Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +2 °C
Smidzinošs lietus
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Kandavā turpinās bīstama meža ugunsgrēka ierobežošana

Trešo dienu turpinās meža ugunsgrēka ierobežošanas darbi Kandavas novada Kandavas pagastā, pie autoceļa Kandava - Kukši, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta pārstāve Selva Šulce.

Viņa atklāja, ka līdz otrdienai meža ugunsgrēks turpina izplatīties un orientējoši tā platība varētu būt pārsniegusi 10 hektārus.

Šulce arī norādīja, ka sadarbībā ar Nacionālo Bruņoto spēku speciālistiem noteikta zona, kurai nedrīkst tuvoties, jo tajā turpina eksplodēt kara laika lādiņi.

Tāpat viņa atzīmēja, ka degošā meža platība atrodas vietā, kur to no trim pusēm ierobežo ceļi, kas ir dabisks šķērslis liesmu tālākai izplatībai, savukārt ceturtajā pusē atrodas meža stiga, kura pirmdien, 20. maijā, ar Latvijas valsts mežu speciālās tehnikas palīdzību paplašināta. Papildus gar stigu apmēram 20 metru plata josla nolieta ar ūdeni, lai samazinātu iespēju ugunij izplatīties.

Viņa piebilda, ka pirmdien, 20. maija, vakarā tika sasaukta arī Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novadu apvienotā Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā izvērtēta situācija, kas ir izveidojusies saistībā ar bīstamo meža ugunsgrēku.

Sanāksmē nolemts, ka Valsts meža dienests un Valsts policija organizēs dežūras uz ceļiem pie ugunsgrēka vietas. Tāpat nolemts tuvējās apkārtnes iedzīvotājus informēt par iespējamo sadūmojumu un ugunsgrēka īpašo bīstamību, kā arī par to, kā rīkoties, ja apstākļi izveidotos bīstami vai sadūmojums kļūtu pārāk spēcīgs.

Pēc Šulces sacītā, meža ugunsgrēka teritorijā situācija tiek pastāvīgi uzraudzīta un kontrolēta, bet tuvējā apkārtnē, kā arī, iespējams, Kandavā var būt jūtams sadūmojums. Šādā gadījumā, pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteikuma, iedzīvotājiem mājokļos ir jāaizver logi un durvis.

Latvijas mežos saglabājas ļoti augsta uguns bīstamība, tāpēc iedzīvotājiem jābūt īpaši uzmanīgiem un nedrīkst pieļaut, ka mežā un tā tuvumā tiek veiktas darbības, kuru rezultātā rodas dzirkstele vai liesmas.

LETA jau ziņoja, ka VUGD pirmdien, 20. maijā, saņēma izsaukumu uz Kandavas pagastu par izcēlušos meža ugunsgrēku.

Valsts meža dienesta pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis iepriekš norādīja - iekams kara laika lādiņi nebeigs sprāgt, dzēšanas darbi attiecīgajā teritorijā nav iespējami, jo cilvēku dzīvības netiks pakļautas riskam.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas