Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kukuļņemšanā apsūdzētā Stabiņa atbrīvota no apcietinājuma

No apcietinājuma atbrīvota kukuļņemšanā apsūdzētā Ārija Stabiņa, kuru pērnā gada rudenī pēc vairāk nekā piecus gadus ilgas meklēšanas izdevās aizturēt Ēģiptes varasiestādēm, trešdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Prokuratūra uzskata, ka ilgāk Stabiņu paturēt apcietinājumā nav ļāvis likums. Drīzumā lietu pret viņu paredzēts nodot tiesai.

Ilggadējo Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes vadītāju Stabiņu korupcijas apkarotāji aizturēja 2012.gada rudenī. Viņu turēja aizdomās par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu. Pēc pāris mēnešiem tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret drošības naudu un, kad pusgadu vēlāk tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi. Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, izsludināja arī starptautiskajā meklēšanā, līdz beidzot, pagājušā gada novembrī, viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus. Pirms dažām nedēļām Rīgas Pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīja viņai piemēroto drošības līdzekli un iepriekš vairāk nekā piecus gadus bēguļojušo Stabiņu no apcietinājuma atkal atbrīvoja.

Tiesnese Biruta Horuna, kura šo lēmumu pieņēma, Latvijas Televīzijai rakstiski paskaidroja, ka Stabiņa atbrīvota, jo beidzies Kriminālprocesa likumā noteiktais 12 mēnešu personas tiesību ierobežošanas termiņš.

"Šis termiņš netika pagarināts. Līdz ar ko izmeklēšanas tiesnese nolēma atteikt turpināt piemērot drošības līdzekli - apcietinājumu - apsūdzētajai Ārijai Stabiņai," paziņoja Horuna.

Šis pats likuma pants gan atļauj termiņu pagarināt vēl par pusgadu.

Pagarinājums neesot prasīts, jo nav bijis pamata. "Termiņš ir beidzies. Pēc likuma viņu nevar vairs ilgāk paturēt apcietinājumā," stāstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Kriminālprocesa likums gan pieļauj kriminālprocesu uz laiku apturēt, ja aizdomās turētā atrašanās vieta nav zināma vai arī ir zināma, bet atrodas ārpus valsts. Kāpēc tas piecu gadu laikā, kamēr Stabiņa bija pazudusi, nav darīts, prokuratūras preses sekretāre nemācēja paskaidrot, bet atbildīgais prokurors Arvis Miglāns no sarunas ar Latvijas Televīziju atteicās.

Miglānam gan arī nupat piemērots disciplinārsods - algas samazinājums - par Askolda Kļaviņa degvielas čeku krimināllietā pieļautajiem pārkāpumiem, kas ļāva deputātam izvairīties no bargāka soda. Ka tagad no soda varētu izvairīties arī Stabiņa, prokuratūra nedomā.

"Viņa ir sadarbojusies ar izmeklēšanu, process šajā kriminālprocesā ir beidzies. Viņai ir izsniegti visi krimināllietas materiāli, drīzumā lieta nonāks tiesā, un nav pamata uzskatīt, ka viņa varētu izvairīties," stāstīja Majevska.

Stabiņas advokāte risku, ka viņas kliente varētu pamest valsti, nekomentēja

Stabiņas lieta pašlaik ir pabeigta un drīzumā varētu tikt virzīta uz tiesu. Kad konkrēti, prokuratūra neprecizēja. Prokuratūrā nekomentēja arī, vai zināms, ka Stabiņa atrodas Latvijā.

Top komentāri

ee
e
Tantei vismaz elektronisko aproci varēja uzmunstrurēt, lai atkal neaizdiebj uz piramīdām.
NAV VIENALGA
N
varēs atkal notīties! :D
VVZ
V
Latvijas temīda (ar mazo burtu!) atkal aptaisījusi savas īsās, līkās pakaļkājas. Vai arī ir nopirkta. Trešā varianta nav. Nožēlojami.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas