Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Latvijas Institūtu vadīs Vita Timermane-Moora

Ceturtdien, 27. jūnijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ar šī gada 1. jūliju Latvijas Institūta (LI) vadītājas amatā uz laiku ir iecēlis karjeras diplomāti Vitu Timermani-Mooru. Ārlietu ministra pārraudzībā esošās iestādes vadība uzticēta ilggadējai diplomātei, lai nodrošinātu pārmaiņu vadību un sagatavotu institūta pārveidošanu par publisku nodibinājumu. LI statusa maiņa ļaus nostiprināt organizācijas autonomiju, paātrināt lēmumu pieņemšanu un efektīvi piesaistīt finansējumu, portālu Diena.lv informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Līdz šim Vita Timermane-Moora pildīja padomnieces pienākumus ĀM Stratēģiskās komunikācijas projektu grupā, koordinējot Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas norisi, savukārt pirms tam pildīja diplomātisko dienestu Latvijas vēstniecībā Beļģijā. Vita Timermane-Moora Ārlietu ministrijā strādā kopš 1998. gada un ir strādājusi Latvijas vēstniecībā Francijā un pārstāvniecībā UNESCO, vadījusi lielus starptautiskus publiskās diplomātijas projektus Francijā, Beļģijā un Luksemburgā (Pārsteidzošā Latvija, Francijas pavasarisLatvijas prezidentūras kultūras programma, Rīga 2014 tematiskā līnija Dzintara ādere u.c.), kā arī koordinējusi tādus Eiropas Savienības komunikācijas projektus Latvijā kā Eiropas Savienības dārza svētki. Vita Timermane-Moora saņēmusi Francijas Literatūras un mākslas ordeni. Pirms iestāšanās diplomātiskajā dienestā Vita Timermane-Moora bija profesionāla mūziķe.

LI 1998. gada 29. septembrī nodibināja Latvijas valdība ar mērķi veicināt pozitīvu Latvijas starptautisko atpazīstamību. Kopš 2012. gada marta LI ir valsts tiešās pārvaldes iestāde ārlietu ministra pārraudzībā.

Top komentāri

Margarēta
M
Lieliska izvēle nesakarīgā Latvijas institūta vadītājam. Šī persona ir patiešām nesakarīga, intelektuāli ne ar ko neizceļas, bet šiverīga. Viņas rīkotie pasākumi ir bijis diezgan liels dizāsters un stress visiem iesaistītajiem, bet kundze ar savu intelektuālo līmeni un galēju takta izjūtas trūkumu to neredz, nesaprot un nejūt. Labi iederas aprindās, kur pēc tam, kad viss, ko vien var sajaukt un saputrot, ir sajaukts un saputrots, visi iesaistītie novesti līdz asarām un nervu sabrukumam, pēc tam viņiem netiek pateikts pat ne paldies, bet kundze grozās košā kleitē, it kā būtu paveikusi kaut ko. Šīs personas rīkotie pasākumi ir izdevušies nevis, pateicoties viņai, bet par spīti viņai un pateicoties citu cilvēku godaprātam, gudrībai un nereti pārcilvēciskām pūlēm, pat savu līdzekļu ieguldīšanai.
:D
:
Amats-sapnis ar algu nekam nederigam ierednim
reptilis
r
.....par Krievijas darbības atjaunošanu Eiropas padomē klusums.....kāpēc Latvija nav sekojusi Igaunijas ...Lietuvas...Polijas piemēram ?- klusums:)))...Krievijas troļļi jau ieņirdz par Latviju.....
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas