Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Iedzīvotājus aicina vakcinācijas centros ierasties noteiktajā laikā, lai neveidotu rindu

Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāvji iedzīvotājus aicina vakcinācijas pret Covid-19 centros ierasties noteiktajā laikā, lai neveidotu rindu, liecina paziņojums mikroblogošanas vietnē Twitter.

Šorīt pie Ķīpsalas centra veidojas rindas, jo iedzīvotāji ierodas aptuveni par pusstundu ātrāk nekā noteikts. "Lūdzu, ierodieties uz pieraksta laiku, lai vakcinētāji var raiti visus apkalpot," aicina organizatori.

Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāvji informē, ka Ķīpsalas, Kuldīgas un Ķekavas vakcinācijas centros norīkotas darbam papildu brigādes rindas mazināšanai. "Ļoti lūdzam iedzīvotājus ierasties tikai uz savu laiku, nenākt ātrāk, jo tas kavē rindu iepriekšējam pierakstam. Visi, kam šodien ir pieraksts, tiks vakcinēti līdz pat vakaram," sola organizatori.

Izvērtējot situāciju, pie Ķīpsalas halles ieviesta sekojoša kārtība: iekšā tiek laisti tie cilvēki, kuriem pieraksts jau ir bijis vai līdz tam ir palikušas piecas minūtes. Pārējie tiek lūgti uzgaidīt ārā līdz precīzam pieraksta laikam.

Šodien un visas turpmākās maija brīvdienas vakcinācija lielajos centros notiek tikai un vienīgi pēc iepriekšējā pieraksta. Uz izvēlēto vietu un laiku iedzīvotāji tiek aicināti ierasties ne agrāk kā 10-15 minūtes pirms pieraksta.

Vakcinācijas projektā skaidroja, ka novērojumi liecina, ka iedzīvotāji nāk ievērojamu laiku iepriekš, pat 30 minūtes pirms sava laika. "Neko noteikti nevarēs nokavēt, jo informācija par pierakstīto personu ir vakcinācijas veicēju kalendāros, un visi, kuri ir pierakstīti, tiks secīgi plānotajos laikos vakcinēti," uzsvēra projekta pārstāvji.

Vakcinācijai maija brīvdienās nav atvērto rindu principa, tāpēc iedzīvotāji aicināti bez iepriekšējā pieraksta nenākt uz vakcinācijas centriem, lai nekavētu vakcinācijas procesu tiem, kam tas šodien paredzēts.

Kā vēstīts, šodien vismaz desmit vakcinācijas centros visā valstī prioritāro grupu iedzīvotāji pēc iepriekš veikta pieraksta var saņemt poti pret Covid-19.

Kopumā no šodienas līdz 4.maijam vakcinācijas centros plānots izlietot līdz 19 000 vakcīnu devu. Prioritāro grupu iedzīvotāji šajās brīvdienās tiks vakcinēti kopumā 16 liela mēroga vakcinācijas centros.

Vakcinācija notiks ar "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" vakcīnām. Tie iedzīvotāji, kuri iepriekš ērtību dēļ pieteikušies vakcinācijai pa tālruni 8989, tiek aicināti zvanīt pa to pašu tālruni, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrētu vakcinācijas vietu un laiku.

Lai izmantotu iespēju vakcinēties lielajos centros, iepriekš jāreģistrējas vietnē "manavakcina.lv", un iedzīvotājiem, kuri ir atvērtajās prioritārajās grupās un par kuriem atbildīgās ministrijas vai iestādes jau ir iesniegušas informāciju, jau šobrīd ir iespēja izvēlēties tuvāko vakcinācijas vietu un laiku.

Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē "manavakcina.lv" tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki, operatīvo dienestu darbinieki un valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, kā arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT".

Rīgā būs atvērti četri vakcinācijas centri - Ķīpsalas hallē, "ATTA" centrā, Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljonā un Kongresu namā. Tikmēr Cēsīs vakcinācijas punkts būs atvērts bijušā veikala "Super Netto" telpās, Valmierā - kultūras centrā, Rēzeknē - Latgales vēstniecībā "Gors", Daugavpilī - Kultūras pilī un sporta kompleksā Parādes ielā 7, Jelgavā - Zemgales Olimpiskajā centrā, Liepājā - Olimpiskajā centrā, Jūrmalā - Sporta skolā, Tukumā - Tukuma 3.pamatskolas sporta zālē, Kuldīgā - Vieglatlētikas manēžā, Salaspilī - Sporta hallē un Ķekavā - Ķekavas vidusskolā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas