Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mežaparkā norisināsies II Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls Rīgas ilūzijas

Šovasar uz Mežaparku rīdziniekiem un pilsētas viesiem vērts doties ne tikai tāpēc, lai koku paēnā patvertos no tveices un sajustu dabu līdzās urbānai videi, bet arī, lai baudītu unikālu mākslu, jo jau otro reizi Mežaparkā norisinās Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls Rīgas ilūzijas, kas ir vienīgas šāda veida un mēroga pasākums Baltijā, informē SIA Rīgas meži pārstāvji.

No 5. līdz 7. jūnijam 15 starptautiski atzīti mākslinieki no 11 pasaules valstīm rada iespaidīgus lielformāta 3D gleznojumus uz asfalta alejā, kura ved no Jaunlaulāto kalniņa gar Ķīšezera krastu. Festivāla noslēguma pasākums – 8. jūnijā. Daudzi mākslinieki ir vairāku starptautisku trīsdimensiju mākslas festivālu laureāti. Starp pārstāvētajām valstīm ir Latvija, Lietuva, Igaunija, Nīderlande, Krievija, Meksika, Spānija, Argentīna, Itālija, Vācija un Ukraina.

Trīsdimensiju māksla pasaulē kļūst arvien populārāka. Tā ir māksla, kas rada telpiski optisku ilūziju. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet "dzīvs" - reāls. Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks kļūst par zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku. Cilvēki visā pasaulē ir iecienījuši fotografēties pie 3D zīmējumiem. Šādas fotogrāfijas ir ļoti populāras internetā, it īpaši sociālajos tīklos.

"Pirmais trīsdimensiju mākslas festivāls notika 2016. gadā un guva lielu apmeklētāju atsaucību un pulcēja tūkstošiem interesentu. Toreiz līdz rudenim 3D zīmējumu aleju apmeklēja vairāk nekā 200 000 rīdzinieku un pilsētas viesu. Festivālā piedalījās 12 mākslinieki. Šogad, atšķirībā no pirmā festivāla, mākslinieki savus gleznojumus papildina ar koka figūrām, tādējādi radot vēl iespaidīgāku vizuālo efektu," stāsta Inese Vikļuka, SIA Rīgas meži daļas Mežaparks kultūras projektu vadītāja.

Latviju, tāpat kā 2016. gadā, festivālā pārstāv gleznotājs Ritums Ivanovs. Šogad festivālā pirmo reizi piedalīsies visu trīs Baltijas valstu pārstāvji. 

"Interesants ir jebkurš izaicinājums - es meklēju jaunus, līdz šim neizpētītus, neparastus veidus, kā iziet ārpus darbnīcas, strādāt publiskā vidē, izjūtot cilvēku klātbūtni - dzirdot viedokli, veidojas dzīvs kontakts ar apmeklētājiem. Videi, protams, arī ir nozīme. Dabas tuvums iedvesmo pavisam citādi. Protams, gleznot un sevi mākslinieciski izpaust var teju uz jebkā un jebkādā veidā, taču dabas tuvums iedvesmo pavisam citādi nekā darbošanās pie datora vai darbnīcā. 3D mākslas formātā vide, kurā atrodas darbs, ir ļoti nozīmīga, taču tas nav ierobežojums, drīzāk gan iespēja radīt ko jaunu," atklāj Ritums Ivanovs.

Mākslinieks no Nīderlandes, kurš festivālā Rīgas ilūzijas piedalās jau otro reizi Remko van Schaik stāsta: "Mans darbs ir pabeigts tikai par 90%, kamēr tajā neatrodas cilvēks. Pilnīgs tas ir tikai tad, kad mākslas baudītājs ir tā daļa. Ar saviem 3D gleznojumiem esmu ceļojis pa visu pasauli, un tas man ir liels izaicinājums ik reizi radīt kaut ko jaunu, oriģinālu. Eiropā, ASV, Dienvidamerikā, Āfrikā, Āzijā esmu veidojis darbus, cenšoties balansēt starp savu oriģinālo stilu un vidi, kurā top darbs, jo vēlos, lai cilvēkiem tas ir saprotams un rada vēlmi izpētīt, mijiedarboties. Šogad Mežaparkā esmu centies radīt pasakas noskaņu, izmantojot to atmosfēru, ko rada daba visapkārt."

"Jau 2016. gadā festivāla Rīgas ilūzijas laikā novērojām - tas, ko dara festivāla mākslinieki, sniedz apmeklētājiem jaunas idejas, pārsteigumu, prieku. Arī es esmu iedvesmojies un nopietni apsveru domu uz savas mājas fasādes pasūtīt kādu 3D zīmējumu, kas atainotu tauriņu lidojumā - jo mans uzvārds ir Tauriņš. Šeit, Mežaparkā, starp klusumu, simtgadīgajām un pat divsimtgadīgajām priedēm pastaigājoties, cilvēki meklē mieru, un mākslas klātbūtne tajā organiski iederas. Lepojos, ka mums Rīgā ir izdevies pulcēt pasaules līmeņa māksliniekus, protams, lieliski, ka piedalīties šeit ir ieinteresēti arī kaimiņi no Lietuvas un Igaunijas, ienesot savu stilu, rokrakstu, kas raksturīgs Baltijai," uzsver SIA Rīgas meži valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

8. jūnijā no plkst. 13.00 līdz 16.00 notiks Starptautiskā 3D mākslas festivāla Rīgas ilūzijas noslēguma pasākums: zīmējumu atklāšana, balsošana par labākajiem zīmējumiem, mākslinieku apbalvošana, bērnu zīmēšanas zona, teatralizēti priekšnesumi, radošās darbnīcas un citas aktivitātes.

Festivāla noslēguma pasākumā skatītāji varēs vērot neparastu un Latvijā vēl neredzētu mākslinieku teatralizētu uzvedumu – apvienības International Show Parade cirka studijas no Francijas priekšnesumu White World (Baltā pasaule). 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Trieciens Rīgas viesnīcām(8)

Pieczvaigžņu viesnīca Pullman Riga Old Town Vecrīgā viesus vairs neuzņems, Dienai apliecina viesnīcas ģenerāldirektors Valdis Vanadziņš. Pārējās viņa pārvaldītās viesnīcas – Mercure un Ibis Centr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas