Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijas simtgadei veltīto gaismas uzvedumu Saules mūžs klātienē noskatījušies ap 110 000 cilvēku

Latvijas valsts simtgadei veltīto gaismas uzvedumu Saules mūžs 18. novembra vakarā klātienē noskatījušies apmēram 110 000 iedzīvotāji, vēsta Rīgas dome, atsaucoties uz pasākuma organizatoriem.

Gaismas uzveduma norise aptvēra plašāku norises vietu kā citus gadus – Daugavas akvatoriju, iesaistot Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Saules akmens ēkas, AB dambi, kā arī izgaismojot Rīgas panorāmu. Uzveduma norisi cilvēki vēroja abpus Daugavas, gan kā ierasts 11. novembra krastmalā, gan arī Pārdaugavā un uz tuvumā esošajiem tiltiem.

Gaismas uzvedums Saules mūžs tika iekļauts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā un bija visplašākajai auditorijai pieejamais Latvijas valsts simtgades svinību notikums, jo to varēja noskatīties gan klātienē, gan pie televīzijas ekrāniem Latvijā un ārvalstīs.

Valsts simtgades jubilejai veltīto gaismas uzvedumu Saules mūžs – vizuāli muzikālu stāstu sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās rašanos līdz šodienai ar apliecinājumu Latvijas nākotnei – veidoja Latvijas mākslinieki, kas, līdzīgi kā citu mākslas nozaru pārstāvji, Latvijas simtgadē rādīja savu labāko profesionālo sniegumu gaismas uzvedumu scenogrāfijā, pirotehnikas un gaismas dizaina mākslā.

Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītos pasākumus atbalsta Kultūras ministrija un Rīgas dome.

Top komentāri

krastmalā
k
TV ekrānos iespējams varēja redzēt visu! Krastmala bija pilna – tas bija labi – vairāk kā 110 000! Te varēju redzēt labi ja pusi. PARASTS gaismas uzvedums. UZ 100 gadiem Vajadzēja Vairāk!
>:-)
&
Skatijos pa TV un otrā ekrānā , no Pārdaugavas webkameras , webkamerā reizēm pat krāsaināk bija . Eiforijā neesmu , bet labi . Šķiet , pa TV tomēr labāk skatīties nekā pūlī kautkur nomalē nostumtam . Šņabi arī man mājās neviens nevar aizliegt " iemalkot" :D
no aculiecinieka klātienē
n
ja apkārt pūlī tev stāv "atbrīvotāju tautas pārstāvji, kas sadzērušies un neapmierināti, ka netiek pirmajās rindās, lieto sev tik tuvos "mātes" vārdus un no lieliska salūta vari redzēt tikai dūmus un dažas gaismas strēles, kad beidzot, kaut kas arī salūtam līdzīgs parādās, tad var teikt ušam izdevās, viņa elektorāts bija savā elementā
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas