai partijai ticējām ka viņa nekad neko nav devusi un nedos. Un šī ticība bija tik stipra ka zagām katrs kā mācējām un man šī mācēšana bija augstu, gan ne tik augstu kā dižvīriem, tomēr.
neticīgais
n
Kā var ticēt tiem, kuri iznīcina savu tautu?
00
0
No padomijas okupācijas laikiem nekas nav mainījies!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Autovadītāja apliecība vairs nebūs jāvadā līdzi

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Ceļu satiksmes likuma grozījumus, kas paredz atteikties no obligātās prasības autovadītājiem ņemt līdzi vadītāja apliecību, ja klāt būs personu apliecinošs ...

Uzvaras pieminekli varētu pārveidot par muzeju(58)

Iespēja runāt par tā saucamā Uzvaras pieminekļa demontāžu, kas ar vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstiem prasīta sabiedrības iniciatīvā, ir nokavēta, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisij...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas