Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Sakārtots ceļu tīkls palīdzēs laukiem izdzīvot, ja arī uz vietas nebūs darba

Laukus redz kā guļamrajonus

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Vārds
V
Pienāks laiks un lielākā daļa cilvēku nonāks pie apziņas, ka dzīve Rīgā un vismaz 8 stundu darbs stikla būrī, kur vienam otram no stresa jau gribas vemt nav dzīve.
de Soto
d
Jolantai ļoti spožas idejas -guļamrajoni:)bet kā pareizi teica bijušais deputāts vienalga vienreiz pienāks kranti un nebūs nemaz tik ilgi jāgaida, Latgale drīz būs viens liels guļamrajons
gunta
g
Lauku pamestajās skolās ierīkot ,, kojas ,, tas ir kopmītnes , tiem kam tā īsti nepienākas sociālie dzīvokļi vai tie pietrūkst , invalīdiem ar maz. pensij. pirms pensijas vecuma , jauniešiem .
gunta
g
Tradicionālai lauksaimniecībai ir tikai viens mīnus sabrukusi lauku māja un nav naudas normālākai un valstij piļu vietā jādot tāda iespēja kaut kredīta veidā uz 20 gadiem .
Enģeļa viesis
E
Nabagu valsts domāšanā un vadībā. Kalpi kā bija verdzības paliekas tā arī palika ...nekā jauna
Nākamais deputāts
N
Islandē vienīgā nozare ir zivju saimniecība. Ar LV salīdzinājums ir neveiksmīgs
Nav nožēlojamākas
N
dzīvesvietas par padomju blokmāju... laukos! Ir jābūvē glīti un ērti privātmāju ciemati, kā tas ir visur Rietumeiropā.
TrollisJT
T
Pareizi, jo blokmāja darbojas tandēmā ar Rušona ezeru piesārņojošo lopu fermu.
 • 2
 • 2
No ASV
N
Lauki un mezi ir Latvijas eesta bagateeba. Ir daudzas pozitivas iespejas -- viena ir ka cilveki vares daudz vieglaak no majas stradaat. Tas jau te Vashingtona ir biezi sludinats. Ir ar rakstnieki, makslnieki un citi kam nav pilseta vajadzeega ikdienaa. Cilvek var dzeevot letak laukos un audzinat darzenus, pukes ko pardot, audzinat aitas un taiseet sieru Var ari but novadaa kautkada maza fabrika un vel vairakas iespejas var izdomat un iereekot. Ar klimat parmainam, lauki bus taa eestaa vieta kur iespejam lab dzeevot. Tie lauki nav problema. Tas ir Latvijas dargums ar milzeegam iespejam. Es pat ceru tur padzeevot.
No ASV>no laukiem
N
Ir lab ka Valsts atzeest kludas bet vel svareegak but maineet virzien tapat un tagad sakt atbalsteet mazus un videjus uznemums. Protams vieglak to dareet ja Valsts atzeest iepriekshejas kludas. Un manai atbildej "Taisneebai" gribeju teikt "kaa Jus sakiet"...
 • 2
 • 2
No ASV>Taisneeba
N
Piekreet Jums. Kad lietoj vardu bagateebu, domaju nevien par materialu bagateebu. Latvijas lauki ir laa Jus sakiet, Latvijas speks un pamats -- un Latvijas dvesele.
 • 3
 • 2
no laukiem>No ASV
n
Tas viss ir labi zināms...tikai tādā gadījumā Varai atklāti jāatzīst ka 20 gadus ilgusī liberāļu lauksaimniecības politika, kas virzīta uz mazā un vidēja uzņēmuma likvidāciju kā pilsētā tā laukos bijusi nepareiza...Tikai-kas tad to atzīs?
 • 17
 • 2
Taisnība
T
Lauki ir ne tikai Latvijas bagātība, bet arī spēks un pamats. Kad sāksies nākošais loks - kam piederēs Latvijas lauki, izšķirošs būs banku atbalsts. Būtiski ir savi, vietējie kreditēšanas avoti, vietējā valsts banka.
 • 16
 • 3
Cēlonis - izjaukta konkurence
C
Tas par ko ir jādomā - ka šī lielsaimniecību forsētā ekspansija nav normālas attīstības un līdzvērtīgas konkurences rezultāts. Tradicionālās lauku saimniecības tiek izspiestas, jo nespēj konkurēt ar Eiropas naudām, par labu lielsaimniecībām. Daļa vainas ir arī nodokļu politikai, kas nekalpo kā atbalsts tradicionālajiem laukiem.
bij.deputāts
b
Pievienojos Jums, un tāpēc jau rakstīju,ka lielām saimniecībām jāmāk un jāspēj dzīvot bez valsts atbalsta..jo ir lielas. Ja viņas to nespēj-tātad ir konkurētnespējīgas, un tur kaut acīm redzot nav labi ar saimniecību vadību...Tieši mazajām un sīkajām saimniecībām tagad vajadzīgs valsts atbalsts, ko visus pēdējos 20 gadus saņēmušas lielsaimniecības.
 • 27
 • 1
bij.deputāts
b
Dzīvošana laukos ir būtiska valsts ekonomiskās un sociālās attīstības stabilitātei: Lielo firmu (monopolu) valdīšana rada milzu problēmas, tajā skaitā korupcijas, politiķu pirkšanas, naudas pelnīšanas jeb kuriem līdzekļiem-tas ir tiesiskas problēmas...
Margarēta
M
Jūs gribat teikt, ka, piemēram, Islande, kur cilvēki dzīvo pamatā pilsētās (ārpus pilsētām un ciematiem Islandē dzīvo vien 6%) ir sociāli un ekonomiski nestabila? Un tā ir valsts ar izcilu ceļu infrastruktūru priekš viņu apstākļiem. Un nav nabaga, tomēr pragmatiski ir izsvērusi, cik daudz var un vēlas ieguldīt, lai katrs kakts būtu apdzīvots, vai ir jēga un vai vajag. Ja tālajās pierobežas viensētās vairs neviens nedzīvo vai paliek vairs viena apdzīvota māja, vai ir nepieciešams tiešām tur vairs uzturēt ceļu. vai vienkārši ļaut, lai daba to pārņem. Ar nemitīgo sarūkošu iedzīvotāju skaitu laukus vairs nekad nepiepildīsim, tur vairs nedzīvos tikpat, cik padomju kolhozu laikos. Un nevajag. Tas ir jāsaprot un jāpieņem. Padomju gadi un kolhozi mums neļāva attīstīties tā, kā attīstījās citas valstis, kur viensētas vai nu nekad īsti nav bijušas, vai izzuda jau pirms gadiem 40, kad lauksaimniecība kļuva mazāk darbaspēkintensīva. Lauku depopulācija citur notika pirms 50 gadiem.
 • 4
 • 13
mīlā Margarēta
m
Ja negribēji dzīvot laukos un lauki Tev nav tuvi, tad nevajadzēja ņemt atpakaļ zemi...Ar vari Tevi neviens uz to nespieda...
 • 11
 • 2
mīļā Margarēta
m
Nekur nav jābraukā, bet jāstrādā savā zemē, savā saimniecībā...
 • 17
 • 3
Margarēta
M
Nu, padzīvo tur zemgalē lauku viensētā, izbraukā katru dienu pa 2 stundām katrā virzienā uz darbu Rīgā vai Ventspilī. Un izbaudi "tīro vidi un dabu", ja tev zeme ir pāris hektāru ap māju un nepilna kilometra attālumā saimnieko lielsaimnieks, kas miglo un mēslo savus laukus bez žēlastības. Tev varbūt liekas, ka gaiss ir svaigāks kā Rīgā, bet var gadīties, ka gaisa piesārņojums ir lielāks, jo gaisā esošās lauksaimniecības ķimikālijas pēc miglošanas ir kaitīgākas, bet ūdeni, kas tev liekas labs un garšīgs no paša akas, iespējams, vispār nedrīkstētu dzert, ja negrib dabūt vēzi jau tuvākajos gados.
 • 29
 • 4
Margarēta
M
Īstenībā lauku mājā dzīvot katrs nemaz nevar un, ja grib, lai tā ir mūsdienīga, tas nav lēti, jo dārgās elektrības patēriņš ir liels, ziemā jāmaksā par sniega tīrīšanu, degviela, dārgāka mašīnas uzturēšana, jo diemžēl mūsu lauku ceļi mūsdienu mašīnām ir pārbaudījums. Vasarā gan laiku, gan savus izdevumus (degviela trimmerim) prasa apkārtnes sakopšana. Par atkritumu izvešanu jāmaksā kā pilsētā. Praktiski nav tādas izdevumu pozīcijas, kas pilsētā ir, bet laukos nav. Apkure, elektrība, internets, TV - tas maksā arī laukos. Ja māja ir pietiekami veca un apkārt saaudzis augļu dārzs, vasarā un rudenī nav jāpērk vietējie augļi (āboli, bumbieri, plūmes, ogas). Braukāšana uz pilsētu katru dienu ir mokoša, tas ir laiks, tā ir nauda, tas ir stress, jo ceļi un braukšanas kultūra Latvijā diemžēl ir tāda, kāda nu ir. Ja kas notiek mašīnai, uz darbu vispār netiek. Tā ka ... lauku mājas diez vai kļūs par masveida guļamrajoniem. Ciematu līvānenes, jā, bet tādas īstas lauku mājas izzudīs.
bij.deputāts
b
Nuu...tas koments jums gan laikam radās vairāk emociju iespaidā. ...Patiesībā tas ir ne tikai ekonomisks, bet arī valsts un tautas attīstības un izdzīvošanas jautājums, kā arī politiskās neatkarības jautājums.....Lai vai kā-atstāt milzu valsts rajonus bez iedzīvotājiem nozīmē tos izpārdot ārvalstniekiem....Patiesībā tā ir tā pati vecā bolseviku ideja par lauku kolektivizāciju, tikai šoreiz tā nebūs kooperācijas formā, bet lielo korporāciju īpašuma formā.... Vai tas ir tas, kas nodrošina labākos tautas un valsts attīstības apstākļus? Stipri par to šaubos, bet LV liberāļi jau kopš Latvijas ceļa laikiem ir apzināti gājuši šajā virzienā, tāpēc nebūs nepareizi teikts, ka liberāļiem un boļševikiem ir daudz kopīga...
 • 24
 • 3
oskars
o
var jau lepoties cik uziet , bet pamazam un noteikti pienak ;KRANTI; pie tam neizbegami ...
Apčidrinskis
A
Kā notiek Dānijā? Vienkārši- ir industrializēta lauksaimniecība, bet reģionos ir izvietotas daudzas ražotnes- viena ražo idustriālās komponentes, viena- vēja elektrostaciju spārnus, vēl viena- LEGO klucīšus utt. Reģioni neiznīkst.
jautājums
j
Dānijā iedzīvotāju blīvums ir 130 cilvēku uz kvkm, bet Latvijā -30. Tās ir fundamentāli atšķirīgas situācijas. Var jau fantazēt, bet tas nav reāls paraugs, kam līdzināties.
 • 4
 • 0
Ef
E
Dānija ir tik maziņa un pārapdzīvota,ka visiem pilsētā vietas nepietiek. Bet daļēji tev ir taisnība,mazājās vietiņās ir ražotnes.
 • 5
 • 0
Ideāli
I
Tā ir Latvijas priekšrocība- lai kur tu strādātu, dzīvot var pie dabas, nevis pilsētas putekļos.
Ideāli
I
Es te neesmu valsts darbā,bet brīvs cilvēks! Mani nevajag mācīt,kur man pareizi dzīvot!
 • 6
 • 1
>Ideāli
&
tas tā no tavas kabatas, ne no valsts interešu viedokļa...
 • 6
 • 3
Robis
R
Jau 20 gadus LV politiskā vadība kopā ar lauku lielsaimniekiem realizē šādu valstij un tautai naidīgu politiku.....Tukši lauki-tas ir pretēji visām ES nostādnēm, un pretēji valsts drošības un ekonomiskās attīstības interesēm...
Zemgale
Z
Vēja parkam par godu šis raksts? Vēja parks izdzīs un nobendēs pārējos, kas Zemgalē dzīvo.
 • 19
 • 5

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 245

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Klāt pēdējā karstā diena šomēnes

Ceturtdienas rītā tikai vietām Latvijā debesis sedz mākoņi, tie nenes būtiskus nokrišņus, liecina meteoroloģiskā informācija. Ceturtdien Latvijā, izņemot piekrasti, gaisa temperatūra paaugstināsies ...

Šodien var nobalsot tikai savā vēlēšanu iecirknī(19)

Arī otrajā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanās dienā vairākos Rīgas vēlēšanu iecirkņos ir liels cilvēku pieplūdums, novēroja aģentūra LETA. Sistēmas traucējumu dēļ šorīt na...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas