Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 8. augusts
Vladislava, Vladislavs, Mudīte

Galerijā Centrs atklās tēlniecības izstādi Dziesmu svētku ceļš

No 26.jūnija līdz 22.jūlijam Dziesmu un deju svētku ieskaņā t/c “Galerija Centrs” Latvijas Nacionālās kultūras centrs sadarbībā ar projektu „Art&Shopping” būs apskatāma bērnu un jauniešu tēlniecības izstāde „Dziesmu svētku ceļš”. Izstādes autori ir gandrīz 500 audzēkņi un skolotāji no 28 mākslas un vispārizglītojošām skolām. Projekta ietvaros uz Rīdzenes ielas 27. un 28.jūnijā, no plkst.16:00 – 19:00, pie vēsturiskajām kāpnēm, notiks radošās darbnīcas, kurās būs iespējams radīt savu Dziesmu svētku ceļa figūru, kas pēc tam tiks pievienota centrālajam objektam. 

Gatavošanās izstādei aizsākās jau 2013.gada pavasarī. Jaunie mākslinieki – tēlniece Liene Mackus, scenogrāfs Artūrs Arnis, keramiķe Elīna Titāne, tēlniece Dace Brakmane ciemojās dažādās Latvijas skolās, lai radošajās darbnīcās skolās iepazīstinātu skolēnus ar Dziesmu un deju svētku ideju un iedvesmotu bērnus piedalīties izstādes objekta veidošanā. Sekojot kopīgajai izstādes iecerei, bērni radošajās darbnīcās no baltas akmens masas veidoja visdažādākos tēlus – cilvēkus, dabas objektus, dzīvniekus, arhitektūras un citas detaļas, izdomājot un attēlojot ar svētku norisi saistītus neparastus notikumus un situācijas.

„Latvijā ir spēcīga Dziesmu svētku tradīcija - daudzām ģimenēm dziedāšanas svētki ir mantojums, kas tiek nodots no paaudzes paaudzei. Mazie dziedātāji izauguši par lieliem koristiem, kas tagad dziedāšanā iesaista savas jaunās atvases. Rīdzenes ielā apskatāmajā izstādē māla figūras veidojuši bērni, kas ar savu roku darbu centušies attēlot savu redzējumu par dziesmas ceļu. Iespējams, daži no bērniem līdz ar šo projektu sajutīs Dziesmu svētku nozīmīgumu, un tie kļūs par neatņemamu viņu dzīves sastāvdaļu, tāpat kā tas ir tūkstošiem latviešu visā pasaulē” saka Zita Siliņa, t/c „Galerija Centrs” vadītāja.

Dace Melbārde, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore: „Latvijas Nacinālā kultūras centrs realizētais projekts Dziesmu svētku ceļš ir lielisks piemērs tam, kā integrēta pieeja spēj izglītot, ieinteresēt un dod impulsu radīt. Izstādē var lieliski ieraudzīt procesus no dziesmas rašanās līdz tās kulminācijai Dziesmu svētkos. Katrs, kas pielicis savu roku šīs izstādes tapšanā, labi redz kopskatu, kas veidojas, ja kopā sanāk tik liels daudzums dziedāt un dejot gribošu cilvēku daudzums.”

Tēlniecības izstāde „Dziesmu svētku ceļš” ir uz faktiem un personīgiem stāstiem balstīts vizuāls stāsts par Dziesmu svētku tradīcijas rašanos un to norisi. Izstādes tēli kārtoti vairākos, savstarpēji saistītos sižetos, kas vizualizē kopīgo Dziesmu svētku stāstu, veidojot 20 metru garu objektu. 

Tēlniecības objekta vēstījums sākas ar Dziesmu svētku izcelšanos, pirmajiem dziedāšanas svētkiem Dikļos, Dziesmu svētku dalībnieku gājienu uz Rīgu. Objekta nozīmīgākā daļa ir koncerts Dziesmu svētku estrādē Mežaparkā, tematiski atspoguļojot svētku kulmināciju.

Izstāde tiek atklāta t/c „Galerija Centrs” projekta „Art&Shopping” ietvaros, kas tiek veidots ar nolūku parādīt pilsētas viesiem mūsdienu Latvijas mākslas un kultūras zīmes, kuru vērtība ir kontekstā ar pasaules elpu vai arī reprezentē kādu būtisku parādību mūsu mākslas telpā. 2013.gada vasaras garumā Rīdzenes ielā bez „Dziesmu svētku ceļš” būs vērojama arī izstāde par latviešu tautas zīmēm. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pilnīgs aizliegums sekmē apkārtceļu meklēšanu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā jau ilgāku laiku notiek diskusijas par Veselības ministrijas (VM) iesniegtajiem grozījumiem Tabakas izstrādā...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas