Laika ziņas
Šodien
Apmācies

KPV LV Rīgas mēra kandidāts būs Ralfs Nemiro

Politiskās partijas KPV LV Rīgas mēra kandidāts būs agrākais ekonomikas ministrs un Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Ralfs Nemiro, aģentūra LETA noskaidroja partijā.

Nemiro piedāvājums rīdziniekiem balstīsies uz Rīgas iekšpagalmu problēmu risināšanu, vienlaikus vēršot uzmanību uz rīdzinieku dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Politiķis skaidroja, ka jau iepriekš, ieņemot ekonomikas ministra amatu, viņš balstījies uz saimniecisku pieeju, kas ļāva samazināt elektrības tarifus, apturēt tobrīd bīstamā Deglava tilta būvniecību un būtiski sakārtot būvniecības procesus Rīgā, ko līdz šim ne Rīgas domes vadībai, ne atbildīgajām ministrijām neesot izdevies paveikt daudzus gadus.

"Sevi Rīgā arī nākotnē redzu kā darītāju - šajā pandēmijas radītajā sarežģītajā laikā rīdzinieku galvenais uztraukums ir darba vietas. Es kopā ar savu komandu strādāšu, lai izskaustu apšaubāmu ārpakalpojumu izmantošanu pašvaldības iestādēs, kas atņem darbu rīdziniekiem un rada sadārdzinājumu un korupciju," apņēmies Nemiro, solot samazināt komunālos rēķinus un veidot taisnīgu mājokļu un enerģētikas politiku, padarīt rīdzinieku iekšpagalmus sakārtotus, kā arī attīstīt tautas sportu un atpūtas iespējas bērniem un jaunatnei, senioriem un ģimenēm kopumā.

Par programmas vadmotīvu izvēlēts sauklis Zini: Rīga ir Tava pilsēta, un tas balstīšoties uz trīs pīlāriem - darbs, ģimene un cieņa pret rīdziniekiem. Vienlaikus liela uzmanība tiks vērsta uz pašvaldības iestāžu un uzņēmumu caurspīdīgu un pārdomātu pārvaldību rīdzinieku interesēs. Savukārt ekonomisko attīstību partija redz rīdzinieku uzņēmējdarbībā, pilsētas eksportspējā un tūrismā, kas ietver ne tikai viesnīcas, bet arī apkalpojošo sfēru - restorānus, kafejnīcas, skaistumkopšanas salonus, veikalus un izklaides vietas, kā arī vietējos ražotājus.

Nemiro, kļūstot par domes priekšsēdētāju, būtu gatavs pārskatīt gan braukšanas maksas atvieglojumus, gan ievērojami samazināt ārpakalpojumu piesaisti pašvaldības uzņēmumos.

Viņš neslēpa, ka pilsētas vadībai var nākties pārskatīt sabiedriskā transporta maksas atvieglojumus, jo Latvijas Bankas pētījumā esot noskaidrojies, ka pabalstu sistēma valstī kopumā ir pārāk neprecīzi definēta, kā rezultātā atvieglojumus saņem arī cilvēki, kam tas nav nepieciešams.

"Piemēram, ir pensionāri, kas saņem vairāk nekā 1000 eiro lielas pensijas. Vai viņiem tiešām nepieciešama šī atlaide? Tas ir drosmīgs solis, bet ir cilvēki, kuri bez pabalsta varētu iztikt, bet citiem tas ir ļoti nepieciešams. Taču naudas ir tik, cik tās ir," sacīja Nemiro. 

Viņš arī pauda viedokli, ka, salīdzinot ar Tallinu un Viļņu, Rīga attīstībā atpaliek par vidēji desmit gadiem. "Visi saka, ka pie vainas ir korupcija, bet korupcijai ir vēl cits vārds - ārpakalpojums. Visur, kur vien skatāmies, Rīgas uzņēmumos ir piesaistīti ārpakalpojumi, lai gan, mūsuprāt, tas ir jādara tikai galējā nepieciešamībā gadījumos, kad pilsēta to nespēj nodrošināt pati," pauda politiķis.

Kā piemērus viņš minēja SIA Rīgas namu pārvaldnieks un SIA Rīgas satiksme, kur par durvju nomaiņu, fasāžu krāsošanu vai komplektācijas pakalpojumu nodrošināšanu naudu saņem piesaistītas firmas, lai gan agrāk to darījuši uzņēmumu darbinieki, "godīgi saņemot par to atalgojumu," pauda Nemiro.

Tikmēr, runājot par darba vietu radīšanu, Nemiro kā piemēru minēja pašmāju pilsētas - Alūksni, Liepāju, Ventspili, kur ir industriālie parki. Pēc viņa teiktā, šajās teritorijās tiek nodrošināta nepieciešamā infrastruktūra un tajos "ienāk investīcijas". Rīgā šo potenciālu neizmantojot.

Partijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs savā uzrunā sacīja, ka partijas programmas pamatmērķis ir nodrošināt, ka cilvēks ar savu darbu var pabarot savu ģimeni un nodrošināt sev iztiku.

Viņš arī uzsvēra, ka partijā vairs nav ne Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa, nedz Alda Gobzema, kuri bijuši kā "solisti, kas katrs mauc savu meldiņu".

"Šīs odiozās, spilgtās, pretrunīgās personas vairs nav kopā ar mūsu organizāciju. Solistu mums vairs nav, bet mums ir prognozējama komanda un vīzija Rīgai," pauda partijas līderis.

Tikmēr ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš pirms dažiem mēnešiem amatā nomainīja Nemiro, uzsvēra, ka partijas saraksts būs sabalansēts un tajā būs dažādi cilvēki, kuru pieredze ļaus "nosegt" visas rīdzinieku intereses.

"Nemiro ir viens no talantīgākajiem jaunajiem politiķiem un strādājot Ekonomikas ministrijā nav locījis muguru neviena priekšā, un lēmumus pieņēmis, vienmēr domājot par iedzīvotājiem, nevis kādu konkrētu labvēļu grupu," pauda ministrs, norādot, ka "nevar sagaidīt brīdi, kad Nemiro kļūs par mēru".

Vitenberga ieskatā, Rīga līdz šim nav īstenojusi savu ekonomisko potenciālu un nav pietiekami izmantojusi arī ģeogrāfiskā stāvokļa dotās iespējas. Pēc viņa teiktā, nereti tieši neskaidrie politiskie procesi pilsētā ir mazinājuši investoru interesi ieguldīt galvaspilsētā, taču Nemiro vadībā tas mainīšoties un pašvaldība ar valsti cieši sadarbošoties.

Starp Nemiro komandas līderiem būs arī Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs un jurists Krišs Lipšāns, kura prioritāšu lokā būs labklājības programmu pilnveidošana galvaspilsētā, veidojot to taisnīgāku pret sociāli jūtīgākiem rīdziniekiem. Tāpat plānots ar publiskās-privātās partnerības atbalstu attīstīt jaunus sociālos mājokļus un veco cilvēku aprūpes namus, tostarp nodrošināt ar mājokli pilngadību sasniegušos jauniešus, kas uzauguši sociālās aprūpes namos.

Savukārt izglītības jomu pārstāvēs doktora grāda kandidāte socioloģijā, jaunā zinātniece Jūlija Stare, kurai ir ilggadēja pieredze izglītības jomā. Kā klāstīja partijā, Stare ir veicinājusi liela apjoma investīciju un projektu piesaisti zinātnei un izglītībai vairākās Latvijas augstskolās un institūtos. Kā prioritātes izglītības jomā Stare min pieejamu un kvalitatīvu visu līmeņu izglītību, atbalstu ģimenēm skološanas procesā - no pirmsskolas vecuma skolojamajiem līdz pat augstskolu un mūžizglītības apguvē iesaistītajiem.

Tāpat vēlēšanās no KPV LV saraksta startēs uzņēmējs Vasilijs Nilovs, kurš savā uzņēmumā nodarbina 40 cilvēkus. Kā savas prioritātes Nilovs min tautas sporta attīstības veicināšanu Rīgā, it īpaši attīstot bērnu un jaunatnes sportu un veidojot jaunus sporta laukumus iekšpagalmos.

Nemiro žurnālistiem sacīja, ka patlaban vēl nevar nosaukt plašāku partijas kandidātu sarakstu, jo tas partijas valdē līdz galam nav izrunāts.

"Daudzi cilvēki nāk klāt, un nepieciešamais skaits - 63, jau ir pārsniegts. Līdz ar to nāksies visus izvētīt," pauda mēra amata kandidāts, norādot, ka neviens cits partijas Saeimas deputāts gan sarakstos, visticamāk, neparādīsies.

Neraugoties uz pēdējā laikā sarūkošajiem reitingiem, kopumā Nemiro partijas izredzes iekļūt domē vērtē pozitīvi.

"Ja partija nav paziņojusi par dalību vēlēšanās, tad cilvēki aptaujās savu balsi arī neatdod. Es redzu, Rīgas dome ir saimnieciska organizācija, un tur vairāk izvēlās cilvēkus nevis pēc politiskās piederības, bet tā, kurš būtu labs vadītājs pilsētai," sprieda Nemiro, norādot, ka, lai gan cīņa nebūs viegla, partija "ies uz uzvaru".


(papildināta visa ziņa)

Top komentāri

Vai tiešām ?
V
Ir viens kandidāts - Mārtiņš STAĶIS ! Esam tak beidzot vienoti LATVIEŠI ! VIENS par visiem, visi par VIENU !
xio
x
KPV LV vikipēdijas lapā kāds (Zakatistovs?) ierakstījis, ka KPV LV ideoloģija ur fiskālais konservatīvisms. Gribētos ko tādu redzēt kādā no partijas programmām, arī Rīgai. Tā vietā parastās dežūrpļāpas.
Rīdzinieks
R
Ralf, par Tevi nu gan nekad nebalsosu!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas