Vēstniece informēja, ka Latvijas diplomāti pastāvīgi seko līdzi lietas virzībai. Latvijas un Austrālijas vēstniecības Kairā regulāri apmainās ar informāciju saistībā ar Grestes apcietināšanu. Greste tika informēts, ka ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš ir nosūtījis vēstules Ēģiptes ārlietu ministram Nabilam Fahmi un Eiropas Savienības augstajai pārstāvei Ketrīnai Eštonei.
Tikšanās laikā Endrjū Greste informēja, ka otrdien ticies ar brāli un nodeva sveicienus, kā arī pateicību no Pētera Grestes par Latvijas diplomātu un sabiedrības atbalstu. Endrjū Greste pateicās par Latvijas konsulārā atbalsta piedāvājumu un apstiprināja, ka Austrālijas vēstniecība Kairā jau sniedz pilnu konsulāro palīdzību, pamatojoties uz Pētera un viņa ģimenes lūgumu.
Endrjū Greste informēja, ka Pēteris Greste ieguvis Latvijas pilsonību 1993.gadā. "Ja toreiz domājām, ka Latvijas pilsonība mums dos brīvākas ceļošanas iespējas, tad šodien šajā smagajā situācijā, redzam tās lielāko vērtību. Pēteris ir Latvijas pilsonis, kas ir Eiropas Savienības dalībvalsts, un par viņu iestājas lielākais, kā arī spēcīgākais valstu bloks pasaulē."
Sarunā tika pārrunāti apstākļi cietumā, kāda veida atbalsts būtu nepieciešams, kā arī tālākā sadarbība. Vēstniece Šulca apliecināja, ka Latvija turpinās uzmanīgi sekot notikumu attīstībai. Latvijas vēstniecības padomniece Ingūna Vīksne, kopā ar citiem Eiropas Savienības valstu diplomātiem 20.februārī dosies uz pirmo tiesas sēdi, kurā varētu tikt nolasīta apsūdzība Pēterim Grestem un pārējiem aizturētajiem žurnālistiem. "Pēteris ir stiprs garā un tic taisnai tiesai," atvadoties teica viņa brālis.
Pēteris Greste un vairāki citi ārvalstu un ēģiptiešu žurnālisti tika aizturēti 2013.gada decembra beigās Kairā, pamatojoties uz likuma par presi pārkāpšanu.