Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +23 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 25. jūnijs
Maiga, Milija

Līdzās Melngalvju namam plānots uzbūvēt septiņstāvu viesnīcu

Līdzās Melngalvju namam uz zemesgabala Grēcinieku ielā 25 plānots uzbūvēt septiņstāvu viesnīcu, liecina informācija Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā.

Būvniecības ieceres autors ir Lietuvas uzņēmums Nevertel, bet viesnīcas projekta autori ir birojs SIA Arhis, kura vadītājs ir Andris Kronbergs. Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas termiņš noteikts līdz 20.oktobrim.

Viesnīcas ēkas jaunbūves projekts tiek izstrādāts, balstoties uz 2007.gada organizētā un realizētā atklātā arhitektūras metu konkursa rezultātiem, kam sekoja skiču projekta izstrāde, kas tika saskaņots Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā un Rīgas būvvaldē 2008.gadā.

2007.gadā izstrādātais viesnīcas projekts saņēma Arhitektūras gada balvu kategorijā Projekti.

Pašreizējais projekts ir tiešs iepriekšējā projekta turpinājums, saglabājot iepriekšējā - saskaņotā skiču projekta principiālos arhitektoniskos un telpiskos apjomu un fasāžu risinājumus.

Konkursa rezultātu aktualitāti ir apstiprinājusi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome 2014.gada 20.augustā, pieņemot lēmumu uzskatīt piedāvāto viesnīcas ēkas jaunbūves risinājumu par iepriekšējā konkursā uzvarējušā risinājuma loģisku turpinājumu. Jauna konkursa rīkošana nav nepieciešama, nolēma padome.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija 2014.gada 18.augusta sēdē konstatējusi ieceres atbilstību saskaņotajam skiču projektam, sniedzot pozitīvu atzinumu par viesnīcas ēkas jaunbūves būvniecības ieceri.

SIA Ober Haus vērtēšanas serviss sertificētais nekustamā īpašuma vērtētājs Sandis Kurilovičs sniedzis atzinumu, ka konkrētās projektētās viesnīcas ēkas realizācija negatīvi neietekmēs vides stāvokli un iedzīvotāju sadzīves apstākļus, jo plānotā apbūve būs moderna un iekļausies apkārtējā vidē; projektētā viesnīcas ēkas apbūves realizācija un tās apkārtnes labiekārtošana neatstās negatīvu iespaidu uz apkārtnē esošo nekustamo īpašumu vērtību, ja projektētā apbūve tiks realizēta saskaņā ar pastāvošajiem būvnormatīviem.

Zemesgabals atrodas Vecrīgas teritorijā, Grēcinieku ielā 25, tādu nozīmīgu objektu kā Rātslaukums, Melngalvju nams un Svētā Pētera baznīca areālā. Zemesgabala ziemeļu pusē atrodas Svaru iela, dienvidu pusē - Grēcinieku iela. Austrumu un rietumu pusēs atrodas neapbūvēti vēsturiskie zemes gabali, kas nākotnē var tikt apbūvēti saskaņā ar perimetrālās apbūves principiem.

Ēkas pirmajā stāvā plānotas viesnīcas ēkas publiskās funkcijas - reģistratūra, konferenču centrs, restorāns, fitnesa zāle, komerctelpas, virtuves telpas, vertikālās komunikācijas, auto lifts. Ēkas 2.-6.stāvā izvietotas viesnīcas istabas un to servisa telpas. Ēkas 7.stāvs atvēlēts tehniskajām telpām.

Pazemes stāvā plānotas tehniskās telpas, palīgtelpas restorāna un viesnīcas vajadzībām, autostāvvieta, kur daļu no stāvvietām paredzēts aprīkot ar mehānisku sistēmu automobiļu novietošanai divos līmeņos.

Ēkas fasādes veidotas kā monolītā dzelzsbetona strukturāls režģis ar metāla fasāžu sistēmas aizpildījumu, kas veidots no caurspīdīgām un necaurspīdīgām stiklotu fasāžu daļām. Daļa no fasādes paredzēta atverama. Betona struktūras virsmas apstrāde iecerēta dažādi fakturēta un tonēta.

Apbūvei paredzētā zemesgabala platība ir 1022 kvadrātmetri, ēkas kopējā platība - 5502 kvadrātmetri, bet ēkas kopējā telpu platība - 4979 kvadrātmetri.

Zemesgabals Grēcinieku ielā 25 iepriekš piederēja SIA Māja G25, bet izsolē 2013.gada septembrī to par aptuveni trīs miljoniem eiro iegādājās Nevertel.Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas