Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Par nelegālu televīzijas kanālu pārraidīšanu piespriež nosacītu cietumsodu un 60 646 eiro naudas sodu

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piespriedusi nosacītu cietumsodu kādam vīrietim par nelegālu televīzijas kanālu pārraidīšanu, liekot arī samaksāt 60 646 eiro lielu kaitējuma kompensāciju, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Apsūdzētais 2015.gadā savā valdījumā ieguva televīzijas uztvērējus, kas bez Autortiesību likumā noteiktās atļaujas nodrošināja pieeju ne mazāk kā 163 televīzijas kanālu raidījumiem.

Apsūdzētais apzināti interneta vietnēs kā pakalpojuma, izmantojot kādas firmas nosaukumu, piedāvāja personām televīzijas kanālu raidījumu retranslēšanas pakalpojuma sniegšanu.

Bez minētā apsūdzētais, realizējot savu nolūku, būdams uzņēmuma valdes loceklis organizēja un vadīja telemārketinga operatoru darbu, kuri piedāvāja personām televīzijas kanālu raidījumu retranslēšanas pakalpojuma sniegšanu.

Kopumā viņš nodarīja zaudējumu blakustiesību subjektiem vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Tiesa viņam piemēroja brīvības atņemšanu uz septiņiem mēnešiem, atņemot tiesības uz 11 mēnešiem ieņemt valdes locekļa amatu vai pildīt atbildīga darbinieka amata pienākumus uzņēmumos, kas saistīti ar telekomunikācijas, televīzijas un interneta pakalpojumu sniegšanu.

Sodu gan tiesa nolēma neizpildīt, ja 11 mēnešu pārbaudes laikā apsūdzētais neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu un nepārkāps sabiedrisko kārtību.

Tāpat viņam jāsedz kopumā 60 646 eiro liela kaitējuma kompensācija uzņēmumiem, kuriem pieder apraides tiesības.

Top komentāri

Dostojevskis
D
Dzirdot šī tipa stāstus es vienmēr nesaprotu un nesaprotu - KAS šajos kanālos ir tāds, ka cilvēki tos grib skatīties un vēl arī pat gatavi maksāt naudu??? Man šķiet, ka cilvēkiem būtu jāpiemaksā par to, ka viņi ir gatavi skatīties šos draņķus!!!
Aa
A
Sods smagāks kā par slepkavību.
Antirusists
A
Jebkurš parašņiku TV kanāls Latvijā ir nelegāls !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas