Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Padome: Gobzems izslēgts no advokatūras, pirms nominēts premjera amatam

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes lēmums izslēgt Aldi Gobzemu no advokatūras pieņemts 13. novembrī - pirms Valsts prezidents aicināja viņu mēģināt izveidot valdību, paziņojumā medijiem norāda Zvērinātu advokātu padome.

Izskatot četras šā gada jūnijā un jūlijā saņemtās sūdzības par Gobzemu, Latvijas zvērinātu advokātu padome šā gada 28.augustā lēma par disciplinārlietas ierosināšanu un nodošanu izskatīšanai Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijai. Pirms šā Padomes lēmuma pieņemšanas no Gobzema tika pieprasīti rakstveida paskaidrojumi par visām četrām saņemtajām sūdzībām, kā arī Gobzems divas reizes tika aicināts ierasties uz padomes sēdēm, lai sniegtu viņam iespēju arī klātienē sniegt savus paskaidrojumus, viņš šo iespēju abas reizes neizmantoja un uz padomes sēdēm neieradās.

Padomes ierosinātās disciplinārlietas ietvaros Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisija gan pieprasīja un saņēma no Gobzema rakstveida paskaidrojumus par izskatāmajiem jautājumiem, gan arī 1. novembrī klātienē uzklausīja Gobzema paskaidrojumus. Nākamajā Latvijas zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijas sēdē, kas notika šā gada 13. novembrī, izvērtējot sūdzībās sniegtās ziņas kopsakarā ar advokāta Gobzema rakstveida un mutvārdu paskaidrojumos pausto viedokli, tika konstatēti pārkāpumi, par kuriem piemērots bargākais soda mērs – izslēgšana no advokatūras.

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisija lēmusi, ka A. Gobzems pārkāpis Advokatūras likuma 7. pantu, 46. pantu, 67. pantu un likuma “Par tiesu varu” 28.3 panta otro daļu, kā arī Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksu, tajā skaitā 1.2. punkta otro daļu, kas nosaka “Kā profesionālajā darbībā, tā privātajā dzīvē advokātam jāatturas no tādas uzvedības vai rīcības, kas var apkaunot viņa profesiju, izsaukt šaubas par viņa cieņu, godīgumu un taisnīgumu”, Ētikas kodeksa 8.3. punktu, kur noteikts, ka “Advokātiem jāizturas pret savas profesijas kolēģiem ar vislielāko cieņu, pieklājību un godīgumu”.

Jāuzsver, ka lēmums par Gobzema izslēgšanu no advokatūras tika pieņemts 13. novembrī, proti, vēl pirms Gobzems tika nominēts kā premjera amata kandidāts. Taču atbilstoši Latvijas Republikas Advokatūras likuma 73. panta otrajai daļai, Disciplinārlietu komisijas lēmumu par izslēgšanu no zvērinātu advokātu skaita apstiprina un izpilda padome, pieņemot gala lēmumu šajā disciplinārlietā. Attiecīgi 28. novembrī notika padomes sēde, kurā, pamatojoties uz Disciplinārlietu komisijas 13. novembra lēmumu un tajā norādītajiem motīviem tika pieņemts lēmums par Gobzema izslēgšanu no zvērinātu advokātu skaita.

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisiju izvirza un ievēl zvērināti advokāti no sava vidus Zvērinātu advokātu kopsapulcē. Tā ir neatkarīga un vēlēta institūcija, tāpat kā Zvērinātu advokātu padome, kas nekādā veidā nav saistīta ar valstī notiekošo politiskā jomā, un pārstāv visus advokātus. Šī brīža Disciplinārlietu komisijas un padomes sastāvs ievēlēts 2017. gada aprīlī.

Iepriekš Gobzems bija lūdzis apturēt savu darbību advokatūrā, kas nozīmētu, ka vēlāk pēc valsts amatpersonas statusa zaudēšanas viņš varētu atjaunot un turpināt savu advokāta praksi. Savukārt Gobzema izslēgšana no advokatūras šādu iespēju viņam liedz. Turpmāk Gobzems vairs nav tiesu varai piederīga persona un viņam nav atļauts praktizēt kā advokātam, uz viņu neattieksies advokāta imunitāte un ētikas standarti.

Top komentāri

Gobzema mute un pakaļa ir VIENS.
G
Abām vienāds TEKSTS, SATURS un SKAŅA. Nav brīnums, ka arī AK to zināja novērtēt.
No priekšas SKAIDRI redzot.
N
KAM gan varētu būt BAIL no viena MĒSLA un NELIEŠA Gobzemja, kas jau sen ar vienu kāju ELLĒ atrodas? Ja nu vienīgi tādiem pašiem no velna apsēstiem, kā šis draņķis pats.
Negobzems
N
Ar Gobzemu ir kā ar dažu labu grūti audzināmu skolēnu - visi ir vainīgi tikai ne viņš pats. Visa valsts jūt, ka Gobzemam ir kādi slēpti mērķi tikt par premjeru, tikai viņš nesaprot, ka melis un demagogs nedrīkst būt valsts amatpersona, kā arī advokāts. Gobzems ir tāds pats demagogs un melis kā Lembergs, Šlesers, Šķēle, Kalvītis un tml. Tāpēc arī viņi vairs nav galvenās personas valstī. Un arī Gobzems tāds nedrīkst būt. Ceru, ka deputāti to nepieļaus!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas