Laika ziņas
Šodien
Migla

Policija aicina uzmanīties no Latvijas gāzes viltus darbinieces

Šonedēļ reģistrēti trīs gadījumi, kad pagaidām nenoskaidrota sieviete, uzdodoties par AS Latvijas gāze darbinieci, ar viltu iekļuvusi senioru dzīvokļos. Vienā gadījumā, novēršot uzmanību, sirmgalvei tika nozagta ievērojama naudas summa, savukārt citos gadījumos noziedzīgie plāni nav izdevušies, portālu Diena.lv informē Valsts policijas (VP) pārstāve Gita Gžibovska.

Policija ir saņēmusi informāciju par trīs gadījumiem, kas notikuši 2. un 3. jūlijā, kad kāda sieviete ar viltu, uzdodoties par AS Latvijas gāze darbinieci un apgalvojot, ka jāpārbauda skaitītāju rādījumi, iekļuvusi senioru mājokļos Rīgā, Ķengaragā. Viltvārde centusies novērst dzīvokļu iemītnieku uzmanību un meklēt dažādus aizbildinājumus, lai tie aizietu uz citu telpu un viltvārdi atstātu vienu. Divos gadījumos mājokļu saimnieki nojautuši ko nelāgu, bija uzmanījuši sievieti, līdz ar to viņai neizdevās neko nozagt.

Taču 3. jūlijā noziedzniece, atkal uzdodoties par AS Latvijas gāze darbinieci, iekļuva 1925. gadā dzimušas sievietes dzīvoklī un viņu apzaga. Ļaundare par it kā veiktajiem pakalpojumiem sievietei bija prasījusi samaksu. Tā ļaundare varēja uzzināt, kur dzīvoklī tiek glabāta nauda. Pēc tam uzmanības novēršanai sieviete bija prasījusi sirmgalvei atrast un uzrādīt pasi. Kamēr tā tika meklēta, svešiniece nozaga 1100 eiro un drīz vien devās prom. Tikai vēlāk saprotot, kas noticis, cietusī izsauca policiju.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Šobrīd notiek izmeklēšana un tiek skaidrota minētās noziedznieces identitāte. Agrāk ir reģistrēti pēc šādas shēmas izdarīti noziegumi, vairākos gadījumos policija noziedzniekus ir aizturējusi.

Policija aicina atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no šāda nozieguma vai kuram ir jebkāda informācija, kas varētu palīdzēt šo noziegumu atklāšanā. Policija lūdz ziņot, zvanot uz tālruņa numuru 110  vai vērsties tuvākajā policijas iestādē personīgi. 

AS Latvijas gāze informē, ka ar 2017. gada 1. decembri vairs neveic nekāda veida dabasgāzes sadales tīkla apsekojumus mājsaimniecībās. Ar 2017. gada 1. decembri vienīgā komercsabiedrība Latvijā, kas ir tiesīga veikt dabasgāzes sadales sistēmu apsekojumus mājsaimniecībās, ir akciju sabiedrība Gaso.

Dabasgāzes sadales sistēmas apsekošanas gadījumos, iedzīvotāji tiek aicināti pieprasīt apsekotājus uzrādīt Gaso darbinieku apliecības. Šaubu gadījumā, lai pārliecinātos, ka īpašumā darbus veic Gaso darbinieks, jāzvana: darba dienās no plkst. 8 līdz 18 – pa tālruņa numuru 155 vai 67369938, pēc plkst.18 un brīvdienās – pa tālruņa numuru 114.

Gaso darbinieka apliecības paraugu un formastērpus var apskatīt Gaso mājaslapā.

VP aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un pārbaudīt personas identitāti pirms ielaist svešinieku savā mājoklī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cīņa par tilta ''dividendēm''(14)

Pēdējā un liktenīgā degmaisījuma piedeva, kas pilnībā sadedzināja tiltus starp kādreizējiem ciešajiem koalīcijas partneriem Rīgas domē (RD) – partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai (GKR) –, šķie...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas