Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis līdz 26

Pēdējā diennaktī Latvijā konstatēti vēl deviņi inficēšanās gadījumi ar Covid-19, tādējādi kopumā valstī reģistrēti 26 ar šo vīrusu saslimuši iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pēdējā diennaktī veikti 258 laboratoriskie izmeklējumi, no tiem pozitīvi bijuši deviņi. Kopā izmeklētas 666 personas.

Sestdien SPKC veidos karti, kurā būs attēlota saslimstības izplatība Latvijā.

Kā ziņots, piektdien visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar Covid-19 izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību. 

Latvijas iedzīvotājiem Covid-19 dēļ šobrīd iesaka vispār nedoties ceļojumos ārpus valsts. 

Saistībā ar Covid-19 uz ārkārtas tālruni 113 ir jāzvana tiem cilvēkiem, kuri ir apmeklējuši Covid-19 uzliesmojuma skartās valstis, proti, Nīderlandi, Lielbritāniju, Zviedriju, Norvēģiju, Beļģiju, Dāniju, ASV, Grieķiju, Islandi, Spāniju, Franciju, Vāciju, Šveici, Austriju, Itāliju, Japānu, Singapūru, Dienvidkoreju, Irānu vai Ķīnu. Atgriežoties no šīm teritorijām, 113 būtu jāzvana, ja ir parādījušies saslimšanas simptomi - paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkums. 

Uz 113 jāzvana arī tiem cilvēkiem, kuri ir noteikti par Covid-19 slimnieka kontaktpersonām un kuriem 14 dienu laikā pēc kontakta ar slimnieku parādās saslimšanas simptomi. Kontaktpersonas apzina un ar tām individuāli iepriekš sazinās Slimību un profilakses kontroles centra epidemiologs.

Vienlaikus no piektdienas pacientiem ar viegliem simptomiem, iepriekš telefoniski piesakoties pa tālruni 113, ir iespēja nodot analīzes uz koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 LIC mobilajā punktā, ierodoties tur ar personīgo automobili.

Uz šo mobilo analīžu nodošanas punktu pacientus ar viegliem simptomiem var tikai novirzīt NMPD ārkārtas tālruņa dispečeri. Turpretim, ja dispečers telefoniski noskaidros, ka pacienta simptomi ir smagi vai pacientam nav privātā transporta, lai nokļūtu mobilajā analīžu nodošanas punktā, pie šī cilvēka uz mājām tiks nosūtīta NMPD mediķu brigāde vai laboratorijas speciālisti, kuri paņems analīžu paraugu tāpat, kā tas noticis līdz šim.

Lai mazinātu Covid-19 izplatības risku, NMPD mudina iedzīvotājus nedoties uz analīžu nodošanas punktu bez iepriekšējas pieteikšanās un bez saslimšanas simptomiem. Laboratorisko izmeklējumu veikšanai teritorijā tiek ielaisti tikai pacienti ar savu automašīnu - ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties ir aizliegts.

Analīžu nodošanas punkts LIC atrodas nošķirti no kopējās pacientu plūsmas atsevišķā medicīniskajā teltī. Mobilā punkta darbalaiks ir no plkst.9 līdz 22, un tas strādās arī nedēļas nogalēs. Dodoties uz šo punktu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un jārēķinās, ka pirms analīžu veikšanas pacients tiks iztaujāts par saslimšanas simptomiem un ceļojumu vēsturi.

Top komentāri

reptilis
r
Šādai kartei bija jābūt jau pēc pirmā gadījuma... un ,cilvēku kaunināšana,ka viņi pērk pārtiku,lai lieki nevazātos apkārt ir totāls stulbums. Vēl,nav dzirdēts,kā tiks nodrošināti slimi cilvēki,kuriem vispār nav naudas - ko viņi ēdīs karantīnā???
pa Sorosa taku
p
Cīņai ar koronavīrusu vispirms ir jāizveido komisija, kura rīkos konkursu, lai izvēlētos uzņēmumu, kurš sagatavos pamatojumu, ka ir nepieciešams veikt izpēti, lai konstatētu, vai ir jācīnās ar vīrusu. Kad tiesa pēdējā instancē būs apstiprinājusi konkursa rezultātus, uzņēmums sagatavos pamatojumu nepieciešamībai veikt izpēti. Kad pamatojums būs gatavs un septiņreiz pārstrādāts, tad tiks rīkots konkurss, kurā tiks izraudzīts uzņēmums, kurš veiks izpēti. Kad pēdējā instancē tiesa apstiprinās konkursa rezultātus, uzņēmums sāks izpēti "vai ir lietderīgi cīnīties ar vīrusu?" Pēc izpētes rezultātu izvērtēšanas tiks rīkots konkurss, lai veiktu padziļinātu izpēti. Pēc padziļinātās izpētes pabeigšanas tiks iecelta komisija, kas pētīs, vai izpēte tika veikta pienācīgi. Pēc komisijas atzinumu tiks pieņemts lēmums, ka turpināt šo izpēti nav lietderīgi un jāizstrādā pilnīgi jauns pamatojums jaunas izpētes veikšanai.
ta nu gan
t
Vai kāds zina, cik mums ir mākslīgās elpināšanas aparāti? Viņķele runāja par sagatavotām 1000 gultasvietām. Kas tās ir par gultasvietām, ar ko aprīkotas? Cik mums ir reālas gultasvietas, kas aprīkotas ar mākslīgās elpināšanas aparātiem? Man ir aizdomas, ka elpināmo ir tik maz, ka tie nav ņemami vērā, bet 1000 vai 100, kā teica sākumā, drīzāk būtu saucamas par karantīnas vietām. Ja ārstēt mēs faktiski nevaram, tad kāpēc, to zinot, mēs nedaram to, kas mums faktiski ir vienīgais iespējamais risinājums- neslēdzam visas robežas ārvalstniekiem, bet savējos uz reālu karantīnu?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dezinformāciju nesargā vārda brīvība(25)

Informatīvā telpa ir ļoti piesātināta un pat pārsātināta ar dezinformāciju – intervijā Romānam Meļņikam atzīst iekšlietu ministra padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Veide.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas