Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Ķemeru attīstībai novirzīs 14,5 miljonus eiro

Līdz 2020.gadam Ķemeru attīstībai plānots piesaistīt 14,5 miljonus eiro lielu finansējumu, žurnālistiem sacīja Jūrmalas domes Attīstības pārvaldes vadītājs Edgars Stobovs.

Jūrmalas domes līdzfinansējums būšot trīs līdz četri miljoni eiro.

Stobovs norādīja, ka šos līdzekļu paredzēts ieguldīt Ķemeru teritorijas un infrastruktūras sakārtošanā, lai veicinātu kūrortnozares un ekotūrisma attīstību. Tāpat paredzēts izveidot Ķemeru tūrisma informācijas centru.

Jūrmalas domes Attīstības pārvaldes vadītājs atzīmēja, ka saskaņā ar pilsētas attīstības vīziju Ķemeru teritorijas sakārtošana sekmēs tūristu piesaisti. Tādā veidā paredzēts mazināt Jūrmalas sezonalitātes ietekmi, pilsētai piesaistot apmeklētājus visa gada garumā, nevis galvenokārt vasarā.

Līdz 2017.gada vidum paredzēti projektēšanas darbi, bet būvdarbi un sakārtošanas darbi sāksies nākamā gada rudenī.

Tikmēr iecerētās pieczvaigžņu viesnīcas Park Hotel Ķemeri galvenais arhitekts Mārtiņš Hermansons teica, ka viesnīcu paredzēts atklāt 2018.gada vidū. Patlaban vēl notiek projektēšanas darbi.

Cik lielas investīcijas paredzētas viesnīcas un "wellness" jeb labsajūtas klīnikas izveidē, viņš nezināja teikt. Viņš informēja, ka viesnīcā plānoti 129 numuri, kā arī to, ka bijušās Ķemeru sanatorijas ēkā nav paredzēts mainīt plānojumu, bet nedaudz pielāgot SPA daļai, kas paredzēta viesnīcā. Patlaban ēkā ir pieslēgta elektrība un ierīkota drenāžas sistēma. Ēka tiek tīrīta.

Savukārt Park Hotel Ķemeri "wellness" eksperte Alla Sokolova sacīja, ka Park Hotel Ķemeri attīstības koncepcija paredz bijušās Ķemeru sanatorijas pārveidi par starptautisku "wellness" centru, kuru apmeklēs viesi no pasaules lielākajām metropolēm, piemēram, Ņujorkas, Berlīnes, Londonas. Lai nodrošinātu pieczvaigžņu viesnīcas līmeņa servisu, Park Hotel Ķemeri veidos starptautisku komandu.

Saskaņā ar Sokolovas rīcībā esošu informāciju patlaban visu tūrisma veidu tirgū "wellness" segments ieņemot 14%. Turklāt tam ir tendence pieaugt. Līdz ar to viņa prognozēja, ka šāds viesnīcas un labsajūtas klīnikas komplekss būs pieprasīts.

Jau vēstīts, ka vēsturiskajā sanatorijas kompleksā Ķemeri plānots veidot pieczvaigžņu viesnīcu Park Hotel Ķemeri un "wellness" jeb labsajūtas klīniku.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA Park Hotel Ķemeri dibināta 2014.gada 16.septembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro. Park Hotel Ķemeri pilnībā pieder Kiprā reģistrētajai kompānijai Ravenclaw Limited.

Kā ziņots, 1998.gadā Ķemeru sanatoriju iegādājās uzņēmums Ominasis Latvia, kas piederēja Saūda Arābijas investoram Omāram Saleham Al Hamdi. Kopš tā laika uzņēmums regulāri izpelnījās pārmetumus par privatizācijas nosacījumu nepildīšanu, pārāk lēniem rekonstrukcijas darbiem un nepietiekamu investīciju ieguldīšanu. Tāpat uzņēmums regulāri bija iesaistīts dažādās tiesvedībās par saistību nepildīšanu.

2003.gadā ekskluzīvo viesnīcu ķēde Kempinski apliecināja, ka ir gatava kļūt par sanatorijas Ķemeri operatoru jeb apsaimniekotāju pēc tās rekonstrukcijas pabeigšanas. Tomēr rekonstrukcija ieilga.

Uzņēmums Ominasis Latvia neiesniedza darbības pārskatu par 2011.gadu. Savukārt 2010.gada pārskatā vēl tika apgalvots, ka Ominasis regulāri komunicējot ar "viesnīcu operatoru Kempinski, kas turpina nodrošināt ikdienas tehnisko kontroli sanatorijā Ķemeri", un jau 2011.gadā noteikti tikšot "pabeigta topošās viesnīcas Ķemeri rekonstrukcija" un nekavējoties sākšoties sagatavošanas darbi Kempinski ķēdes viesnīcas atvēršanai.

2012.gadā bez pēdām pazuda arābu investoriem piederošā SIA Ominasis Latvia. Uzņēmums nespēja pabeigt Ķemeru sanatorijas rekonstrukciju un piedzīvoja vienu maksātnespējas pieteikumu un tiesvedību pēc otras.

2014.gada oktobrī savu gatavību iegādāties maksātnespējīgajai Ominasis Latvia piederošo Ķemeru sanatorijas mantas kopumu izsolē apliecināja Park Hotel Ķemeri, taču mēnesi vēlāk izsole tika atzīta par nenotikušu, jo uzvarētājs nebija noteiktajā laikā samaksājis par pirkumu.

Pērn februārī kreditoru sapulcē tika apstiprināta Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošana, un īpašumu nolemts pārdot nodrošinātajam kreditoram SIA Arhiidea. Pārdošanas cena tika noteikta atbilstoši pēdējās nenotikušās izsoles sākumcenai - 2,86 miljoni eiro.

Ķemeru sanatorija Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam piederošās SIA Park Hotel Ķemeri īpašumā oficiāli nonāca 2015.gada 6.februārī, kad tiesa apstiprināja cesijas darījumu starp sanatorijas pircēju SIA Arhiidea un SIA Park Hotel Ķemeri. Līdz ar to Arhiidea visas savas prasījuma tiesības cedējusi Park Hotel Ķemeri.

Kā ziņots, šogad parakstīts nodomu protokols starp Jūrmalas domi un uzņēmumu Park Hotel Ķemeri. Protokols paredz Ķemeru sanatorijas kompleksa atjaunošanu, sākot tajā viesnīcas un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu līdz 2019.gada 1.oktobrim, radot vismaz 195 jaunas darbvietas.

Kā aģentūru LETA informēja pilsētas domes pārstāve Ieva Aile, pašvaldība, parakstot protokolu, apliecinājusi, ka ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma atbalstu sakārtos pieguļošo infrastruktūru - atjaunos vēsturisko Ķemeru parku, izveidos interaktīvu dabas tūrisma objektu, sakārtos ceļus un autostāvvietas.

Tāpat vēstīts, ka līgumu ar Park Hotel Kemeri par sanatorijas Ķemeri tehnoloģisko atbalstu un objekta rekonstrukciju ir parakstījis Krievijas viesnīcu tīkls Heliopark Hotels&Resorts. Ieguldījumi sanatorijas rekonstrukcijā būs līdz 20 miljoniem eiro.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas