Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Pašvaldībām nav naudas, lai uzturētu internātskolas, gaida risinājumu

Internātskolas emociju miglā

No janvāra valsts vairs nesegs internātskolu uzturēšanas izdevumus, taču tikai atsevišķās vietās ir pieņemti lēmumi, ko ar šīm skolām iesākt, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Liela daļa vietvaru joprojām cer, ka situācija mainīsies, un šos izdevumus varētu maksāt kaut vai dalīti – daļu valsts, daļu pašvaldības. Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) neuzstāj uz šo skolu slēgšanu, bet tā arī vairs nav gatava pildīt šo funkciju. Arī argumentus, ka internātskolās mācās bērni no nelabvēlīgām ģimenēm un ir vēl citi apstākļi, kāpēc finansējums jāsaglabā, ministrijā neuztver kā pietiekami pamatotus – šiem bērniem palīdzēt ir pašvaldību uzdevums.

Šobrīd darbojas 12 internātskolas, kurās mācās 1848 bērni. Ministrijā, raksturojot situāciju, uzsver, ka liela daļa no šiem bērniem attiecīgajās pašvaldībās nemaz nedzīvo.

Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības jautājumos Ināra Dundure Dienai uzsver, ka ministrija nav pildījusi savus solījumus – darba grupā izveidot turpmāko internātskolu finansēšanas modeli. IZM par to nerunā arī šobrīd, bet pašvaldībās cer, ka varētu vienoties par dalītu maksājumu, pašvaldībai, nodrošinot komunālos maksājumus un pašas ēkas uzturēšanu, bet valstij visu pārējo, kas saistīts ar atbalsta sniegšanu bērniem.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 12. oktobra avīzē Diena!

Top komentāri

dx
d
Atmetot jebkādas emocijas - vai kāds valdības pārstāvis var konkrēti pateikt, kāds ir valsts uzdevums, neskaitot nodokļu iekasēšanu, protams? Pagaidām visu, kas vien iespējams, pārkrauj uz pašvaldībām.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai mūsdienās bez pieejas internetam ir iespējams pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā?

Kopā nobalsojuši: 932

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

KNAB aiztur Kaimiņu(15)

Saeima ceturtdien atbalstīja lēmumu par piekrišanu aizturēšanai, kā arī kratīšanai pie deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV). Uzreiz pēc Saeimas sēdes Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) da...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas