Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

IeM iesniegusi parlamentam priekšlikumus administratīvās atbildības paredzēšanai par internetā izteiktiem draudiem

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) Saeimas Krimināltiesību apakškomisijai iesniegusi priekšlikumus administratīvās atbildības paredzēšanai par internetā izteiktiem draudiem, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrija (IeM).

Ministre norāda, ka pēdējā laikā sabiedrībā novērojams agresijas, draudu un neiecietības pieaugums gan sabiedrībā kopumā, gan pret atsevišķu profesiju pārstāvjiem, piemēram, žurnālistiem un mediķiem. Šādas darbības tiek veiktas gan reālajā, gan virtuālajā vidē.

Tās nenoliedzami vairo neiecietību, veicina sabiedrības polarizāciju un traucē cilvēku mieru, tāpēc jārod risinājums, lai personas, kuras izsaka agresīvus draudus, tai skaitā internetā, tiktu sauktas pie atbildības.

Pēc ministres iniciatīvas jau vasarā izveidotā darba grupa, kas veltīta naida noziegumu problemātikai, savā gala ziņojumā norādīja uz nepieciešamību uzlabot statistikas apkopošanu par naida noziegumiem, normatīvo regulējumu, kā arī tiesībsargājošo iestāžu darbinieku sagatavotību darbam ar naida noziegumos cietušajiem.

2021.gada septembrī iekšlietu ministre Marija Golubeva iekšlietu nozares dienestiem deva uzdevumu sniegt ierosinājumus normatīvā regulējuma uzlabošanai, kā rezultātā tapis ierosinājums veikt grozījumus Administratīvo sodu likumā.

Ņemot vērā aktualizēto jautājumu par draudiem un naidīgu, agresīvu komunikāciju ar ārstniecības personām, žurnālistiem un citu grupu pārstāvjiem, un izteikto priekšlikumu paredzēt administratīvo atbildību par šīm darbībām, Administratīvo sodu likumā iecerētas vairākas izmaiņas.

Līdz šim par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, tika piemērots naudas sods. Paredzēts, ka šis sods turpmāk varētu tikt attiecināms uz gadījumiem, kad traucēts ne tikai vairāku, bet arī vienas personas miers.

Ņemot vērā, ka liela daļa naida izpausmju notiek digitālajā telpā, paredzēts likumu papildināt ar punktu par sabiedriskās kārtības traucēšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Tāpat paredzēts likumu papildināt ar pantu, kas paredzēs sodu par draudiem izdarīt slepkavību vai citu smagu noziegumu.

Likumu rosināts papildināt arī ar pantu, kas sevī ietver diskriminācijas aizliegumu un pantu, kas paredz naudas sodu par darbību, kas vērsta uz sociālā naida vai nesaticības izraisīšanu atkarībā no personas dzimuma, vecuma, invaliditātes vai jebkuru citu pazīmju dēļ.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas