Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

No trešdien atklātajiem Covid-19 gadījumiem vairāk par trešdaļu reģistrēti Rīgā

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 773 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 35% ir reģistrēti Rīgā, bet salīdzinoši lielāks inficēto skaits atklāts arī Jelgavā un Rēzeknē, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 269 no jaunajiem inficētajiem un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 2678 cilvēki.

Jelgavā reģistrēti 29 jauni saslimšanas gadījumi un pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits ir palielinājies līdz 346 iedzīvotājiem.

Savukārt Rēzeknē atklāti 26 jauni saslimšanas gadījumi un pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits ir audzis līdz 158 iedzīvotājiem.

Daugavpilī aizvadītajā dienā reģistrēti 23 jauni inficētie, Ludzas novadā - 21, Tukuma novadā - 20, Balvu novadā - 19, bet Jūrmalā, Ventspilī un Rēzeknes novadā - katrā 16. Virknē citu pašvaldību aizvadītajā diennaktī reģistrēts mazāks inficēto skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 2678, Jelgavā - 346, Daugavpilī - 232, Liepājā un Tukuma novadā - katrā 199, Jūrmalā - 167, Rēzeknē - 158, bet Ogres novadā - 154 iedzīvotāji. Vienlaikus Aknīstes, Naukšēnu, Neretas, Rucavas un Vaiņodes novadā pēdējo 14 dienu laikā nav reģistrēts neviens inficēšanās gadījums ar Covid-19.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados pēc faktiskās dzīvesvietas 2020.gadā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 416,6 gadījumi.

49 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp 20 tiek pārsniegts par 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais tas ir Jaunpils, Ropažu, Skrīveru, Zilupes, Skrundas, Ciblas, Ādažu, Rugāju, Alojas, Saulkrastu, Ludzas, Alūksnes, Preiļu, Carnikavas, Tukuma, Mālpils un Ozolnieku novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 169 ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, 129 ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem, 117 ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

No jūlija būs vairākas izmaiņas nodokļu jomā(1)

No 1.jūlija stāsies spēkā vairākas izmaiņas nodokļu jomā, kuras skars darba devējus, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus, saimnieciskās darbības veicējus, autoratlīdzības saņēmējus un izmaksātājus, un ak...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas