Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūžībā aizgājusi Brigita Baiba Krūmiņa

Mūžībā devusies filmu scenāriste un režisore, māksliniece un animatore, karikatūriste un publiciste Brigita Baiba Krūmiņa, portālu Diena.lv informēja Latvijas Kinematogrāfistu savienība.

Ar skumjām paziņojam ka mūžībā devusies ar dzirkstošas radošas enerģijas apveltīta plašas amplitūdas kultūras personība, brīnišķīgi draudzīga kolēģe Brigita Baiba Krūmiņa – filmu scenāriste un režisore, māksliniece un animatore, karikatūriste un publiciste, daudzu spēlfilmu epizodisko raksturlomu aktrise, fotogrāfe, bērnu un jauniešu radošo studiju dibinātāja un vadītāja, pedagoģe, japāņu valodas speciāliste, valodas skolas dibinātāja un Japānas kultūras vēstnese Latvijā, vairāku japāņu – latviešu vārdnīcu un citu grāmatu autore.

1973.gadā absolvējusi Valsts Vissavienības Kinematogrāfijas institūta VGIK scenāristu fakultāti Maskavā, tad strādājusi Rīgas kinostudijā līdz 1990.gadam, kad atvērusi Japāņu valodas vakara skolu, kas vēlāk tapa par Japāņu valodas un kultūras vidusskolu. Bijusi tās direktore 1993.-1996. , pasniegusi japāņu valodu Latvijas Universitātē, jo 1994.gadā absolvējusi Starptautisko Japāņu valodas pedagoģijas institūtu, bet jau 1991. - LVU Svešvalodu fakultātes maģistratūru. Kopš 1999. gada radījusi un vadījusi Japāņu valodas un kultūras studiju GENGO.

2010. gadā saņēmusi Japānas valsts apbalvojumu – Uzlecošās Saules ordeni par ilgstošu un būtisku ieguldījumu japāņu valodas apguves veicināšanā, japāņu kultūras popularizēšanā, izpratnes par japāņu kultūru padziļināšanā un draudzības sakaru stiprināšanā starp Japānu un Latviju.

Milzu darbs izdarīts, īpaši jauniešu audzināšanā. Svarīgs ir radošais un cilvēciskais, humora pilnais draudzīgums, kas piemita Brigitai, ar kuru tā aizrāva savus audzēkņus un arī visu paaudžu kolēģus.

Es zinu, es varu , es daru – tu arī varēsi, jo tas ir svarīgi! Svarīgi plašajai pasaulei!

Paldies!

Paldies, Brigita, par Tavu geizera avota enerģijas sparu un skolu skatīties tālāk par pašmāju slieksni.

Atvadīšanās trešdien, 29.martā plkst.10:45 Rīgas Krematorijas Lielajā zālē.

Izsakot visdziļāko līdzjūtību draugiem, kolēģiem un audzēkņiem

Latvijas Kinematogrāfistu savienība.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 242

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Klāt pēdējā karstā diena šomēnes

Ceturtdienas rītā tikai vietām Latvijā debesis sedz mākoņi, tie nenes būtiskus nokrišņus, liecina meteoroloģiskā informācija. Ceturtdien Latvijā, izņemot piekrasti, gaisa temperatūra paaugstināsies ...

Šodien var nobalsot tikai savā vēlēšanu iecirknī(19)

Arī otrajā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanās dienā vairākos Rīgas vēlēšanu iecirkņos ir liels cilvēku pieplūdums, novēroja aģentūra LETA. Sistēmas traucējumu dēļ šorīt na...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas